Ολυμπιακός-Άρης 4-1: Μοιράζει τεσσάρες στο «κάστρο» του

Ενημερώθηκε: 27/09/23 - 22:37

Ισοπέδωσε και τον Άρη στο «κάστρο» του ο Ολυμπιακός!

Οι «ερυθρόλευκοι» συνέχισαν τις παραγωγικές του εμφανίσεις στο «Γ. Καραϊσκάκης», εκεί όπου χάρη σε ένα απολαυστικό δεύτερο ημίχρονο, επικράτησαν με το εντυπωσιακό 4-1 του Άρη για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League, φτάνοντας έτσι την τέταρτη διαδοχική «τεσσάρα» τους στο φαληρικό γήπεδο, μετά από εκείνες κόντρα σε Κηφισιά, Λαμία και Πανσερραϊκό.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Πειραιώτες ήταν ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί, ο οποίος ήταν εκείνος που με δύο δικά του γκολ στο 63' και το 70' έβαλε τις βάσεις για το τρίποντο, κόβοντας παράλληλα τα «φτερά» του Άρη για ένα θετικό αποτέλεσμα, μετά και το εντυπωσιακή του εκκίνηση στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Πειραιώτες πήραν το προβάδισμα στο 21' με αυτογκόλ του Μπράμπετς, για να έρθει ο Πάρδο στο 47' και να φέρει το ματς στα ίσα, προτού ο Μαροκινός κάνει το 4-1 με τα δύο δικά του γκολ, φτάνοντας έτσι τα 9 με τη φανέλα των «ερυθρόλευκων». Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γιόβετιτς στο 84ο λεπτό.

Κάπως έτσι, ο Ολυμπιακός παρέμεινε αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας με 16 βαθμούς, αφήνοντας τον Άρη στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 7 πόντους.