Bundesliga: "Θύμωσε" η Ντόρτμουντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 15/09/18 - 00:18

Στο «Signal Iduna Park» η Ντόρτμουντ δεν αστειεύεται. Παρόλο που το παιχνίδι με την Άιντραχτ πήγε να τους στραβώσει, οι Βεστφαλοί δεν μάσησαν και εντέλει έφτασαν στο άνετο 3-1.

Το γκολ του Ντιαλό στο 36’ σφράγισε την εξαιρετική εικόνα που είχαν οι γηπεδούχοι ως εκείνη την ώρα, ωστόσο μετά το ημίχρονο η ομάδα της Φρανκφούρτης κατάφερε ν’ αντιδράσει. Η ισοφάριση ωστόσο του Αλέρ στο 68’ περισσότερο θύμωσε, παρά άγχωσε την ομάδα του Λουσιάν Φαβρ.

Αφού λοιπόν ο Βολφ απάντησε σε λιγότερο από πέντε λεπτά (σκοράροντας πρώτη φορά με τα κιτρινόμαυρα), ήρθε ο Αλκάθερ στο τέλος να συνδυάσει κι εκείνος το ντεμπούτο του με γκολ. Έτσι, η Ντόρτμουντ έκανε το «2 στα 2» στην έδρα της και έστω και εν αναμονή των αυριανών αγώνων της Bundesliga, πέρασε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.