LIVE: Ουγγαρία-Ελλάδα 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ουγγαρία-Ελλάδα (21:45, Epsilon TV, Cosmote Sport 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 11/09/18 - 23:43

Την πρώτη ήττα κατέγραψε η Εθνική ομάδα στον Β΄ όμιλο της League C στο Nations League, καθώς στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής έχασε από την Ουγγαρία με 1-2 (15΄ Ρόλαντ Σάλαι, 42΄ Κλάινχαϊσλερ - 18΄ Μανωλάς), στην άδεια -λόγω τιμωρίας των γηπεδούχων- Groupama Arena της Βουδαπέστης.

Ουσιαστικά, το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα «πλήρωσε» δύο φάσεις αμυντικής αδράνειας απέναντι στους Μαγυάρους και τιμωρήθηκε με ένα αποτέλεσμα που, τουλάχιστον βάσει ευκαιριών, δεν άξιζε.

Ουγγαρία
Ουγγαρία
2-1
Ελλάδα
Ελλάδα
  • 23:39
    93'

Η Εθνική, γνωρίζει την ήττα με 2-1 στη Βουδαπέστη, από την Ουγγαρία, για τη 2η αγωνιστική του Nations League.

• 23:32
    90'

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

• 23:22
    80'
    Αλλαγή για την Ουγγαρία

Ο Πάτκαι αντί του Κόβακς στο παιχνίδι

• 23:18
    75'
    Νέα φάση για την Ελλάδα!

Ο Χριστοδουλόπουλος μοίρασε ωραία δεξιά για τον Φορτούνη, που σέντραρε με τη μια πριν σουτάρει χαμηλά ο Μήτρογλου, βρίσκοντας σε ετοιμότητα τον Γκουλάσι

• 23:17
    72'
    Φάση μετά από ώρα για την Εθνική

Ομαδική προσπάθεια, με τον Μήτρογλου να τροφοδοτεί ωραία τον Πέλκα που νικήθηκε από τον Γκουλάσι

• 23:14
    69'

Ο Έπελ αντί του Άνταμ Σαλάι.

• 23:04
    62'

O Λόβρενκσικς αντί του Βάργκα

• 22:55
    52'
    Καλή στιγμή για την Εθνική!

Κεφαλιά του Τοροσίδη, η μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία

• 22:54

Αρκετά δυνατά μαρκαρίσματα, από τους γηπεδούχους στο δεύτερο μέρος

• 22:48
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος, στη Βουδαπέστη

• 22:47
    Διπλή αλλαγή για την Ελλάδα

Μήτρογλου αντί Τάσου Δώνη και Λυκογιάννης αντί Τζαβέλλα στο παιχνίδι

• 22:40

Πολύ προβληματική η εικόνα της γαλανόλευκης στο πρώτο μέρος, με πολλά προβλήματα στον αναστακτικό τομέα. Ο Σαλάι άνοιξε το σκορ στο 15', ισοφάρισε ο Μανωλάς στο 18' και με τρομερό σουτ σκόραρε ο Κλάινχαϊσλερ

• 22:40
    45'

Πίσω στο σκορ με 2-1, η Εθνική μας, από την Ουγγαρία, μετά τα πρώτα 45'.

• 22:30
    43'
    Γκολ για την Ουγγαρία!

Ύστερα από... πολιορκία της ελληνικής άμυνας, ο Κλάινχαϊσλερ έπιασε τρομερό σουτ εκτός περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Ελλάδας!

• 22:29
    35'
    Πολύ καλή στιγμή για την Εθνική!

Κόρνερ του Λάζαρου από τα δεξιά, κεφαλιά του Μανωλά, με τους γηπεδούχους να διώχνουν με δυσκολία!

• 22:29
    34'

Ωραίο σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, σε κόρνερ Γκουλάσι!

• 22:16

Έχει τον έλεγχο της κατάστασης η Ελλάδα στα τελευταία λεπτά

• 22:15
    27'

Ο Τάσος Δώνης πάσαρε για τον Χριστοδουλόπουλο, αυτός κέρδισε τις κόντρες και έπιασε συρτό σουτ με το αριστερό, που έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ούγγρου τερματοφύλακα!

• 22:06

Εκτεθειμένος, ο Μανωλάς, στη φάση του γκολ...

• 22:04
    18'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ελλάδα!

Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, βρίσκει τον Μανωλά, και ο αμυντικός της Ρόμα, με ένα επιβλητικό άλμα, νικά τον Γκουλάσι για το 1-1! Άμεση απάντηση της Εθνικής!

• 22:04
    15'

Εξαιρετικά δομημένη επίθεση από τους γηπεδούχους, που ολοκληρώθηκε με τρεις πάσες με το κεφάλι και τελείωμα με το αριστερό από τον Σάλαι

• 21:57
    10'
    Πολύ καλή στιγμή για την Ελλάδα!

Ωραία κίνηση του Φορτούνη εκτός περιοχής και σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, που έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Γκούλασι

• 21:52

Τίποτα το ιδιαίτερο, στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης...

• 21:47
    1'

Έναρξη του παιχνιδιού

• 21:45

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς

• 21:35

Σε σχέση με το πρόσφατο ματς στην Εσθονία, παίζει ο Τζαβέλλας στο αριστερό άκρο της άμυνας, αντί του Λυκογιάννη. Ο Χριστοδουλόπουλος έχει πάρει τη θέση του Μάνταλου στο δεξί "φτερό" της επίθεσης, ενώ ο Τάσος Δώνης παίζει στην κορυφή της επίθεσης αντί του Μήτρογλου (ίσως χρησιμοποιηθεί ως αλλαγή), που χτύπησε στο παιχνίδι του Σαββάτου