LIVE: ΑΕΚ-Πλατανιάς 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΚ-Πλατανιάς (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 27/11/17 - 21:24

Μετά την Ευρώπη, η ΑΕΚ επιστρέφει στις εγχώριες διοργανώσεις, με την Ένωση να έχει την χρυσή ευκαιρία να επιστρέψει στην πρώτη θέση, κόντρα στον ουραγό Πλατανιά.

Ημίχρονο: Η ΑΕΚ με το γκολ του Λιβάγια, στο 39ο λεπτό, βρίσκεται μπροστά στο σκορ, απέναντι στον Πλατανιά, μετά τα πρώτα 45'.

Ο Μανόλο Χιμένεθ δεν μπορεί να υπολογίζει, τον τιμωρημένο Αραούχο και τους τραυματίες Σιμόες και Ανέστη, καθώς και τους μακροχρόνιους Μάνταλο και Γιόχανσον. Το ματς αυτό είναι ιδιαίτερο αφού ο σκοπός είναι ιερός με τα έσοδα από τα εισιτήρια να πηγαίνουν για τους πληγέντες της Δυτικής Αττικής από τις φονικές πλημμύρες.

Ο Πλατανιάς, από την πλευρά του, βρίσκεται σε εξαιρετικά δύσκολη θέση, αφού ούτε η αλλαγή προπονητή έφερε αποτέλεσμα αφού γνώρισε την ήττα από τον Αστέρα Τρίπολης και ήδη ετοιμάζεται ξεσκαρτάρισμα στο έμψυχο δυναμικό με τους Κρος και Γκρζέλακ να μένουν εκτός αποστολής.

ΑΕΚ
ΑΕΚ
3-0
Πλατανιάς
Πλατανιάς
  • 21:23
    93'
    ΤΕΛΟΣ

Η ΑΕΚ επικράτησε με 3-0 του Πλατανιά και πλέον βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία της Super League, μετά και τη 12η αγωνιστική! Δυο γκολ από τον Μάρκο Λιβάγια, το τρίτο ο Μπακασέτας.

• 21:20
    90'
    Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 21:16

Συνολικά εισιτήρια στο ματς 20.586, με τις εισπράξεις να είναι 114.345 ευρώ. Αυτά τα χρήματα υπενθυμίζουμε πως θα πάνε στους πλημμυροπαθείς της Δυτικής Αττικής

• 21:12
    82'
    Αλλαγή για τον Πλατανιά

Στανισάβλιεβιτς αντί Ντεβέσα

• 21:08
    79'
    Δοκάρι για την ΑΕΚ

Ο Κονέ με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Λάζαρου έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κοκκαλά

• 21:05
    76'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Κονέ στη θέση του Μπακασέτα

• 21:05
    75'
    Τεράστια διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Λάζαρος πέρασε δύο παίκτες, ο Κοκκαλάς τον νίκησε με το πόδι και στην επαναφορά ο Λόπες έστειλε την μπάλα άουτ

• 21:03
    73'

Σουτ του Γκάλο έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Ντικαμονά και δεν πήρε πορεία προς την εστία

• 21:01
    71'

Ο Γιακουμάκης στη θέση του Λιβάγια, ο οποίος αποθεώνεται

• 20:59
    68'

Σουτ του Μπακασέτα, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Κοκκαλάς

• 20:57
    67'
    Κι άλλη αλλαγή για τον Πλατανιά

Στη θέση του Ενσικουλού πέρασε ο Μπούτνικ

• 20:56
    64'

Στη θέση του Πατράλη πέρασε ο Παπανικολάου

• 20:53
    63'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Για την ΑΕΚ

Σέντρα του Λόπες, ο Μπακασέτας πήρε τα βήματα και με όμορφη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

• 20:53
    61'

Σουτ του Μπακάκη έξω από την περιοχή, ο Κοκκαλάς έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ

• 20:52
    58'
    Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ωραία σέντρα του Γκάλο από τα δεξιά, ο Λάζαρος πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία

• 20:39
    49'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Δεύτερο γκολ για την ΑΕΚ!!!

Δεύτερο γκολ για την Ένωση και δεύτερο προσωπικό από τον Μάρκο Λιβάγια! Ωραία ενέργεια του Μπακασέτα, ο Κροάτης πήρε την μπάλα και με ωραίο ξερό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε ξανά τον Κοκκαλά!

• 20:37
    48'
    Φάση για την ΑΕΚ

Ο Γαλανόπουλος έκλεψε ψηλά, η μπάλα έφτασε στον Λιβάγια και στη συνέχεια στον Λάζαρο, που έπιασε το σουτ αλλά την έστειλε άουτ.

