LIVE: Άρης-ΠΑΟΚ 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Άρης-ΠΑΟΚ (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 13/12/20 - 21:39

Ο Άρης παίρνει σπουδαία νίκη στο ντέρμπι της πόλης, επικρατώντας με 1-0 του ΠΑΟΚ χάρη στο πέναλτι-γκολ του Γκάμα! Φωνα΄ζει για το πέναλτι που δόθηκε στον Άρη ο ΠΑΟΚ, όπως και για αυτό του Τζόλη που πήρε πίσω ο Νιχαους μετά το on field review!

• 21:30
    96'
    Αλλαγή για τον Άρη

Μπαγκαλιάνης αντί Γκάμα

• 21:27

Κρατάει γερά ο Άρης, προσπαθεί με κάθε τρόπο μπας και φτιάξει κάποια φάση για να φτάσει στην ισοφάριση ο ΠΑΟΚ! 5 λεπτά έχουμε παίξει, άλλα τρία

• 21:25
    91'

Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη

• 21:19
    85'

Σουτ του Ζίβκοβιτς, άουτ η μπάλα

• 21:19
    Το VAR πήρε πίσω το πέναλτι του Τζόλη

• 21:14
    80'
    Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ

Μέσα Εσίτι, Τσόλακ, εκτός οι Αουγκούστο, Σβαμπ

• 21:06

Ο Ολλανδός βλέπει ό,τι ακριβώς είδαμε από το ριπλέι. Πήγε στο VAR και αναιρεί την απόφαση που πήρε σε πρώτο βαθμό

• 21:05
    72'
    Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

Μονομαχίες εντός περιοχής και ο Τζόλης πέφτει υπό την πίεση του Σούντγκρεν. Από το ριπλέι, δεν φαίνεται να τον βρίσκει ο Σουηδός, με τον Τζόλη να πέφτει πάνω στο σταματημένο πόδι του αμυντικού του Άρη

• 21:00
    67'

Κίτρινη κάρτα στον Σίλβα

• 20:56
    63'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Κρέσπο στη θέση του Ουαγκέ, που τραυματίστηκε στη φάση που έσωσε επί της γραμμής

• 20:56
    62'

Ο Σίλβα στη θέση του Ματέο Γκαρσία

• 20:55
    61'

Ο Λόπεθ στη θέση του Μάνου

• 20:55
    60'
    Ευκαιρία για τον Άρη!

Λάθος του Γιαννούλη, η μπάλα στον Μάνο που κάνει την κάθετη στον Μπερτόγλιο, αυτός πλάσαρε, αλλά πριν περάσει τη γραμμή ο Ουαγκέ την έδιωξε. Στη συνέχεια δίνεται οφσάιντ, αλλά είναι λανθασμένη η υπόδειξη του βοηθού

• 20:50
    57'

Φλερτάρει και πάλι με την κίτρινη ο Αουγκούστο. Με το χέρι χτύπησε το κεφάλι του Μάνου. Τη γλιτώνει και πάλι ο Βραζιλιάνος

• 20:49
    56'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Σφιντέρσκι ελίχθηκε πολύ ωραία στην περιοχή, έκανε το σουτ από διαγώνια θέση, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Μπουσέ

• 20:45
    53'

Δεν έχει καταφέρει ακόμα ο ΠΑΟΚ να μεταφέρει το παιχνίδι προς την εστία του Άρη

• 20:37
    46'

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

• 20:32
    Το γκολ του Άρη

• 20:26
    45'

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται 1-0, χάρη στο πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα, από την ανατροπή του Πασχαλάκη στον Μπερτόγλιο

• 20:16
    43'

Φάουλ για κίτρινη στον Ντόουγκλας Αουγκούστο. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να πει «ευχαριστώ» στον Ολλανδό για αυτή τη φάση. Ξεκάθαρη κίτρινη στον Βραζιλιάνο, που θα ήταν η δεύτερη. Καθόλου απίθανο να είναι και η πρώτη αλλαγή εν όψει του δευτέρου ημιχρόνου

• 20:16
    40'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη!

Εκτέλεση... Πανένκα από Γκάμα και ανοίγει το σκορ ο Άρης

• 20:15
    39'
    Πέναλτι για τον Άρη!

Ο Μπερτόλιο τσίμπησε την μπάλα προλαβαίνοντας την έξοδο του Πασχαλάκη και δόθηκε το πέναλτι από τον Ολλανδό ρέφερι

• 20:10
    37'

Επικίνδυνο γύρισμα του Γιαννούλη, απομάκρυνε η άμυνα του Άρη

• 20:07
    32'

Καίριο «στοπ» του Ίνγκασον στον Ματέο Γκαρσία

• 20:02
    30'

Κεφαλιά του Τζόλη, άουτ η μπάλα

• 20:01
    26'

Φάση διαρκείας στα καρέ του Άρη, με τον Μπουσέ να μπλοκάρει. Προηγουμένως, ο Ουαγκέ γύρισε στον Ζίβκοβιτς, αλλά ο τελευταίος δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση

• 20:00
    Δοκάρι με το... καλημέρα ο Γκάμα

• 19:56
    21'

Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα

• 19:55

Προσπαθούν οι δύο ομάδες να υπερισχύσουν στον τομέα της κατοχής της μπάλας. Πολλά τα μαρκαρίσματα που δεν βοηθούν στον ρυθμό του αγώνα

• 19:47

Μπορεί τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς να έχει ο Άρης με την εκτέλεση του φάουλ του Μπρούνο Γκάμα να σταματά στο δοκάρι, αλλά ο ΠΑΟΚ δείχνει μέχρι τώρα να πατάει καλύτερα, ενώ έχει κι αυτός τη δική του καλή στιγμή με το πλασέ του Τζόλη στο 7'

• 19:41
    8'

Κίτρινη κάρτα στον Ντόουγκλας Αουγκούστο

• 19:39
    7'

Μπήκε ο Τζόλης μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε το πλασέ με το δεξί, η μπάλα άουτ

• 19:38
    2'
    Δοκάρι για τον Άρη!

Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Γκάμα, η μπάλα στο οριζόντιο της εστίας του Πασχαλάκη

• 19:38
    1'