LIVE: ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Σπαρτάκ Μόσχας 2-2 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 08/08/18 - 21:58

Στην κατάμεστη και... κολασμένη από 28.000 και πλέον φίλους του, Τούμπα, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Σπαρτάκ Μόσχας, στο πλαίσιο του Γ' προκριματικού γύρου, του Champions League.

Ο βαθμός δυσκολίας του τρίτου εφετινού ευρωπαϊκού αγώνα για τον ΠΑΟΚ είναι πολύ μεγαλύτερος απ’ ότι ήταν οι δύο προηγούμενοι κόντρα στη Βασιλεία.

Από τη μία είναι τα προβλήματα, με κυριότερη την απουσία του Αντρέ Βιεϊρίνια, από την άλλη το άριστο κλίμα και η καλή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η ομάδα, μετά από την πρόκριση επί της Βασιλείας, είναι δύο σημαντικοί παράγοντες που ενδεχομένως να γείρουν τη ζυγαριά υπέρ του ΠΑΟΚ.

Αλλά… Οι «ασπρόμαυροι» πρέπει να προσέξουν πολύ. Απέναντί τους θα βρουν μια ομάδα η οποία ξέρει πολύ καλά να παίζει σωστό και οργανωμένο ποδόσφαιρο, έχει ένα πλάνο στο γήπεδο, που οι παίκτες του Μάσιμο Καρέρα το εφαρμόζουν σωστά.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
3-2
Σπαρτάκ Μόσχας
  • 21:58

Πρίγιοβιτς, Λημνιός και Πέλκας τα γκολ της τεράστιας ανατροπής του ΠΑΟΚ. Ήρωας και ο Πασχαλάκης που έπιασε πέναλτι στο δεύτερο μέρος.

• 21:56
    95'

Ο ΠΑΟΚ, μετά από ένα φοβερό παιχνίδι και παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 στο 17', γύρισε υπέρ του, την κατάσταση (3-2) και πήρε προβάδισμα για την πρόκριση, στα play off του Champions League.

• 21:52
    90'
    Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά, ο έξτρα χρόνος

• 21:45
    85'
    Κλείνει τις αλλαγές του ο ΠΑΟΚ

Στη θέση του εξουθενωμένου Μαουρίτσιο, ο Σάκχοφ

• 21:40
    79'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Λημνιού, ο Ζάμπα

• 21:38
    77'
    Αλλαγή για τη Σπαρτάκ

Στη θέση του Λουίς Αντριάνο, ο Ζε Λουίς

• 21:38
    77'

Φάουλ για τη Σπαρτάκ Μόσχας, που έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο. Κίτρινη στον Μαουρίτσιο.

• 21:33
    72'

Άναψαν τα... αίματα στην Τούμπα και συμπλοκή μεταξύ των παικτών. Κίτρινη κάρτα στον Λομοβίτσκι

• 21:32
    71'
    Το χάνει ο Πρόμες!

Τεράστια επέμβαση του Πασχαλάκη στο πέναλτι του Ολλανδού! Το λες και... Θεία Δίκη, για την απίστευτη απόφαση του διαιτητή!

• 21:31
    69'
    Πέναλτι για τη Σπαρτάκ!

Απίθανη απόφαση από τον Ισραηλινό διαιτητή, σε μια μονομαχία του Χατσερίδη με τον Λουίζ Αντριάνο! Κάρτα στον Ουκρανό!

• 21:30
    66'

Κι άλλη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τη σέντρα του Ουάρντα να μην βρίσκει αποδέκτη!

• 21:27
    65'
    Τεράστια φάση γιατον ΠΑΟΚ!

Ο Πέλκας βγήκε τετ-α-τετ με τον Μαξιμένκο, αλλά στέλνει τη μπάλα βασανιστικά άουτ!

• 21:25
    64'
    Αλλαγή και για τη Σπαρτάκ

Ο Τιμοφέεβ παίρνει τη θέση του Ποπόβ.

• 21:22
    61'

O Ουάρντα παίρνει τη θέση του Ελ Καντουρί

• 21:20

Μετά το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες είναι πολύ πιο επιφυλακτικές και προσεκτικές στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους

• 21:19
    58'

Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί

• 21:13
    51'
    Μεγάλη φάση για τη Σπαρτάκ

Ο Πρόμες πλασάρει μέσα από την περιοχή και ο Πασχαλάκης διώχνει σε κόρνερ. Πολύ δύσκολη απόκρουση του Έλληνα γκολκίπερ!

• 21:11

Χωρίς τίποτα σημαντικό το πρώτο 5λεπτο του δευτέρου μέρους

• 21:07
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

• 20:50
    45'

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε να χάνει με 0-2, στο 17, όμως με μια ΕΠΙΚΗ ανατροπή, έφερε τα πάνω κάτω και πάει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 3-2, σε μια... κολασμένη Τούμπα!

• 20:49

Παλικαρίσια ανατροπή από τον ΠΑΟΚ, που ξεπέρασε άμεσα το σοκ από το γρήγορο 0-2 και το ανέτρεψε πριν βγει το ημίχρονο.

• 20:46
    44'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!!!

Πάλι σέντρα από τα δεξιά του Μάτος, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του ο Μαξιμένκο, σε κενή εστία ο Πέλκας έσπρωξε απλά την μπάλα στα δίχτυα!

• 20:43
    41'

Σουτ του Ποπόφ έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός

• 20:41
    39'

Κίτρινη κάρτα στον Ζόμπνιν, για πολύ άσχημο μαρκάρισμα στην Χατσερίδι

• 20:39
    37'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!!!

Σέντρα του Μάτος από τα δεξιά, εξαιρετικό πλασέ με το αριστερό, του Λημνιού και ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει!!! Κόλαση στην Τούμπα!

• 20:35
    34'

Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που πιέζει και η Τούμπα... φλέγεται!

• 20:32
    30'

Μίνι διακοπή στο ματς για να δροσιστούν οι παίκτες

• 20:30
    28'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πρίγιοβιτς ευστοχεί και δίνει ελπίδες στον "Δικέφαλο του Βορρά"!

• 20:29
    27'
    Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

Χέρι του Ζόμπνιν, σωστή η απόφαση του διαιτητή! Ευκαιρία για να μειώσει ο ΠΑΟΚ!

• 20:29
    26'
    Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πέλκας σουτάρει μέσα από την περιοχή, όμως ο Μαξιμένκο έδιωξε σε κόρνερ!

• 20:19
    17'
    Απίστευτο, δεύτερο γκολ για τη Σπαρτάκ!

Κεφαλιά του Λουίς Αντριάνο, που την έστρωσε στον Πρόμες, ο οποίος σούταρε από το ημικύκλιο, με την μπάλα να κοντράρει και να αλλάζει πορεία. Ο Πασχαλάκης απέκρουσε, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και έσκασε μέσα από τη γραμμή του τέρματος!

• 20:16
    14'
    Πρώτη υποψία φάσης για τον ΠΑΟΚ

Σουτ του Πρίγιοβιτς εύκολα ο γκολκίπερ της Σπαρτάκ

• 20:14

Παγωμάρα στην Τούμπα μετά από το γκολ των Ρώσων

• 20:09
    7'
    Γκοοολ για τη Σπαρτάκ!

Ωραία ομαδική προσπάθεια από τη Σπαρτάκ, με τον Ποπόφ να μένει μόνος του στο ύψος της μεγάλης περιοχής και να εκτελεί τον Πασχαλάκη

• 20:02
    1'