LIVE: Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός (συνεχής ενημέρωση)

LIVE: Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός (15:00, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 06/01/21 - 17:20

Ο Παναθηναϊκός παίρνει μια σπουδαία νίκη με 1-0 παρά τις απουσίες, κόντρα σε έναν σκληροτράχηλο Απόλλωνα

Απόλλων Σμύρνης
0-1
Παναθηναϊκός
  • 17:08

• 16:37
    72'
    Τεράστια ευκαιρία για Παναθηναϊκό

Άδειασε Κολ και Λισγάρα ο Ιωαννίδης, έβγαλε δύσκολα ο Βέρχουλστ

• 16:24

Συμπληρώθηκε μία ώρα παιχνιδιού. Μπροστά ο Παναθηναϊκός, παίζε με δέκα παίκτες από το 48' μετά την αποβολή του Ζαγαρίτη

• 16:24

Σύγκρουση Σλίβκα-Αλεξανδόπουλου στο έδαφος ο παίκτης του Παναθηναϊκού

• 16:24
    58'

Κίτρινη στον Μπαξεβανίδη

• 16:15

Κίτρινη στον Σλίβκα για θέατρο στην περιοχή

• 16:15

Βέβαια τα πράγματα ζορίζουν για τον Παναθηναϊκό που θα πρέπει να βγάλει ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο

• 16:15

Η απόφαση είναι σωστή, το VAR διορθώνει και πάλι το λάθος του Κουτσιαύτη

• 16:14

Τελικά δεν υπάρχει πέναλτι, το VAR έδειξε από τελικά το χαζό μαρκάρισμα του Ζαγαρίτη ήταν εκτός περιοχής. Δεύτερη κίτρινη στον Ζαγαρίτη, με 10 ο Παναθηναϊκός

• 16:13

Έλεχγος VAR για το πέναλτι. Εξετάζουν αν είναι μέσα ή έξω από την περιοχή

• 16:11
    47'
    Πέναλτι για τον Απόλλωνα

Ο Ζαγαρίτης ανατρέπει τον Τσιλούλη

• 16:09
    46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

• 15:55
    Η σφοδρή σύγκρουση Διούδη-Ιωαννίδη

• 15:54

Το τρικ του Μπόλονι με τον Ιωαννίδη να γίνεται δεύτερος φορ έχει πιάσει. Το πρώτο ημίχρονο στιγματίζεται από τον τραυματισμό του Ιωαννίδη και του Διούδη. Ο δεύτερος έβγαλε το ημίχρονο, ο πρώτος έφυγε με ασθενοφόρο, ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά.

• 15:53

Απόλλων Σμύρνης-Παναθηναϊκός 0-1

• 15:47
    45'

Επτά λεπτά έξτρα χρόνου, έχουν παιχτεί ήδη τα δύο από αυτά

• 15:43
    43'
    Ευκαιρία για τον Απόλλωνα

Ο Φερνάντεθ προσπαθεί να νικήσει τον Διούδη που έχει κλείσει τη γωνιά του και διώχνει σε κόρνερ

• 15:41

Ο Διούδης αιμορραγεί ακόμα, νέα διακοπή στο ματς για να καθαριστεί όπως προβλέπει ο κανονισμός. Συνεχίζει το ζέσταμα ο Ξενόπουλος, δεν είναι σίγουρο αν και πόσο θα μείνει στο ματς ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού

• 15:39

Κάτι η διακοπή, κάτι η απόφαση του Κουτσιαύτη (είναι σωστή) έχουν δημιουργήσει νεύρα με αποτέλεσμα να χαλάσει ο ρυθμός του ματς

• 15:39
    Το γκολ του Παναθηναϊκού

• 15:36

Αποβάλλεται ο Πέτρος Μονεμβασιώτης από τον πάγκο του Απόλλωνα για διαμαρτυρία

• 15:35
    34'

Κίτρινη στον Ζαγαρίτη τώρα

• 15:34
    33'
    Αλλαγή για τον Απόλλωνα

Στη θέση του Ιωαννίδη ο Ντάουντα

• 15:34

Ο Διούδης έχει σηκωθεί, αλλά φαίνεται ότι ζαλίζεται

• 15:33

Δυστυχώς ο Ιωαννίδης αποχωρεί με κολάρο με ασθενοφόρο από το γήπεδο. Ας ευχηθούμε να είναι καλά το παιδί

• 15:32

Δεν υπάρχει πέναλτι, ο Ιωαννίδης έχει κάνει κοντρόλ με το χέρι

• 15:32

Θα δει τη φάση στο μόνιτορ ο Κουτσιαύτης, γιατί φαίνεται να υπάρχει χέρι του Ιωαννίδη πριν τον ανατρέψει ο Διούδης

• 15:30

Ετοιμάζεται ο Ξενόπουλος για τον Παναθηναϊκό

• 15:29

Ο Διούδης μάλιστα αιμορραγεί από τη μύτη.

