LIVE: Άρης-ΑΕΚ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Άρης-ΑΕΚ (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 16/02/20 - 21:32

Η ΑΕΚ παίρνει μια σπουδαία νίκη καθώς επικρατεί με 1-0 του Άρη, στο "Κλεάνθης Βικελίδης" για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ.

Άρης
Άρης
0-1
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 21:27

Η ΑΕΚ με το γκολ του Αλμπάνη στο 5ο, θα πάρει την έκτη εκτός έδρας νίκη της στο πρωτάθλημα και θα φτάσει τους 47 βαθμούς, διατηρώντας το +7 από τον ΠΑΟ.

• 21:23
    90'

Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνος

• 21:21
    85'
    Αλλαγή για τον Άρη

Ντιγκινί αντί Κόρχουτ

• 21:16
    83'

Προς τα πίσω ο Σβάρνας κεφαλιά, μπλοκάρει ο Μπάρκας, παρότι πέφτει πάνω του ο Ντουρμισάι

• 21:03
    70'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Μάνταλος αντί Αλμπάνη

• 21:01
    70'

Σουτ του Μπρούνο Γκάμα άστοχο

• 21:00
    68'

Η ΑΕΚ έχει την ευκαιρία για αντεπίθεση, αλλά η πάσα του Αραούχο στον Αλμπάνη είναι κάκιστη.

• 20:50
    58'
    Μεγάλη φάση για τον Άρη!

Ο Γκάμα βρίσκει χώρο στον άξονα σουτάρει με το δεξί διώχνει εντυπωσιακά ο Μπάρκας σε κόρνερ.

• 20:48
    54'

Σουτ του Σιμάνσκι που κοντράρει, ο Κουέστα πρόλαβε

• 20:48
    53'

Αραούχο αντί Κλωναρίδη

• 20:39
    47'

Κακό σουτ του Βέρντε άουτ.

• 20:39

Ο Λιβάια τελειώνει την φάση, αλλά έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.

• 20:39
    46'

Σέντρα β΄μέρους

• 20:22

Η ΑΕΚ με το γκολ του Αλμπάνη στο 5' προηγείται 1-0.

• 20:21
    45+2

Ένταση μεταξύ των παικτών. Ο Βέλεθ σπρώχνει τον Κρίσιτιτσιτς. Συνέχεια στο ματς

• 20:19
    45'

Από λάθος απόκρουση του Σβάρνα σε σέντρα του Γκάμα, η μπάλα στρωμένη στον Ντουρμισάι που σουτάρει απελπιστικά άστοχα

• 20:14

Παίζετε λέει το VAR.

• 20:14
    40'

Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για μαρκάρισμα στον Φετφατζίδη, φαίνεται στο τέλος του τάκλιν να τον πατά ο Κλωναρίδης. Κίτρινη στον Φετφατζίδη

• 20:13
    39'

Κίτρινη ο Σιμάνσκι

• 20:11
    38'

Ντουρμισάι αντί Ιντέγε

• 20:11

Δακρυσμένος ο Ιντέγε, από τον πόνο. Στο ματς του α' γύρου αποβλήθηκε, τώρα αποχωρεί - μάλλον - από πόνο στη μέση μετά το άτσαλο μαρκάρισμα του Βράνιες

• 20:09
    36'

Ζητάει αλλαγή ο Ιντέγε

• 20:07
    34'

Ο Αλμπάνης από πλάγια αριστερά, κέρδισε τις κόντρες σούταρε η μπάλα πάνω από την εστία του Κουέστα.

• 20:04
    31'

Κίτρινη και ο Βράνιες για άτσαλο μαρκάρισμα στον Ιντέγε.

• 20:04
    29'

Κίτρινη ο Σβάρνας για μαρκάρισμα στον Λάρσον

• 20:04
    28'

Εκτέλεση του Βέρντε, η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Βράνιες και καταλήγει στον Κουέστα

• 20:00
    27'

Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Γκάμα είναι πεσμένος στο έδαφος, μετά από τάκλιν του Λιβάια που βρήκε μπάλα

• 20:00
    25'

Αρκετά τα λάθη τώρα στον χώρο του κέντρου, ειδικά από πλευράς ΑΕΚ

• 19:53
    20'

Σουτ του Κόρχουτ άουτ

• 19:52
    19'

Κόρνερ παραχωρεί ο Σβάρνας. Νωρίτερα ο Φετφα έχει πέσει μόνος του πριν τον μαρκάρει ο Αλμπάνης

• 19:52
    17'

Ο Άρης έχει αναλάβει πρωτοβουλία. Ο Κρίστιτστιτς κάνει φάουλ στον Λάρσον.

• 19:47
    12'

Ο Γκάμα σεντράρει ο Δεληζήσης από κοντά την κεφαλιά άουτ!

• 19:43
    10'

Γύρισμα του Γκάμα από αριστερά, μπλόκαρε ο Μπάρκας

• 19:40
    7'

Κακή η εκτέλεση του Σιμάνσκι, απομάκρυνε η άμυνα του Άρη

• 19:40
    6'

Φάουλ ο Ματίγια στον Λιβάια, εξαιρετική εκκίνηση από την Ένωση

• 19:40
    5'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Από το λάθος του Άρη στην μεσαία γραμμή, ο Κρίστιτσιτς έχει βγάλει έξοχη κάθετη και ο Αλμπάνης πλασάρει κάτω από τα πόδια τον Κουέστα για το 0-1.