Premier League: Άνετα δεύτερη η Λίβερπουλ - Διπλό στο Λονδίνο για Λιντς (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 16/01/22 - 18:24

Η Λίβερπουλ πανηγύρισε ξανά σε αγώνα πρωταθλήματος, επικρατώντας 3-0 της Μπρέντφορντ εντός έδρας και ανεβαίνοντας στη 2η θέση της βαθμολογίας της Premier League – στο -11 από τη Μάντσεστερ Σίτι με ματς λιγότερο.

Το σκορ άνοιξε ο Φαμπίνιο στο 44ο λεπτό, με τον Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν να σφραγίζει τη νίκη για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ στο 69’ και τον Μιναμίνο να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 77’.

Την ίδια ώρα, η Λιντς έπαιρνε βαθιά ανάσα παίρνοντας τεράστια εκτός έδρας νίκη, 3-2, επί της Γουέστ Χαμ στο Λονδίνο.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τα «παγώνια» ο Χάρισον, που πέτυχε και τα τρία τέρματα της ομάδας του σκοράροντας στο 10’, στο 37’ και στο 60’, με τα «σφυριά» να ισοφαρίζουν σε δύο περιπτώσεις με τους Μπόουεν (34’) και Φορνάλς (52’).

Στις καθυστερήσεις, ο Μπόουεν έχασε απίστευτη ευκαιρία για κλέψει τον βαθμό για τους γηπεδούχους, όμως αστόχησε εξ επαφής... με τον ώμο!