LIVE: Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ (17:15, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 06/10/19 - 19:31

Με τη νίκη έφυγε από το «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» ο ΠΑΟΚ ο οποίος επικράτησε 2-1 του Αστέρα Τρίπολης για την 6η αγωνιστική της Super League.

Ο «δικέφαλος» επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά από δύο συνεχείς ισοπαλίες στο πρωτάθλημα με Άρη και ΑΕΚ και αέδρασε με το «διπλό» από μία δύσκολη έδρα, όπου πριν από ενάμιση χρόνο γνώρισε την τελευταία ήττα του στη διοργάνωση.

Τα τέρματα των νικητών που έφθασαν τυς 14 βαθμούς σημείωσαν οι Σφιντέρσκι (33΄), και Μαρτίνες (47΄ αυτογκόλ), ενώ για τους ηττημένους που περέμειναν στις τελευταίες θέσεις (3β.) σκόραρε ο Σουάρεθ (58΄).

Αστέρας Τρίπολης
1-2
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 19:14

Ο ΠΑΟΚ έστω και με το ζόρι πέρασε από την Τρίπολη, επικρατώντας με 2-1. Κάπως έτσι, οι ασπρόμαυροι επιστρέφουν στις νίκες μετά τις δύο σερί ισοπαλίες με ΑΕΚ και Άρη, με τον Αστέρα να μένει πολύ χαμηλά στη βαθμολογία με 3 βαθμούς.

• 19:10

Πέντε λεπτά καθυστερήσεις. Να δούμε αν θα αλλάξει κάτι στο ματς

• 19:07
    89'
    Αλλαγή για τον Αστέρα

Μπόρχα Φερνάντεθ αντί Ματρικάρντι

• 19:04
    86'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Λημνιός έξω από την περιοχή, εξαπολυει ένα πολύ δυνατό σουτ, λίγο πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου

• 19:03

Τελευταίο πεντάλεπτο στο ματς, ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται με 2-1 του Αστέρα στην Τρίπολη

• 19:02
    82'

Σίτο στη θέση του Ριέρα

• 18:59

Έχει πέσει ο ρυθμός στο τελευταίο δεκάλεπτο, με τον ΠΑΟΚ να... παγώνει το ματς και να δείχνει διάθεση να υπερασπιστεί το προβάδισμά του

• 18:56
    77'
    Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ελ Καντουρί και Σφιντέρσκι βγαίνουν, Πέλκας και Άκπομ μπαίνουν

• 18:56
    76'

Χαουρέγκι αντί Μουνάφο

• 18:45
    67'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Μπίσεσβαρ, ο Μαουρίσιο

• 18:45

Έχει πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης ο Αστέρας, με τον ΠΑΟΚ να έχει πιο παθητικό ρόλο και να ψάχνει την κόντρα

• 18:43
    65'

Κίτρινη κάρτα στον Μπίσεσβαρ

• 18:42
    64'
    Φάση για τον Αστέρα!

Γύρισμα του Βλάχου, ο Σουάρες έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά ο Ζίφκοβιτς έδιωξε σε κόρνερ

• 18:37

Και ναι, έχουμε ξανά παιχνίδι... Άντε να δούμε τι άλλο θα δούμε στην Τρίπολη, σε ένα γήπεδο που ο ΠΑΟΚ θυμίζουμε πως έκανε την τελευταία του ήττα πριν από 1,5 χρόνο

• 18:36
    58'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Αστέρα!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ματρικάρντι, ο Σουάρεθ νίκησε τον Μάτος στον αέρα και με καρφωτή κεφαλιά μείωσε σε 2-1 για τον Αστέρα

• 18:34

Φτάσαμε στο 55ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ προηγείται με 2-0 του Αστέρα στην Τρίπολη και καλείται να διαχειριστεί το προβάδισμά του ώστε να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο σερί ισοπαλίες

• 18:29

Ο Σφιντέρσκι βρίσκεται σε εξαιρετική μέρα, μοιράζει πάσες, βάζει γκολ και κάνει ένα εκπληκτικό παιχνίδι. Πολύ καλός και σήμερα ο Λημνιός, ο Φερέιρα βλέπει την ομάδα του να βγάζει τα δικά του "θέλω" μέσα στο γήπεδο με την πάροδο των αγώνων.

• 18:28

Προφανώς και μετράει το γκολ αφού καλυπτόταν ο Ελ Καντουρί που έκανε το γύρισμα

• 18:25
    47'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Σφιντέρσκι άνοιξε για τον Ελ Καντουρί, ο οποίος έκανε το γύρισμα και ο Μαρτίνες έστειλε με προβολή άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Στη φάση, ο Ελ Καντουρί καλυπτόταν και τώρα γίνεται το τσεκάρισμα από το VAR.

• 18:23
    46'
    Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δυο ομάδες...

• 18:11
    45'

Ο ΠΑΟΚ προηγείται με 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη χάρη στο γκολ του Σφιντέρσκι στο 33ο λεπτό. Ελέγχεται για τη φάση του 41oυ λεπτού ο διαιτητής, σε πέναλτι που ζήτησε ο Αστέρα για τράβηγμα του Μάτος στον στον Σουάρεθ.

