Λαμπρός...Κριστιάνο την οδηγεί!

LIVE: Ρεάλ Μαδρίτης-Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0 στο 72' (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 03/05/17 - 00:13

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να οργιάζει και να πετυχάινει χατ τρικ, η Ρεάλ επικράτησε με 3-0 της Ατλέτικο, στον...μαδριλένικο εμφύλιο και έκλεισε από τώρα θέση στον τελικό του Champions League, στο Κάρντιφ.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Ζιντάν, άνοιξε το σκορ μόλις στο 10’ με κεφαλιά του CR7 ενώ είχε ευκαιρίες και για άλλα τέρματα. Οι "ροχιμπλάνκος", που "εμφανίστηκαν" στο γήπεδο μετά το 20’ είχαν την ευκαιρία να αλλάξουν τα δεδομένα στο 31’, όμως ο Γοδίν δεν μπόρεσε να σκοράρει με κοντινή προβολή.

Παιχνίδι υπομονής στο δεύτερο ημίχρονο. Οι "μερένχες", παρότι ήταν σε θέση άμυνας, δεν απειλήθηκαν σχεδόν καθόλου και χτύπησαν στο κατάλληλο σημείο. Ο Ρονάλντο εκμεταλλεύτηκε την τραγική εκτίμηση του Φελίπε Λουίς και στο 73ο λεπτό έκανε το 2-0.

Από εκεί και πέρα η Ατλέτικο κατέρρευσε και δέχτηκε και τρίτο τέρμα από τον Πορτογάλο στο 86’, το οποίο ουσιαστικά στέλνει τη Ρεάλ στον τελικό του Champions League.

Την επόμενη Τετάρτη (10/05) ο επαναληπτικός στο "Βιθέντε Καλντερόν".

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ (46' Νάτσο), Βαράν, Ράμος, Μαρσέλο, Κασεμίρο, Ίσκο (68' Ασένσιο), Μόντριτς, Κρόος, Μπενζεμά (77' Βάσκεθ), Ρονάλντο

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγκο Σιμεόνε): Όμπλακ, Σάβιτς, Γοδίν, Φιλίπε Λουίς, Λούκας, Γκάμπι, Σαούλ (57' Γκαιτάν), Κόκε, Καρασκό (68' Κορέα), Γκαμεϊρό (57' Τόρες), Γκριεζμάν