Premier League: Τρομακτικός Ρονάλντο στην επιστροφή του - «Διπλάρα» για Σίτι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 11/09/21 - 20:40

Ούτε στα πιο τρελά τους όνειρα δεν φαντάζονταν οι οπαδοί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αυτή την επιστροφή του Κριστιάνο Ρονάλντο. Ίσως ούτε ο ίδιος...

Ο Πορτογάλος ήταν ασταμάτητος πατώντας και πάλι τον αγωνιστικό χώρο του «Ολντ Τράφορντ» σκόραρε δύο φορές και οδήγησε τους «κόκκινους διαβόλους» στη νίκη 4-1 επί της Νιούκαστλ, η οποία τους ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας, μετά την ήττα της Τότεναμ.

Στο σημαντικότερο παιχνίδι της αγωνιστικής, η Σίτι έστω και δύσκολα κατάφερε να περάσει από μια πολύ δύσκολη έδρα, όπως αυτή της Λέστερ. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ήταν ο Σίλβα στο 62ο λεπτό, δίνοντας δικαιότατα τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Γκουαρντιόλα η οποία πίεσε πάρα πολύ την άμυνα της Λέστερ αλλά μόλις σε μια φάση κατάφερε να σκοράρει.

Στα άλλα ματς η Μπράιτον κατάφερε να νικήσει 1-0 την Μπρέντφορντ με ένα τέρμα του Τρόσαρντ στο τέλος του ματς στο 90ο λεπτο.

Η Αρσεναλ πήρε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επίσης με 1-0 επί της Νόριτς, και τέλος η Γουλβς επικράτησε 2-0 της Γουότφορντ εκτός εδρας παίρνοντας και αυτή το πρώτο της "τρίποντο" φέτος.