LIVE: Κολομβία-Αγγλία 1-1, 3-4 στα πέναλτι (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Κολομβία-Αγγλία 0-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 03/07/18 - 23:53

Μουντιάλ 2018: Η Αγγλία έχοντας απέναντί της την Κολομβία καλείται να πάρει τη νίκη για να περάσει στους "8" πείθοντας ότι οι προσδοκίες που έχει δημιουργήσει από τους δύο της πρώτους αγώνες είναι πέρα για πέρα δίκαιες.

Στο παιχνίδι με το Βέλγιο γνώρισε την ήττα αλλά όμως είχαν εξασφαλίσει ήδη το ένα από τα δύο εισιτήρια του ομίλου.

Από την άλλη πλευρά η Κολομβία πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση με δύο νίκες και πείθοντας ότι έχει δυνατότητες. Ο Χοσέ Πέκερμαν θέτει τον πήχη αρκετά ψηλά δηλώνοντας ότι οι παίκτες του μπορούν να φτάσουν μέχρι και την κατάκτηση του τίτλου.

• 23:49

3-2, αποκρούει ο Οσπίνα το πέναλτο του Χέντερσον!

• 23:40
    120’

Στα πέναλτι θα κριθεί το παιχνίδι...

• 23:33
    116

Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία! Ο Ντάιερ σηκώθηκε μόνος του, αλλά η κεφαλιά του, πέρασε πάνω από τα δοκάρια!

• 23:32
    Το γκολ του Μίνα
  • 23:31
    112

Μεγάλη φάση για την Αγγλία! Ο Ρόουζ μπήκε στην περιοχή, έκανε το σούτ, αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Οσπίνα!

• 23:20
    Πρώτο ημίχρονο παράτασης

Η Κολομβία έχει τη μπάλα, αλλά δημιουργεί ευκαιρίες. Λες και τα χάσε η Αγγλία μετά το γκολ στο 94'.

• 23:06
    90'

Ξεκίνησε η παράταση!

• 23:02

1-1 το σκορ... Όλα θα κριθούν στο έξτρα 30λεπτο ή στα πέναλτι, αν δεν αλλάξει ούτε εκεί κάτι...

• 23:02
    90'
    ΠΑΡΑΤΑΣΗ

Η Αγγλία χάνει την πρόκριση μέσα από τα χέρια της καθώς στο 93' ο... θεός Μίνα ισοφάρισε για την Κολομβία, απαντώντας στο πέναλτι-γκολ του Κέιν.

• 22:55
    94'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Κολομβία!

Ο Μίνα με καρφωτή κεφαλιά ισοφαρίζει για την Κολομβία!

• 22:55
    93'
    Απίθανη φάση για την Κολομβία!

Απίστευτη επέμβαση του Πίκφορντ σε σουτάρα του Ουρίμπε!

• 22:44
    81'
    Πρώτη ευκαιρία για την Κολομβία!

Τραγικό λάθος του Γουόκερ, ασίστ του Μπάκα στον Κουαδράδο, αλλά το σουτ του τελευταίου είναι κακό!

• 22:24
    61'
    Αλλαγή για την Κολομβία

Εκτός ο Λέρμα, μέσα ο Μπάκα

• 22:20
    55'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Αγγλία!

Ο Κέιν νικά τον Οσπίνα και ανοίγει το σκορ!

• 22:19
    54'
    Πέναλτι για την Αγγλία!

Ο Κάρλος Σάντσες ανατρέπει τον Κέιν και βλέπει και κίτρινη κάρτα

• 22:07
    46'

Σέντρα στο β' μέρος, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

• 22:00

Η Αγγλία είναι σαφώς καλύτερη, καθώς εκτός από την πρωτοβουλία των κινήσεων, έχει και φάσεις, τη στιγμή που η Κολομβία δεν είναι καθόλου απειλητική και παρουσιάζεται προβληματική δημιουργικά

• 21:51
    45'

Στο 0-0, Κολομβία και Αγγλία, μετά τα πρώτα 45'

• 21:42
    42'
    Πολύ καλή στιγμή για την Αγγλία!

Εξαιρετική εκτέλεση του Τρίπιερ, η μπάλα περνά άουτ. Κοντά στο δοκάρι της εστίας του Οσπίνα

• 21:42
    41'

Χτύπημα του Μπάριος με το κεφάλι στον Χέντερσον. Ένταση μεταξύ των παικτών. Κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Κολομβίας!

• 21:30
    30'

Έχει πέσει ο ρυθμός στο ματς. Η Κολομβία το έχει φέρει στα μέτρα της

• 21:16
    16'
    Μεγάλη ευκαιρία για την Αγγλία!

Ωραία προσπάθεια και σέντρα από τον Τρίπιερ, ο Κέιν από κοντά όμως στέλνει τη μπάλα μόλις άουτ!

• 21:16
    13'

Σουτ του Στέρλινγκ υπό καλές προϋποθέσεις, η μπάλα κοντράρει στα σώματα

• 21:07
    6'
    Φάση για την Αγγλία!

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάνγκ, διώχνει ο Οσπίνα

• 21:00
    1'

Ξεκίνησε το ματς!

• 20:39

Ο Χαμές Ροντρίγκες τελικά δεν θα μπορέσει να δώσει το «παρών» από την αρχή του ματς και μένει να φανεί αν θα χρησιμοποιηθεί στην εξέλιξη του αγώνα.