LIVE: Ολυμπιακός-Άρης 4-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Άρης (19:30, Novasports & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 19/01/20 - 22:00

Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-2 του Άρη στο "Γ. Καραϊσκάκης", πάτησε εκ νέου στην κορυφή με 47 βαθμούς και διατήρησε το νικηφόρο σερί της τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα.

4-2
Άρης
Άρης
  • 21:28

Ο Ολυμπιακός επικρατεί 4-2 του Άρη και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας κι αυτή την αγωνιστική

• 21:22
    90'

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις του ματς

• 21:20
    86'

Καλή ενέργεια από Σουντανί από τα δεξιά, απομάκρυνε σε κόρνερ η άμυνα του Άρη

• 21:16
    84'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Εκτός ο Γκιγέρμε, μέσα ο Χριστοδουλόπουλος

• 21:16
    83'
    ΓΚΟΛ για τον Άρη

Κάθετη του Λάρσον στον Ντιγκινί που πλασάρει και μειώνει για τον Άρη

• 21:16
    80'

Έξω ο Αραμπί, μέσα ο Σουντανί

• 21:09

Το ακυρώνει τελικά ο Τζοβάρας. Σωστή απόφαση!

• 21:09

VAR τσεκ για οφσάιντ στο γκολ του Άρη

• 21:09
    72'

Κόρνερ για τον Άρη, λάθος έξοδος του Σα και ο Ρόουζ πετυχαίνει το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι

• 21:09
    70'

Λοβέρα αντί Βαλμπουενά

• 21:01
    67'
    Αλλαγή για τον Άρη

Σόουζα αντί του Βέλεθ

• 20:58
    65'

Μέσα ο Μαρτίνες, έξω ο Φετφατζίδης

• 20:58
    63'
    ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Βαλμπουενά ευστοχεί και δίνει... αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του!

• 20:58
    62'

Ο Βαλμπουενά ευστοχεί και δίνει... αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του

• 20:57
    61'
    Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!

Ο Βέλεθ ανατρέπει τον Βαλμπουενά, σωστά δίνεται πέναλτι

• 20:45
    53'
    Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Σουτ του Μασούρα μέσα από την περιοχή διώχνει ο Έμαν

• 20:38
    46'

Σέντρα στο β' μέρος στο "Γ. Καραϊσκάκης"

• 20:36

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για το δεύτερο 45λεπτο

• 20:26

Η ομάδα του Μαρτίνς παίρνει αυτό που θέλει σε ένα ματς με 14 τελικές (οι έξι για τον Άρη). Ο Άρης είναι καλός επιθετικά, δεν έχει μπει με σκοπιμότητα στο Καραϊσκάκης, αλλά αυτό το θράσος πληρώνει στο ημίχρονο, σε συνδιασμό με τα κενά στην άμυνα που τα έχει τιμωρήσει ο Ολυμπιακός.

• 20:24
    45'

Ημίχρονο στο Φάληρο.

• 20:22
    45'

Ένα λεπτό έξτρα χρόνος

• 20:22
    44'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Πανέμορφο γκολ σε δημιουργία και εκτέλεση: Μπαλιά στον Ομάρ, εκείνος κατεβάζει στρώνει την μπάλα στο αριστερό και αφού ζυγίσει το σουτ εκτελεί τον Έμαν για το 3-1!

• 20:20
    43'

Ο Ιντέγε δεν μπορεί να συνεχίσει, ετοιμάζεται ο Ντιγκινί

• 20:18

Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος που σίγουρα αποζημειώνει όσους το παρακολουθούν

• 20:15

Μετράει το γκολ και με τη βούλα

• 20:14

Περιμένουμε το VAR

• 20:14
    37'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη!

Μπαλιά στην περιοχή, πρώτη κεφαλιά από τον Βέλεθ η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και ο Ρόουζ με κεφαλιά μειώνει σε 2-1

• 20:14

Ο Άρης δεν είναι κακός, επιθετικά στέκεται καλά, αλλά πληρώνει τα κενά στην άμυνα του. Δεν είναι τυχαίο που στις τρεις επιθέσεις του Ολυμπιακού έχει δεχτεί τρεις τελικές, με τις δύο να καταλήγουν στα δίχτυα. Η ομάδα του Μαρτίνς κάνει το ματς να μοιάζει από νωρίς πιο εύκολο απ' ότι είναι.

• 20:05
    27'

Κίτρινη στον Καμαρά

• 20:02
    25'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Καμαρά έκλεψε από τον Δεληζήση, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα που γέμισε στην περιοχή και ο Αραμπί με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Έμαν για το 2-0

• 19:59
    22'

Εκτέλεση κόρνερ πρώτη κεφαλιά του Σεμέδο διώνχει ο Έμαν και στη συνέχεια ο Γκιγιέρμε με προβολή ανοίγει το σκορ!

• 19:57
    21'

Κόρνερ από τον Δεληζήση για τον Ολυμπιακό

• 19:57
    20'

Κίτρινη στον Μπουχαλάκη

• 19:57
    19'

Σουτ του Μαντσίνι μετά από λάθος του Σεμέδο μπλοκάρει ο Σα

• 19:51
    14'
    Απαντά στις φάσεις ο Ολυμπιακός!

Κεφαλιά του Βαλμπουενά από την μικρή περιοχή η μπάλα λίγο άουτ

• 19:51
    13'
    Μεγάλη φάση για τον Άρη!

Ο Ιντέγε έστρωσε στον Λάρσον, απέκρουσε εξ επαφής ο Σα και στη συνέχεια μετά από νέα επαφή του Σουηδού η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι

• 19:43
    7'

Βγήκε τετ α τετ με τον Έμαν ο Αραμπί, αλλά υποδείχθηκε σωστά σε θέση οφσάιντ ο Μαροκινός

• 19:42
    5'

Πατάει περιοχή ο Αραμπί μετά από γέμισμα του Ομάρ, αλλά τον προλαβαίνει ο Έμαν

• 19:37
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 19:31

Καπνογόνα στο "Καραϊσκάκης", πρέπει να καθαρίσει η ατμόσφαιρα

• 19:31

Είσοδος των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

• 19:27

Ο Ολυμπιακός θα τιμήσει την οικογένεια του. Στον αγωνιστικό χώρο ο Ηλίας Υφαντής

• 19:27

Στο μάτριξ του γηπέδου, παίζει βίντεο-αφιέρωμα για τον Ηλία Ρωσίδη

• 19:25

Στο VAR ο Κομίνης και AVAR ο Κουτσιαύτης

• 19:25

Διαιτητές: Γεώργιος Τζοβάρας, Χρήστος Ακρίβος, Παναγιώτης Κωνσταντόπουλος 4ος Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης

• 19:25

Τελευταία νίκη του Άρη απέναντι στον Ολυμπιακό το 2010, όταν η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε επικρατήσει με 2-0

• 19:05

Κάνουν την καθιερωμένη προθέρμανση οι δύο ομάδες

• 19:05

Ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να μείνει πρώτος στη βαθμολογία ενώ ο Άρης για να ανεβεί στην τέταρτη θέση του πρωταθλήματος.