Serie A: Πέρασε από τη Σαρδηνία η Ίντερ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 29/08/23 - 00:03

Ίντερ με σπασμένα τα φρένα! Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι συνεχίζει φουριόζα από την περασμένη σεζόν και έχει κάνει το 2/2 στη Serie A.

Αυτή τη φορά, οι «νερατζούρι» πέρασαν από τη Σαρδηνία επικρατώντας με 2-0 της Κάλιαρι για να γίνουν η τέταρτη ομάδα με 6 βαθμούς μετά τις Μίλαν, Νάπολι και Βερόνα στο ξεκίνημα της αγωνιστικής περιόδου.

Οι φιναλίστ του Champions League της περασμένης χρονιάς μπήκαν αποφασισμένοι να καθαρίσουν το ματς από το πρώτο ημίχρονο και το κατάφεραν. Αφού προειδοποίησαν με το δοκάρι του Λαουτάρο Μαρτίνες, άνοιξαν το σκορ στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Τιράμ να σπάει στον Ντάμφρις και αυτός με ωραίο πλασέ να νικά τον Ραντούνοβιτς για το 1-0.

Η Ίντερ συνέχισε γκαζωμένη στο παιχνίδι και εννιά λεπτά μετά πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, για να καθαρίσει από το μισάωρο. Αυτή τη φορά ο Ντιμάρκο έφτιαξε το γκολ, με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να εκτελεί για το 2-0 των «νερατζούρι» που ήταν εντυπωσιακοί.