Παναθηναϊκός - Αθλέτικ Μπιλμπάο: Τσάμπα ήττα με 2-3

Ενημερώθηκε: 17/08/17 - 23:29

Τέλος του αγώνα. Ο Παναθηναϊκός γκρέμισε μέσα σε 8 λεπτά ότι έχτιζε για μια ώρα και η Αθλέτικ Μπιλμπάο παίρνει ανέλπιστη νίκη με 2-3

Τι έχασε ο Δώνης! Απίστευτο τετ α τετ και το σκορ παραμένει στο 2-3

Σφίγγει τα δόντια ο Ρέις παραμένει στο ματς για τα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα

Μυικό πρόβλημα ο Ρέις και μένει με 10 ο Παναθηναϊκός

Προσπαθεί να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός στο 88'

Δώνης αντί Καμπέσας στο 84'

Χαμένη ευκαιρία από Ζέκα στο 76'

Απίστευτη τρικυμία για τον Παναθηναϊκό που μέσα σε λιγότερα από 10 λεπτά σκοράρει 3 γκολ

Γκολ για την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο 74' από τον Αντούριθ

Πέναλντι υπέρ της Αθλέτικ στο 73'

Γκολ στο 71' με τους Βάσκους να σκοράρουν κόντρα στη ροή του αγώνα από τον Ντεμάρκους

Πολλά παράπονα οι «πράσινοι» από την διαιτησία στο δεύτερο ημίχρονο

Στο 68' ο Αντούριθ σκοράρει πρό του Βλαχοδήμου με την φάση να έχει ξεκινήσει έπειτα από φάουλ στον Κουρμπέλη και 2-1

Στο 60' και πιέζουν ακόμα πιο σκληρά η Αθλέτικ Μπιλμπάο υπό την ανοχή του διαιτητή

Ακόμα πιο επιθετικοί γίνονται οι Βάσκοι που προσπαθούν να πιέσουν στο 56'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ!! 2-0 ο Καμπέσας!!! Τρομερό πλασέ από τον Καμπέσας στο 55', μετά από άψογη συνεργασία Λουτσιάνο και Λουντ και ο Παναθηναϊκός κάνει το 2-0 μέσα σε ντελίριο στη Λεωφόρο

Φάουλ στον Μολέδο από τον Αντουρίθ στο 45'

Όσο πλησιάζουμε στο τέλος του ημιχρόνου η Αθλετικ Μπιλμπάο πιέζει περισσότερο στο 43'

Αντεπιτίθεται η Μπιλμπάο και πιέζει τον Παναθηναϊκό

Ευκαιρία από Μολέντο με κεφαλιά που πάει άουτ

Καθηλωμένη η Αθλέτικ και μετά το γκολ στο 34' που σκληραίνει ακόμα περισσότερο το παιχνίδι της

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ από Λουντ! Εξαιρετικό πλασέ από τον Φιλανδό στο 29'!!!Ο Καμπέσας έκανε το γύρισμα, με τον Μολίνς να γυρίζει με κεφαλιά τη μπάλα στο Λουντ, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Ερερίν

Σουτ από Καμπέσας πάει άουτ στο 25'

Κάρτα στον Ραουλ Γκαρσία για αγκωνιά στον Ζέκα

Στο 22' ο Παναθηναϊκός παραμένει στο 0-0 με την Αθλέτικ Μπιλμπάο

Ο Παναθηναϊκός έχει κερδίσει 3 κόρνερ μέχρι στιγμής στο 15'

Ανεβαίνει ο Παναθηναϊκός και κερδίζει μέτρα στο 11'

Σκληρό παιχνίδι από τους Βάσκους και νέο φάουλ για τον Παναθηναϊκό

Μεγάλη ευκαιρία για Παναθηναϊκό με σουτ του Κουρουμπή στο 6'!

Σέντρα για την Αθλέτικ Μπιλμπάο και ο Παναθηναϊκός κερδίζει φάουλ

Όλα έτοιμα να ξεκινήσουν στην γιορτινή Λεωφόρο

Στην κατάμεστη Λεωφόρο ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Αθλέτικ Μπιλμπάο (21:30 thepressroom.gr) για να αποδείξει πως όσο δύσκολη και αν είναι η πρόκριση στους ομίλους του Europa League θα το παλέψει μέχρι τέλους.