LIVE: ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός 80-61 (ΤΕΛΙΚΟ)

Cska osfp

Ενημερώθηκε: 03/12/20 - 20:44

Η 12η αγωνιστική της Euroleague είναι γεγονός και η ΤΣΣΚΑ Μόσχας (8-3) υποδέχεται τον Ολυμπιακό (5-4) (19:00, NS1). Οι «ερυθρόλευκοι» μετά το τελευταίο «δύσκολο» παιχνίδι κόντρα στην Μπασκόνια, έχουν πλέον τους παίκτες τους υγιείς και τους περισσότερους ετοιμοπόλεμους.

Μοναδική απώλεια είναι ο Χάρισον, που δεν ταξίδεψε με τους συμπαίκτες του, αλλά οι υπόλοιποι τέθηκαν στην διάθεση του Γιώργου Μπαρτζώκα. Ο Ολυμπιακός θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και μια νίκη επί της ΤΣΣΚΑ μέσα στην Μόσχα, θα βοηθήσει σίγουρα βαθμολογικά, αλλά και ψυχολογικά.

Απέναντι, η ρωσική ομάδα η οποία είναι σε εκπληκτική κατάσταση και πάει από την μία νίκη στην άλλη. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη δείχνει την δυναμική της στην φετινή Euroleague, έχει εξαιρετικό υλικό και βγάζει την ποιότητα της στο παρκέ. Η Ρεάλ Μαδρίτης την δυσκόλεψε στο προηγούμενο ματς, αλλά δεν κατάφερε να την κερδίσει και σίγουρα θα ήθελε να συνεχίσει το ίδιο δυνατά.

Πάντως, ο Νίκολα Μιλουτίνοφ θα έχει την ευκαιρία να δει καλούς φίλους,αφού είναι η πρώτη φορά που θα έρθει αντιμέτωπος, με την ομάδα που ανδρώθηκε στην Ευρώπη.

ΤΣΣΚΑ Μόσχας
80-61
  • 20:43

Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με σκορ 80-61 από την ΤΣΣΚΑ.

• 20:18

Τέλος στο τρίτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με σκορ 56-38 κόντρα στην ΤΣΣΚΑ

• 19:47

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με σκορ 39-29 κόντρα στην ΤΣΣΚΑ

• 19:24

Τέλος στην πρώτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με σκορ 20-19 κόντρα στην ΤΣΣΚΑ

• 19:02

2-4 με σουτάκι του Σλούκα.

• 19:02

0-2 με τον Μάρτιν, ύστερα από ασίστ Σπανούλη.

• 18:55

Αυτή την στιγμή, η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων.

• 18:51

Περίπου δέκα λεπτά απομένουν για το τζάμπολ του αγώνα.

• 18:48

Διαιτητές της αναμέτρησης είναι οι Χουάν Κάρλος Γκαρσία (Ισπανία), Όλεγκς Λάτισεβς (Λετονία) και Μεχντί Ντιφαλά (Γαλλία).

• 18:45

Από την άλλη, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν υπολογίζει στον πρώην «ερυθρόλευκο», Γιάνις Στρέλνιεκς.

• 18:45

Εκτός για τον Ολυμπιακό είναι ο Άαρον Χάρισον, ο οποίος είναι ανέτοιμος και έμεινε στην Αθήνα, ενώ ο Γιώργος Μπαρτζώκας άφησε εκτός δωδεκάδας τον Αντώνη Κόνιαρη.

• 18:43

Το συγκεκριμένο θα είναι ένα πολύ ιδιαίτερο ματς, καθώς για πρώτη φορά ο Νίκολα Μιλουτίνοφ θα τεθεί αντιμέτωπος με τον Ολυμπιακό

• 18:42

Οι Πειραιώτες έρχονται από την εντός έδρας ήττα με σκορ 90-76 από την Μπασκόνια, με τους Ρώσους να μετρούν έξι συνεχόμενες νίκες, με τελευταία αυτή κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης.

• 18:36

Στο 5-4 είναι το ρεκόρ των «ερυθρόλευκων», ενώ από την άλλη η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη είναι στο 8-3.