• 15:29

Δείχνει να έχει χτυπήσει στο κεφάλι ο Διούδης, στο έδαφος και ο Ιωαννίδης

• 15:28
    28'
    Πέναλτι για τον Απόλλωνα!

Ο Διούδης βγήκε με δύναμη με τις γροθιές, χτύπησε τον Ιωαννίδη και ο διαιτητής έδειξε αμέσως την άσπρη βούλα

• 15:28
    25'
    Ευκαιρία για τον Απόλλωνα!

Ο Τσιλούλης κέρδισε τον Ζαγαρίτη στη μονομαχία και στη συνέχεια ο Διούδης απέκρουσε το σουτ.

• 15:25

Το γκολ του Παναθηναϊκού δικαιώνει την επιλογή Μπόλονι που έχει δώσει εντολή στον Ιωαννίδη να γίνεται δεύτερος φορ πλάι στον Μακέντα, όταν βρίσκονται στην επίθεση οι πράσινοι.

• 15:24

Όχι, το γκολ μετράει κανονικά 1-0 ο Παναθηναϊκός

• 15:23

Έλεγχος VAR. Ίσως για φάουλ του Ιωαννίδη στον τερματοφύλακα του Απόλλωνα.

• 15:23
    20'
    ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός!

Συνεργασία του Χουάνκαρ με τον Χατζηγιοβάννη, ο πρώτος κάνει παράλληλα μπαλιά στην περιοχή, ο Βέρχουστ χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ιωαννίδης έρχεται για την σπρώξει στα δίχτυα και να γράψει το 1-0 στο ντεμπούτο του ως βασικός.

• 15:16
    16'

Πάτησε περιοχή ο Απόλλωνας, έπαιξαν το 1-2 Μπαξεβανίδης και Ιωαννίδης, έκοψαν οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού

• 15:10
    9'

Με το πείσμα του ο Ιωαννίδης πήρε τις κόντρες έξω από την περιοχή, αλλά του σουτ του βρήκε στον Λισγάρα και έφυγε κόρνερ

• 15:06

Έχει ένα ενδιαφέρον να δούμε πως θα συμπεριφερθεί στο ματς ο Ιωαννίδης που έχει πάρει θέση έξω αριστερά

• 15:06
    3'

Σέντρα του Χουάνκαρ στον Μακέντα, σουτ του Ιταλού μέσα από την περιοχή η μπάλα στα σώματα

• 15:02
    1'

Ξεκίνησε το ματς στη Ριζούπολη

• 14:58

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων

• 14:48
    Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι):

Διούδης, Χουάνκαρ, Σένκεφελντ, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Αθανασακόπουλος, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.

Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Καρλίτος, Χατζηθεοδωρίδης, Εμμανουηλίδης, Μπουζούκης, Σερπέζης, Αϊτόρ, Μαυρομμάτης, Μολό

• 14:47
    Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος):

Βέρχουστ, Μπρούσιτς, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι, Σλίβκα, Φερνάντεζ, Τσιλούλης.

Στον πάγκο: Κώτσαρης, Χουχούμης, Λαγός, Βάρκας, Ρώσση, Μουνιέ, Ντάουντα, Βίτλης, Κιτοκό.

• 14:46

Ο Παναθηναϊκός είναι αήττητος στα 13 τελευταία μεταξύ τους, με 11 νίκες και δύο ισοπαλίες. Η τελευταία νίκη του Απόλλωνα ήταν στις 2 Φεβρουαρίου 1997, 2-0 μέσα στο «Σπύρος Λούης» (12’ σουτ, 48’ σουτ Ντικουμέ), τη σεζόν που ο Παναθηναϊκός δεν βγήκε Ευρώπη.

• 14:46

Ο Απόλλων έχει πετύχει πέντε νίκες όλες κι όλες, τις τρεις μήνα Ιανουάριο και δύο Φεβρουάριο απέναντι στον σημερινό του αντίπαλο. Και οι πέντε είναι μεταξύ 11 Ιανουαρίου και 20 Φεβρουαρίου!

• 14:46

Ο Γιώργος Παράσχος αντιμετωπίζει ως προπονητής τον Παναθηναϊκό με 16η διαφορετική ομάδα. Μετρά 7 νίκες απέναντι στους "πράσινους"

• 14:46

Οι "πράσινοι" με αρκετές απουσίες θέλουν να επιστρέψουν στις νίκες μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ και την ισοπαλία με τον Αστέρα. Αντίθετα η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχει βρει ρυθμό, μετρά τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία ματς και σίγουρα αποτελεί δύσκολο αντίπαλο για το "τριφύλλι"

• 14:45

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο χρονικά ματς της 15ης αγωνιστικής της Super League ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Παναθηναϊκό