• 20:37
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

• 20:37
    46'
    Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Τσόσιτς. Τη θέση του πήρε ο Λαμπρόπουλος

• 20:25

Καλή αμυντική παρουσία είχαν οι Κρητικοί στο πρώτο ημίχρονο, όμως είδαν την Ένωση σε ένα σημείο να ανοίγει το σκορ και να τους αλλάζει τα πλάνα ενόψει της επανάληψης

• 20:18
    45'
    Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 απέναντι στον Πλατανιά, με το γκολ του Λιβάγια στο 39'!

• 20:12
    39'
    ΓΚΟΟΟΛ!!! Ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ

Ο Μάρκο Λιβάγια κέρδισε τις κόντρες, μπήκε στην περιοχή και με άψογο τελείωμα νίκησε τον Κοκκαλά!

• 20:08
    33'

Αντεπίθεση για τον Πλατανιά, η μπάλα έφτασε στον Δημούτσο, που έπιασε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε στον Λόπες και πέρασε κόρνερ

• 20:04
    31'

Μακρινό σουτ του Γκάλο, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα απ' την εστία του Πλατανιά

• 19:57
    25'

Κίτρινη κάρτα στον Ουές για φάουλ από πίσω στον Λόπες

• 19:57
    24'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ

Εξαιρετική σέντρα του Μπακασέτα, ο Λάζαρος πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή όμως ο Κοκκαλάς έπεσε κι έδιωξε σε κόρνερ

• 19:55
    20'

Σουτ του Λόπες με το δεξί από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Κοκκαλάς

• 19:49
    17'

Μπερδεύτηκαν Κοκκαλάς και Ντικαμονά στην εκτέλεση κόρνερ του Λάζαρου και ο αμυντικός του Πλατανιά απομάκρυνε δύσκολα

• 19:48
    16'

Ατομική ενέργεια και σουτ του Γκάλο από πλάγια θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Κοκκαλάς. Τρίτο για την ΑΕΚ

• 19:45
    13'

Κίτρινη κάρτα στον Πατράλη ο οποίος τραβούσε τον Λάζαρο στην περιοχή, πριν την εκτέλεση ενός κόρνερ

• 19:37
    3'

Ωραία σέντρα του Αϊντάρεβιτς από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από όλους

• 19:33
    1'

Έναρξη της αναμέτρησης

• 19:30

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την σέντρα.

• 19:27

Θερμό ευχαριστώ της ΠΑΕ από τα μεγάφωνα στον κόσμο που βρίσκεται στο γήπεδο, στους χορηγούς της ομάδας, στους δημοσιογράφους, στη διοίκηση του ΟΑΚΑ και του Πλατανιά για την στήριξή τους στην προσπάθεια της ενίσχυσης των πληγέντων.

• 19:11

Ο Μανόλο Χιμένεθ δεν θα κάτσει στον πάγκο της ΑΕΚ (όπως επίσης και στα ματς με Καλλιθέα και Λεβαδειακό) λόγω της τιμωρίας από το ματς με τον Παναθηναϊκό. Την θέση του θα πάρει ο βοηθός του, Φελίπε Μπενίτες Ουφάνο.

• 18:45

Πλατανιάς (Χοσέ Μανουέλ Ρόκα): Κοκκαλάς, Στάμου, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Ούες Ραχμάν, Πατράλης, Δημούτσος, Αγγελόπουλος, Βάντερσον, Ντεβέσα, Ενσικουλού

Στον πάγκο του Πλατανιά: Κασσωτάκης, Στάθης, Πριντέτα, Στανισάβλιεβιτς, Παπανικολάου, Κοροβέσης, Μπούντνικ

• 18:44

AEK (Μανόλο Χιμένεθ): Τσιντώτας, Γκάλο, Βράνιες, Τσόσιτς, Μπακάκης, Γαλανόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Χριστοδουλόπουλος, Μπακασέτας, Λόπες, Λιβάγια

Στον πάγκο της ΑΕΚ: Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Κονέ, Κλωναρίδης, Πατίτο, Γιακουμάκης

• 18:44

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων..

• 18:43

Παιχνίδι για ιερό σκοπό καθώς τα έσοδα θα πάνε στους πληγέντες της Μάνδρας. Τα εισιτήρια κοστίζουν 5 ευρώ, ενώ έχουν πληρώσει και δημοσιογράφοι αλλά και αστυνομικοί ενώ και ο Πλατανιάς προσφέρει σε αυτό το ματς.