LIVE: Γιουβέντους-Ρεάλ Μαδρίτης 0-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Γιουβέντους-Ρεάλ Μαδρίτης (21:45, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 03/04/18 - 23:45

Στο "Juventus Stadium" του Τορίνο, η «Γηραιά Κυρία» ψάχνει... εκδίκηση για την περσινή τεσσάρα στον τελικό του Κάρντιφ από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο περσινός τελικός ήταν σημείο αναφοράς και για τους δύο προπονητές ενόψει της σημερινής συνάντησης, με τον Μασιμιλιάνο Αλέγκρι να έχει δει εκείνο το παιχνίδι... επτά φορές, όπως τόνισε, και τον Ζινεντίν Ζιντάν να επισημαίνει ότι ο σημερινός αγώνας θα είναι διαφορετικός.

Για τη Γιουβέντους οι τιμωρημένοι Μπενάτια και Πιάνιτς δεν είναι διαθέσιμοι, όπως και ο τραυματίας Μπερναρντέσκι, ενώ για τη Ρεάλ η μοναδική απουσία είναι αυτή του Νάτσο.

Γιουβέντους
Γιουβέντους
0-3
Ρεάλ Μαδρίτης
  • 23:39
    93'

Λήξη του παιχνιδιού! Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να την οδηγεί, η Ρεάλ παίρνει το διπλό στο Τορίνο, απέναντι στη Γιουβέντους και ταυτόχρονα τεράστιο προβάδισμα για την πρόκριση στα ημιτελικά (0-3).

• 23:37
    92'
    Τρομερή ευκαιρία για τη Γιουβέντους

Ο Βάσκεθ είδε τον Ρονάλντο στο ύψος της μικρής περιοχής, ωστόσο ο Πορτογάλος με πλασέ στην κίνηση έστειλε η μπάλα ψηλά άουτ

• 23:36
    91'
    Ακόμα μια ευκαιρία για τη Ρεάλ

• 23:34
    90'
    Νέα ευκαιρία για τη Ρεάλ

Επέμβαση του Μπουφόν σε σουτ του Κριστιάνο στην κλειστή γωνία.

• 23:33
    88'
    Δοκάρι για τη Ρεάλ!

Ο Κόβασιτς με πλασέ μετά από στρώσιμο του Ρονάλντο έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπουφόν!

• 23:30
    84'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ

Ο Ρονάλντο βγήκε απέναντι από τον Μπουφόν, ωστόσο το σουτάκι με το εξωτερικό που δοκίμασε πέρασε ψηλά άουτ

• 23:27
    82'
    Αλλαγή για τη Ρεάλ

Ο Κόβατσιτς αντί του Μόντριτς.

• 23:19
    75'

Στη θέση του Ίσκο, ο Ασένσιο

• 23:18
    75'
    Αλλαγή για τη Γιουβέντους

Ο Κουαδράδο αντί του Κεντίρα

• 23:15
    73'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ!

Ρονάλντο και Μαρσέλο έκρυψαν τη μπάλα ο Βραζιλιάνος τσίμπησε τη μπάλα πάνω απ' τον Μπουφόν και στη συνέχεια την έστειλε στα δίχτυα

• 23:12
    68'
    Διπλή αλλαγή για τη Γιούβε

Ο Μάντζουκιτς αντί του Ασαμόα και ο Ματουϊντί αντί του Κόστα.

• 23:12
    66'
    Αποβολή για τη Γιουβέντους

Ο Ντιμπάλα πήρε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Καρβαχάλ

• 23:08
    64'
    Απίθανο γκολ από τον Ρονάλντο!

Φάση διαρκείας στην άμυνα της Γιουβέντους με τον Κιελίνι να κάνει τραγικό λάθος. Ο Ρονάλντο γύρισε την μπάλα ο Βάσκεθ, που έπιασε το σουτ και ο Μπουφόν έδιωξε και στη συνέχεια ο Καρβαχάλ έκανε σέντρα και ο Ροναλντο με τρομερό ανάποδο ψαλίδι διπλασίασε τα τέρματα της βασίλισσας.

• 22:57
    54'

Κίτρινη κάρτα στον Ράμος. Χάνει το επόμενο ματς ο αρχηγός της Ρεάλ.

• 22:53
    50'

Ο Μπενζεμά επιχείρησε να μπει στην περιοχή αλλά δεν τα κατάφερε και ο Ρονάλντο που ακολουθούσε τη φάση έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ από πλάγια θέση.

• 22:51
    48'

Σέντρα του Ντάγκλας Κόστα από τα δεξιά η μπάλα πέρασε απ' όλους.

• 22:48
    Δεύτερο ημίχρονο

Ξεκίνησε το β’ μέρος.

• 22:32

Η Ρεάλ βρίσκεται στο σκορ, απέναντι στη Γιουβέντους, μετά τα πρώτο 45’.

• 22:31
    45'

Φωνές των παικτών της Γιουβέντους για χέρι του Βαράν. Έπειτα από κεφαλιά του Ιγκουαΐν η μπάλα βρήκε στο χέρι του Γάλλου με τον διαιτητή να αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί θεωρώντας πως ήταν πολύ κοντά.

• 22:25
    38'
    Τεράστια ευκαιρία για τη Γιουβέντους

Ο Κιελίνι αν και αμαρκάριστος έπιασε τραγική κεφαλιά και στη συνέχεια ο Βαράν έδιωξε σε κόρνερ το επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Ιγκουαΐν.

• 22:22
    36'

Ο Κρόος με σουτ-κεραυνό έξω από την περιοχή τράνταξε το οριζόντιο του Μπουφόν

• 22:22
    34'
    Ευκαιρία για τη Γιουβέντους

Σέντρα-σουτ του Ντε Σίλιο, ο Ντιμπάλα δεν μπόρεσε να πιάσει την προβολή και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

• 22:15
    27'

Κίτρινη κάρτα στον Μπεντακούρ για φάουλ στον Κασεμίρο.

• 22:10
    23'

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντιμπάλα, ο Ιγκουαΐν έπιασε την προβολή όμως ο Νάβας με μεγάλη απόκρουση έδιωξε την μπάλα.

• 22:09

Η Ρεάλ ελέγχει τον ρυθμό και πλέον ψάχνει τις αντεπιθέσεις. Από τα άκρα προσπαθούν να βρουν χώρους οι μπιανκονέρι.

• 22:05

Να αναφέρουμε πως διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Τσουνέιτ Τσακίρ από την Τουρκία.

• 22:01

Αυτό ήταν το 13ο γκολ του Ρονάλντο σε 9 ματς φέτος. Έχει σκοράρει σε όλα. Ήταν επίσης το 8ο τέρμα του σε έξι αναμετρήσεις κόντρα στη Γιουβέντους ως παίκτης της Ρεάλ.

• 22:01

Κεντίρα και Ντιμπάλα έκρυψαν τη μπάλα, ο δεύτερος έκανε το σουτ όμως ο Ράμος με προβολή έβαλε την κόντρα.

• 21:59

Ο Ίσκο στο 3ο λεπτό, μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και ο Ρονάλντο βγήκε από τα μαρκαρίσματα κι άνοιξε το σκορ με σουτ στην κίνηση.

• 21:31

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο, έχει εντυπωσιακή παράδοση απέναντι στη Γιουβέντους, καθώς έχει σκοράρει 7 τέρματα σε πέντε αναμετρήσεις.