Βελέζ-ΑΕΚ 2-1: «Σφαλιάρα» στη Βοσνία και... μπελάδες (ΒΙΝΤΕΟ)

Βελέζ-ΑΕΚ 2-1: «Σφαλιάρα» στη Βοσνία

Ενημερώθηκε: 22/07/21 - 23:37

Περσινά ξινά σταφύλια για την ΑΕΚ! Η Ένωση ήταν κατά τα 10/11 ίδια με την περσινή ομάδα, εμφάνισε τις παθογένειες της περασμένης σεζόν και έχοντας κακή εικόνα ηττήθηκε 2-1 από την Βελέζ Μόσταρ, βάζοντας από τώρα «μπελάδες» στον εαυτό της!

Ακίνδυνη μεσοεπιθετικά η ομάδα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς στο πρώτο ευρωπαϊκό της παιχνίδι, με τον Τζαβέλλα να έχει τις καλύτερες φάσεις για τους «κιτρινόμαυρους», εμφανίζοντας ορισμένες φορές κενά στην άμυνα! «Φωνάζει» για το ακυρωθέν γκολ του Ανσαριφάρντ η ΑΕΚ, καλυπτόταν μισό μέτρο ο Ιρανός και αυτό το τέρμα θα έδινε προβάδισμα στον «δικέφαλο» πριν το ημίχρονο.

Πλέον και με την κατάργηση του εκτός έδρας γκολ, η ΑΕΚ κυνηγάει νίκη με δύο γκολ διαφορά στη ρεβάνς της ερχόμενης Πέμπτης, ενώ με οποιαδήποτε νίκη με ένα γκολ διαφορά το ματς οδηγείται στην παράταση!

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Βελέζ Μόσταρ (Φέτζα Ντούντιτς): Μπογκντάνοβιτς, Φερέιρα, Ίσιτς, Ζελίκοβιτς, Οβτσίνα, Χασάνοβιτς, Πρσες (73' Οσμνιτς), Αντουσιτς (69' Βεχάμποβιτς), Τσόσιτς (86' Ράντοβιτς), Μπραντάο (86' Ντεγιάνοβιτς), Ζαΐμοβιτς (69' Γκεοργκίεβιτς)

ΑΕΚ (Βλάνταν Μιλόγεβιτς): Τσιντώτας, Λόπες (59' Μιτάι), Τζαβέλλας, Σβάρνας, Μπακάκης, Σάκχοφ (79' Λε Ταλέκ), Σιμάνσκι, Μάνταλος, Αλμπάνης (59' Τάνκοβιτς), Λιβάι Γκαρσία, Ανσαριφάρντ (69' Αραούχο)