Premier League: Τσιμίκας με κέφια - Απόλυτη Λίβερπουλ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 21/08/21 - 16:51

Αποφασισμένος να αδράξει την ευκαιρία που του δίνει ο Γιούργκεν Κλοπ είναι ο Κώστας Τσιμίκας, καθώς πραγματοποιώντας μια εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην Μπέρνλι, ήταν εκ των πρωταγωνιστών της νίκης της Λίβερπουλ με 2-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Premier League.

Μετά το παιχνίδι της πρεμιέρας κόντρα στη Νόριτς, ο 25χρονος αμυντικός βρέθηκε εκ νέου στο αρχικό σχήμα των «κόκκινων». Μάλιστα, γνώρισε από... πρώτο χέρι την «καυτή» και εκπληκτική ατμόσφαιρα των «reds», στην επιστροφή των φίλων της ομάδας στο «Άνφιλντ», όταν στην πρώτη ευκαιρία του αγώνα, έβγαλε μια εξαιρετική σέντρα εν στάσει για το κεφάλι του Ντιόγκο Ζότα, ο οποίος από κοντά άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό, με τον Τσιμίκα να πιστώνεται την ασίστ!

Η Λίβερπουλ ήλεγξε πλήρως τον αγώνα, χάνοντας σωρεία ευκαιριών για περισσότερα τέρματα. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Σαντιό Μανέ στο 69ο λεπτό με τον έτερο μπακ - Άρνολντ - να βγάζει την ασίστ με κάθετη στον Σενεγαλέζο εξτρέμ, ο οποίος με όμορφο γυριστό έκανε το 2-0!