LIVE: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-ΑΕΛ (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 09/12/18 - 21:42

Νίκη με ανατροπή σημείωσε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα ξεπερνώντας το δύσκολο εμπόδιο της Λάρισας με 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Θεσσαλική ομάδα που προηγήθηκε με κεφαλιά του Νούνιτς στο 36'. Ο Δικέφαλος της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε με πέναλτι του Πρίγιοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πέτυχε πλήρη ανατροπή στο 69' με προβολή του Ακπομ, τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
2-1
ΑΕΛ
ΑΕΛ
  • 21:27

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί της ΑΕΛ με 2-1 και βρίσκεται πλέον σε απόσταση ασφαλείας!

• 21:18
    87'
    Αλλαγή για την ΑΕΛ

Πίτι αντί Ακόστα

• 21:18
    84'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ζαμπά λίγο έλειψε να μπει ανάμεσα στα αντίπαλα στόπερ και στη συνέχεια ο Κρίστινσον έδιωξε πάνω στον Βραζιλιάνο που λίγο έλειψε να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι ήταν ανυπεράσπιστη η αντίπαλη εστία και να ισοφαρίσει.

• 21:01
    69'
    ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Ο Σάκχοφ έκανε μπαλιά-τρύπα για τον Άκπομ που μπήκε ανάμεσα στα στόπερ της ΑΕΚ και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

• 20:58
    66'
    Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ

Ακπόμ και Σάκχοφ αντί Ελ Καντουρί και Βέρνμπλουμ

• 20:52
    60'
    Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ

Ο Μάτος βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά τον μπλόκαρε ο Ζίζιτς την τελευταία στιγμή

• 20:50
    54'

Σέντρα του Βιεϊρίνια από τ' αριστερά, ο Πρίγιοβιτς δεν έφτασε στην μπάλα, ο Κρίστινσον έκανε άστοχη έξοδο, αλλά δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα κάποιος αντίπαλός του για να ανοίξει το σκορ

• 20:38
    46'

Ο Μαουρίτσιο άφησε (μετά το γύρισμα του Μάτος) για τον Βέρνμπλουμ, που έπιασε δυνατό μεν, αλλά άστοχο, δε, σουτ

• 20:38
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο

• 20:37
    46'

Ο Γκόλιας στη θέση του Μπαργκάν για την ΑΕΛ

• 20:21
    45'

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε και έφτασε στην ισοφάριση, πριν το τέλος του πρώτου μέρους και πλέον έχει και αριθμητικό πλεονέκτημα και 45' μπροστά του, για να πάρει τη νίκη.

• 20:20
    45'
    ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Ο Πρίγιοβιτς ανέλαβε την εκτέλεσε και έφερε την κατάσταση στα ίσα!

• 20:19
    45'
    Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, με 10 η ΑΕΛ!

Ο Πρίγιοβιτς ανατράπηκε από τον Καρανίκα, που είδε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα. Σωστή απόφαση

• 20:17

Φοβερές μονομαχίες μέσα στην περιοχή

• 20:13
    41'

• 20:10
    36'
    ΓΚΟΟΟΛ για τη Λάρισα!

Ο Ντέλετιτς βρήκε δεξιά τον Καρανίκα που έκανε ψηλή σέντρα και ο Νούνιτς με σκαστή κεφαλιά νίκησε τον Πασχαλάκη.

• 20:03

Χωρίς τη μεγάλη φάση, προσπαθεί ο ΠΑΟΚ

• 19:58
    22'

Πολύ επικίνδυνη κόντρα της ΑΕΛ, σωτήρια προβολή του Κρέσπο πάνω στον Νούνιτς

• 19:50

Η ΑΕΛ έχει οχυρωθεί στην άμυνά της και έχει μπλοκάρει τον ΠΑΟΚ που δυσκολεύεται να δημιουργήσει και παίζει αρκετά από την αριστερή του πλευρά σε αυτό το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης

• 19:42
    5'

Κίτρινη στον Καρανίκα για φάουλ στον Βιεϊρίνια

• 19:34
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Τούμπα

• 19:17

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης. Βοηθοί: Ηλίας Κωνσταντίνου, Ανδρέας Φωτόπουλος 4ος Διαιτητής: Άγγελος Ευαγγέλου

• 19:17
    ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα)

Κρίστινσον, Καρανίκας, Ζίζιτς, Γκοΐκοβιτς, Χούμπτσεφ, Ντέλετιτς, Ακόστα, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Μπαργκάν, Νούνιτς

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Παϊτέρης, Μπάλλας, Κούνιτς, Πίτι, Γκόλιας, Λεοζίνιο, Γρομητσάρης

• 19:16
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου)

Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος-Μαουρίτσιο, Βέρνμπλουμ- Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Λημνιός, Πρίγιοβιτς

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ρέι, Τόσκα, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Καρέλης, Ακπόμ.

• 19:16

Πάμε να δούμε πως θα ξεκινήσουν το παιχνίδι οι δυο ομάδες...

• 19:15

Η αναμέτρηση αποτελεί ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ ώστε να βρεθεί πιο κοντά στον τίτλο, καθώς αν νικήσει θα βρεθεί στο +8 από τον Ολυμπιακό, που σκόνταψε στα Πηγάδια στην αναμέτρηση με την Ξάνθη, ενώ ο Ατρόμητο, ο οποίος αγωνίζεται τώρα έχει δύσκολο παιχνίδι με τον Άρη.