• 18:01

Συνέχεια στο παιχνίδι δίνει ο διαιτητής

• 18:00
    40'

«Φωνάζουν» για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε πέσιμο του Σουάρεθ μετά από τράβηγμα του Μάτος. Περιμένει να δει τι θα του πουν από την αίθουσα του VAR ο Μανούχος.

• 17:53
    33'

Μετά από σέντρα του Μάτος, ο Σφιντέρσκι προσπάθησε να πιάσει την κεφαλιά με την μπάλα να βρίσκει στο σώμα του Σουάρεθ και να στρώνεται ξανά μπροστά στον Πολωνό στράικερ, ο οποίος πλάσαρε ιδανικά για το 1-0

• 17:48

Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλά στο ματς, αλλά ο Αστέρας από το 15' και μετά έχει ισορροπήσει. Βρίσκει κενά ειδικά στο αριστερό άκρο της άμυνας του Δικεφάλου του Βορρά ο Αστέρας, αφού ο Γιαννούλης ανεβαίνει πολύ στην επίθεση.

• 17:45
    25'
    Μεγάλη φάση για τον Αστέρα!

Ο Φερνάντεθ φεύγει απέναντι στον Ζίφκοβιτς αλλά ο πορτιέρε του ΠΑΟΚ νίκησε

• 17:40

Φτάσαμε στο 20ο λεπτό στην Τρίπολη, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Αστέρα και ΠΑΟΚ

• 17:39

Το παιχνίδι του ΠΑΟΚ περνάει πολύ από τα πόδια του Μίσιτς, κάτι που είχε συμβεί και στο περασμένο ματς με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

• 17:39

Φτάσαμε στο πρώτο τέταρτο του αγώνα. Ο ΠΑΟΚ πατάει καλύτερα αλλά δεν βρίσκει εύκολα διαδρόμους προς την εστία του Αστέρα, με τους Αρκάδες να παίζουν... σφιχτά και να αναζητούν την κόντρα-επίθεση

• 17:31
    11'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Παράλληλο γύρισμα του Γιαννούλη αλλά ο Σφιντέρσκι δεν βρίσκει καλά την μπάλα και δεν μπορεί να τελειώσει την φάση λίγο έξω από την μικρή περιοχή

• 17:28
    8'

Μεγάλη ευκαιρία με τον Λημνιό για τον ΠΑΟΚ αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ

• 17:24
    4'

Γύρισμα του Ριέρα από τα δεξιά, έπεσε και μπλόκαρε ο Ζίφκοβιτς

• 17:21
    1'

Πρώτη τελική στο ματς, ανήκει στον ΠΑΟΚ. Σουτ του Ντόουγκλας Αουγκούστο, η μπάλα περνάει άουτ

• 17:21
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 17:19

Ενός λεπτού σιγή για τα 6 παιδιά που έχασαν τη ζωή τους

• 17:17

Με ειδικά μαύρα μπλουζάκια για τον θάνατο των έξι οπαδών πριν από 20 χρόνια στα Τέμπη μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του ΠΑΟΚ. Στην κερκίδα που είναι οι οπαδοί της ομάδας έχει κρεμαστεί και ανάλογο πανό, θέλοντας έτσι να αποτίσουν φόρο τιμής

• 17:05

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας), με βοηθούς τους Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής), Κωνσταντίνο Ψάρρη (Ζακύνθου), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). Διαιτητής VAR είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου (Αθήνας), ενώ διαιτητής AVAR ο Μιχάλης Παπαδάκης (Ηρακλείου)

• 17:05
    ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα):

Ζίφκοβιτς, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Αουγκούστο, Μίσιτς, Λημνιός, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ, Σφιντέρσκι

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Εσίτι, Μαουρίσιο, Πέλκας, Ζαμπά και Άκπομ

• 17:04
    Αστέρας Τρίπολης (Μπόρχα Χιμένεθ):

Παπαδόπουλος, Βλάχος, Μαρτίνες, Βαλιέντε, Ματρικάρντι, Οσόριο, Καπίγια, Μουνάφο, Ριέρα, Μαρκ Φερνάντεθ, Μπαράλες

Στον πάγκο για τον Αστέρα είναι οι Μιχαήλ, Τασουλής, Μπόρχα Φερνάντες, Μπελόκ, Δουβίκας, Εσκομπάρ και Σίτο

• 17:04

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

• 17:04

Για τον ΠΑΟΚ αξίζει να σημειωθεί πως έχει μείνει εκτός αποστολής ο Στοχ

• 17:04

Στην 11η θέση με 3 βαθμούς ο Αστέρας Τρίπολης, στην 3η με 11 ο ΠΑΟΚ! Πολύ σημαντικό ματς και για τους δύο καθώς οι γηπεδούχοι θέλουν να ξεφύγουν από τα χαμηλά, ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν να πάρουν το τρίποντο ώστε να εκμεταλλευτούν τυχόν απώλεια του Ολυμπιακού που αντιμετωπίζει τον Άρη στη Θεσσαλονίκη