"Πράσινο" προβάδισμα... τελικού!

LIVE: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-0 στο 61' (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 12/04/17 - 21:03

Ένας πολύ καλός Παναθηναϊκός, επικράτησε κατα κράτος του ΠΑΟΚ, στο "Απόστολος Νικολαΐδης", επικράτησε με 2-0 και πήρε μεγάλο προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η πίεση του Παναθηναϊκού, απέδωσε καρπούς στο 21ο λεπτό! Μετά από σουτ του Βιγιαφάνιες και κόντρα, ο Γλύκος βγήκε και απομάκρυνε με την γροθιά, ο Μπεργκ έκανε την κεφαλιά-πάσα στον Μολέδο, ο οποίος με νέα κεφαλιά από κοντά έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Γλύκου!

Στο 83ο λεπτό, οι "πράσινοι" καθάρισαν την υπόθεση νίκη! Ο Εμποκού έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Μπεργκ μετά τις κόντρες, με τον Σουηδό φορ να γυρίζει πανέξυπνα στον αμαρκάριστο Λέτο και αυτός να μην δυσκολεύεται να σκοράρει από κοντά!

Πλέον τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για τον ΠΑΟΚ, για τη ρεβάνς της επόμενης Τετάρτης (19/4) στην Τούμπα, που θα πρέπει να αισθάνεται και τυχερός με τις ευκαιρίες που έχασε ο Παναθηναϊκός.

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Ο.Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Κουτρουμπής, Μολέδο, Χουλτ, Κουρμπέλης, Ζέκα, Βιγιαφάνιες, Εμποκού, Κλωναρίδης, Μπεργκ

Στιλ, Μόλινς, Λέτο, Ρέις, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Μαρινάκης βρίσκονται στον "πράσινο" πάγκο

ΠΑΟΚ (Βλάνταν Ίβιτς): Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς, Κρέσπο, Λέοβατς, Σάκχοφ, Κάνιας, Ουάρντα, Ενρίκε, Κάμπος, Κουλούρης

Στον πάγκο του "Δικέφαλου του βορρά" οι Σιαμπάνης, Πρίγιοβιτς, Τσίμιροτ, Ματθαίου, Βαρέλα, Κίτσιου, Πέλκας

Διαιτητής είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου), με βοηθούς τους Δαμιανό Ευθυμιάδη (Πιερίας), Χρήστο Μπάλτα (Αχαΐας) και τέταρτος είναι ο Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)