LIVE: Μπάγερν Μονάχου-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Μπάγερν Μονάχου-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0 Α’ ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 25/04/18 - 23:40

Μπάγερν Μονάχου και Ρεάλ Μαδρίτης κοντράρονται (21:45) για ακόμα μία φορά στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση, με φόντο το Κίεβο.

Ο Γιούπ Χάινκες περιμένει πολλά από τον Λεβαντόφσκι, τον οποίο άλλωστε χρησιμοποίησε ως επιχείρημα στη συνέντευξη Τύπου όταν οι δημοσιογράφοι τον έβαλαν στο... τρυπάκι να σχολιάσει αν φοβάται τη φόρμα του Κριστιάνο Ρονάλντο.

Όσο για τον Ζιντάν, μίλησε με σεβασμό για τον Γερμανό προπονητή της Μπάγερν, την οποία μάλιστα έχρισε και φαβορί σε μια προσπάθεια να μεταφέρει τ

Μπάγερν Μονάχου
1-2
Ρεάλ Μαδρίτης
  • 23:39
    94'

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΟΝΑΧΟ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1 ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΓΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ CHAMPIONS LEAGUE.

• 23:37
    88'
    Φάση για τη Μπάγερν

Ο Λέβα βρέθηκε απέναντι από τον Νάβας, με τον Κοσταρικανό να έχει και πάλι απάντηση

• 23:21
    76'
    Φάση για τη Ρεάλ

Ο Μπενζεμά βρέθηκε απέναντι στον Ούλραιχ, ωστόσο ο Γερμανός είχε απάντηση στο πλασέ του Γάλλου

• 23:14
    Απίστευτη ευκαιρία για τη Μπάγερν!

Μετά από σέντρα του Κίμιχ, ο Μίλερ βρήκε...αέρα με τον Νάβας να είναι εξουδετερωμένος.

• 23:11
    59'
    Ευκαιρία για τη Μπάγερν

Ο Ριμπερί έκανε συνεχόμενες προσποιήσεις, βρέθηκε απέναντι στον Νάβας, ωστόσο ο Χιλιάνος είχε απάντηση στο σουτ του Γάλλου

• 23:10
    57'
    ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ!

Ο Ασένσιο βγήκε απέναντι στον Ούλραιχ μετά από στρώσιμο του Βάσκεθ και με ψύχραιμο τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στη βασίλισσα

• 22:36
    47'

Μαγική εικόνα ως τώρα το ματς, με την Μπάγερν να υπερέχει ξεκάθαρα, ωστόσο τη Ρεάλ να καταφέρνει να πηγαίνει ισόπαλη με 1-1 στα αποδυτήρια χάρις τη γκολάρα του Μαρσέλο

• 22:35
    47'
    Κι άλλη ευκαιρία για τη Μπάγερν!

Μετά από κόρνερ ο Λεβαντόφσκι έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με τον Κίμιχ να μην μπορεί να την σπρώξει από κοντά στα δίχτυα

• 22:33
    46'
    Μεγάλη για τη Μπάγερν!

Ο Λεβαντόφσκι πιάνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Τιάγκο με τον Νάβας να μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο

• 22:31
    44'
    Και ξαφνικά... ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ!

Κόντρα στη ροή του ματς, ο Μαρσέλο με σουτάρα από το ύψος της περιοχής στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της Μπάγερν και κάνει το 1-1.

• 22:30
    42'
    Ακόμα μια φάση για τη Μπάγερν

Ο Ραφίνια γέμισε από τα αριστερά, με τον Μίλερ να πιάνει το σουτ στην κίνηση και τη μπάλα να σταματά τελευταία στιγμή στο σώμα του Ράμος

• 22:29

Μονόλογος των Βαυαρών το παιχνίδι μετά το γκολ, δεν μπορεί να αντιδράση η Ρεάλ

• 22:28
    41'
    Μεγάλη ευκαιρία για τη Μπάγερν!

Μετά από κόρνερ ο Λέβα πιάνει την κεφαλιά με τον Χούμελς να πιάνει το σουτ στην κίνηση και την μπάλα να περνά λίγο πάνω από το δοκα΄ρι του Νάβας

• 22:22
    34'

Ο Ριμπερί βγαίνει ολομόναχος απέναντι στον Νάβας, ωστόσο τελευταία στιγμή χάνει το κοντρόλ και μαζί τη δυνατότητα να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του

• 22:21
    32'
    Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τη Μπάγερν

Στη θέση του Μπόατενγκ, ο Σούλε

• 22:20
    31'

Νέος τραυματισμός για την Μπάγερν, με τον Μπόατενγκ να παθαίνει τράβηγμα στον τετρακέφαλο και τον Σούλε να σηκώνεται για ζέσταμα.

• 22:19

Τρομερή αντεπίθεση από τους Βαυαρούς, οι οποίοι έπιασαν...κοιμώμενη την ισπανική άμυνα. Από το ριπλέι φαίνεται να φέρει ευθύνη και ο Νάβας, ο οποίος έχει κάνει λάθος υπολογισμό.

• 22:16
    28'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Μπάγερν!

Ο Τζόσουα Κίμοχ μπήκε ανενόχλητος από τα δεξιά στην περιοχή της Ρεάλ και με σέντρα σουτ νίκησε τον Κέιλορ Νάβας!

• 22:11
    23'

Ο Καρβαχάλ επωφελήθηκε από τις κόντρες έκανε το σουτ με τον Ούλραιχ να μπλοκάρει

• 21:55
    8'
    Αλλαγή για την Μπάγερν

Περνά εκτός ο Ρόμπεν που δεν μπορεί να συνεχίσει, στη θέση του ο Τιάγκο

• 21:50
    1'

Ο Λεβαντόφσκι έκανε το παράλληλο γύρισμα με τον Μίλερ να μην μπορεί να σπρώξει τη μπάλα από κοντά

• 21:46
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 21:45

Ολοκληρώθηκε η ανάκρουση του ύμνου της διοργάνωσης με τους παίκτες να παρατάσσονται στον αγωνιστικό χώρο

• 21:08
    Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν)

Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Βαράν, Ρονάλντο, Κροός, Μόντριτς, Μαρτσέλο, Κασεμίρο, Λούκας Βάσκεθ, Ίσκο

Στον πάγκο: Κασίγια, Βαγιέχο, Μπενζεμά, Μπέιλ, Τέο, Ασένσιο, Κόβατσιτς

• 21:07
    Μπάγερν Μονάχου (Γιούπ Χάινκες)

Ούλραιχ, Χούμελς, Ριμπερί, Μαρτίνεθ, Λεβαντόφσκι, Ρόμπεν, Χάμες Ροντρίγκες, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μίλλερ, Κίμιχ

Στον πάγκο: Στάρκε, Βάγκνερ, Σούλε, Τιάγκο, Μπερνάτ, Ρούντι, Τολισό

• 21:05

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων

• 21:04

Αντίθετα ο Χάινκες, δεν έκανε κάποια έκπληξη με τις επιλογές του να είναι οι προβλεπόμενες.

• 21:04

Η μοναδική έκπληξη προήλθε από τον Ζινεντίν Ζιντάν, ο οποίος αποφάσισε να αφήσει εκτός αρχικού σχήματος τον Μπενζεμά, βάζοντας στη θέση του τον Λούκας Βάσκεθ.