Serie A: Το σήκωσε η Γιουβέντους (ΒΙΝΤΕΟ & slideshow)

Ενημερώθηκε: 20/04/19 - 23:43

Η Γιουβέντους κατάφερε να γυρίσει το ματς με την Φιορεντίνα (2-1) και "Βέκια Σινιόρα" κατέκτησε και πάλι τον τίτλο για 8η σερί χρονιά!

Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους παίκτες του Μοντέλα. Μόλις στο 6ο λεπτό οι βιόλα άνοιξαν το σκορ με τον Μιλένκοβιτς και γενικά είχαν πολύ καλή εικόνα στο πρώτο διάστημα του παιχνιδιού. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να απαντήσουν σε κρίσιμο σημείο, αφού ο Άλεξ Σάντρο στο 37’ έκανε το 1-1 και οι δύο ομάδες μπήκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια.

Το παιχνίδι για την Φιορεντίνα «στράβωσε» για τα καλά στο δεύτερο ημίχρονο όταν ο Πετσέλα έστειλε άθελά του την μπάλα στην εστία Λαφόντ. Η Γιουβέντους στο φινάλε έδωσε δικαιώματα όμως οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Σέζνι, ο οποίος κράτησε τη νίκη μέχρι το φινάλε.