Live: Πανιώνιος - ΑΕΚ (Τελικό 0-1)

Live: Πανιώνιος - ΑΕΚ

Ενημερώθηκε: 29/10/17 - 21:24

Ημίχρονο στον αγώνα Πανιώνιος - ΑΕΚ και το σκορ είναι στο 0-0, με την ΑΕΚ να έχει τον πρώτο λόγο και κάποιες ευκαιρίες για γκολ, με κορυφαία το σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή που έβγαλε ο Κότνικ

14' Μέχρι τώρα σε ένα κλειστό παιχνίδι η ΑΕΚ έχει δύο τελικές προσπάθεις, οι οποίες βέβαια δε βρήκαν τέρμα

18': Μια πρώτη προσπάθεια του Πανιωνίου με ένα σουτ του πεσμένου Γεσίλ από τα πλάγια, άουτ η μπάλα
20': Γύρισμα του Λόπες από τα αριστερά, ο Αραούχο βρίσκει αέρα από εξαιρετική θέση. Στην εξέλιξη της φάσης έπιασε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ
24': Εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, μπλοκάρει ο Κότνικ
26': Ο Σιώπης έπεσε στο έδαφος μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Λιβάγια και θα βγει για λίγο από τον αγωνιστικό χώρο
27': Ωραίος συνδυασμός Λάμπρου - Γεσίλ στο ξεκίνημά του, ο Ανέστης πάντως κατάφερε να μπλοκάρει προ του νεαρού μεσοεπιθετικού
29': Σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή, αρκετά μέτρα άουτ η μπάλα
30': Μακρινό σουτ του Μασούντ, μπλοκάρει ο Ανέστης
33': Κόρνερ για την ΑΕΚ με τον Χατζισαφί να παρεμβαίνει στη συνεργασία Αραούχο - Λιβάγια και να απομακρύνει
34': Ντουρμισάι αντί Γεσίλ, αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο
35': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Πολύ ωραίο σουτ του Λιβάγια έξω από την περιοχή, δύσκολη επέμβαση του Κότνικ στη δεξιά γωνία του
36': Νέα σπουδαία επέμβαση του Κότνικ σε κοντινό σουτ του Αραούχο μετά το κόρνερ του Μάνταλου. Πιέζει η ΑΕΚ

36': Νέα σπουδαία επέμβαση του Κότνικ σε κοντινό σουτ του Σιμόες μετά το κόρνερ του Μάνταλου. Πιέζει η ΑΕΚ
38': Ο Λιβάγια δεν κατάφερε να τροφοδοτήσει τον Αραούχο μετά από λάθος του Οικονόμου, θα μπορούσε να απειλήσει εδώ η Ένωση
40': Ο Κότνικ απομακρύνει με γροθιές τη σέντρα-σουτ του Μάνταλου
42': Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο για χτύπημα στον Λάμπρου
43': Κίτρινη κάρτα σε Βράνιες και Ντουρμισάι

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

49': Σέντρα-σουτ του Σιμόες, μπλοκάρει ο Κότνικ
49': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου για φάουλ στον Σιμόες
50': Σουτ του Αραούχο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ
51': Σουτ του Βλάχου στην κίνηση μετά από πάσα του Μασούντ, η μπάλα άουτ
53': Κόρνερ του Χατζισαφί, κακή έξοδος του Ανέστη, η κεφαλιά του Μπανανά περνάει άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο
53': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Το σουτ του Αραούχο από εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή, μετά την πάσα του Λόπες, κοντράρει στο σώμα του Χατζισαφί
54': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, μπλοκάρει ο Κότνικ. Καλός ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο
57': Κίτρινη κάρτα στον Χατζισαφί που διαμαρτυρήθηκε ζητώντας φάουλ λίγο έξω από την περιοχή, χωρίς να έχει δίκιο
61': Μακρινό σουτ του Σιμόες, μπλοκάρει ο Κότνικ
62': Κίτρινη κάρτα στον Γαλανόπουλο για φάουλ στον Μασούντ
63': Γιόχανσον αντί Γαλανόπουλου για την ΑΕΚ
64': Το σουτ του Σιώπη έξω από την περιοχή κοντράρει σε σώματα, αυτό του Μασούρα περνάει άουτ
67': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο για φάουλ στον Ντουρμισάι, συμπλήρωσε 4 ο αρχηγός της ΑΕΚ
67': Μπακασέτας αντί Λιβάγια για την ΑΕΚ
68': Κίτρινη κάρτα στον Κάργα για φάουλ στον Μάνταλο
68': Εκτέλεσε το φάουλ ο Μπακασέτας, απομάκρυνε με κεφαλιά ο Μπανανά
72’ Ο Σιώπης κερδίζει ένα φάουλ και λύνεται μια μίνι πολιορκία της ΑΕΚ στα καρέ του Πανιωνίου
73': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Κότνικ σταματάει με το ένα χέρι το κοντινό και ξαφνικό σουτ του Μάνταλου μέσα από την περιοχή του. Η μεγαλύτερη ευκαιρία της ΑΕΚ στον αγώνα

82' Πανιώνιος - ΑΕΚ 0-1 με τον Αραούχο. Ωραίο αριστερό πλασέ του Αργεντινού επιθετικού μετά από πάσα του Μπακασέτα, ο οποίος έδωσε επιθετική πνοή στην Ένωση

88': Ο Χατζισαφί έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Ανέστη, έχει σταματήσει η φάση για επιθετικό φάουλ
90': Κίτρινη κάρτα στον Μπανανά

3 λεπτά καθυστερήσεις

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Λόπες, Τσόσιτς, Λαμπρόπουλος, Βράνιες, Μπακάκης, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Μάνταλος, Λιβάγια, Αραούχο.

Η ενδεκάδα του Πανιώνιου: Κότνικ, Χατζισαφί, Μπανανά, Οικονόμου, Βλάχος, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Λάμπρου, Μασούντ, Γιεσίλ.