Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο νίκησε τον Παπαγιάννη

Ενημερώθηκε: 23/03/17 - 10:19

Με τους Μπάκς να βρίσκονται ένα βήμα από τα Play-Off, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν αφήνει ευκαιρία να πάει χαμένη. Ακόμα και αν πρέπει να επικρατήσει έναντι ενός άλλου Έλληνα.

Για μια ακόμη βραδιά ο Greek Freak ήταν εκπληκτικός και η ομάδα του συνέχισε τις εξαιρετικές εμφανίσεις των τελευταίων δύο εβδομάδων περνώντας με 116-98 από το Σακραμέντο του Γιάννη Παπαγιάννη. Μάλιστα το Μιλγουόκι έπιασε στην έκτη θέση της Ανατολής τους Πέισερς και απέχει έναν αγώνα από τους πέμπτους Χοκς.

Ο 22χρονος άσος είχε 32 πόντους (7/10 βολές, 11/20 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και ούτε ένα λάθος σε 40 λεπτά. Άλλοι πέντε παίκτες είχαν διψήφιο αριθμό πόντων με πρώτο τον Γκρεγκ Μονρό που είχε 10 για τα «ελάφια», που ξέφυγαν με 70-49 στο ημίχρονο και δεν κοίταξαν ξανά πίσω τους.

Ο Μπάντι Χιλντ ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, που ξεκούρασαν τον Κώστα Κουφό. Ο Γιώργος Παπαγιάννης αγωνίστηκε για 23 λεπτά και είχε 4 πόντους (2/9 δίποντα), 7 ριμπάουντ, 2 τάπες και 1 λάθος.