Βασιλικό πέρασμα από το Μόναχο!

LIVE: Μπάγερν Μονάχου-Ρεάλ Μαδρίτης 1-2 στο 76' (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 13/04/17 - 00:04

Απέδειξε γιατί είναι η κορυφαία ομάδα για ακόμα μια φορά! Με μια...βασιλική εμφάνιση, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Μπάγερν Μονάχου 1-2, μέσα στην "Allianz Arena", παίρνοντας παράλληλα πολύ μεγάλο προβάδισμα, ενόψει της ρεβάνς του "Μπερναμπέου".

Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Αντσελότι εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και άνοιξε το σκορ με τον Βιδάλ στο 25'. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Χιλιανός, με καρφωτή κεφαλιά, νίκησε τον Νάβας και έβαλε...φωτιά στο Μόναχο!

Η...Θεία Δίκη ήρθε λίγες στιγμές μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Εξαιρετική σέντρα του Καρβαχάλ από τα δεξιά, ο Ρονάλντο με καλοζυγισμένο πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Νόιερ και "έγραψε" το 1-1 για τη "βασίλισσα"!

Στο 61ο λεπτό η Μπάγερν έμεινε με 10 παίχτες, καθώς ο Χάβι Μαρτίνεθ δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Ρονάλντο και σωστά αποβλήθηκε.

Η ολική επαναφορά για τη Ρεάλ, ήρθε στο 76'! Μετά από εξαιρετική σέντρα του Ασένσιο, ο Ρονάλντο με ψύχραιμη προβολή νίκησε τον Νόιερ, έφερε τη Ρεάλ στη θέση του οδηγού για την πρόκριση στα ημιτελικά και στο δρόμο για το 12ο...

Την Τρίτη 18/04 ο επαναληπτικός στη Μαδρίτη.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Μπάγερν (Κάρλο Αντσελότι): Νόιερ, Λαμ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Αλκάνταρα, Μαρτίνεθ, Τσάμπι Αλόνσο (63’ Μπερνάτ), Βιδάλ, Ριμπερί (66’ Κόστα), Ρόμπεν, Μίλερ (81’ Κομάν)

Στον πάγκο: Ούλραϊχ, Ραφίνια, Κομάν, Κίμιχ, Σάντσες

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Νάβας, Καρβαχάλ, Ράμος, Νάτσο, Μαρτσέλο, Κασεμίρο, Κρόος, Μόντριτς, Μπέιλ (58’ Ασένσιο), Ρονάλντο, Μπενζεμά (83’ Χάμες)

Στον πάγκο: Κασίγια, Ίσκο, Μοράτα, Κόβασιτς, Ντανίλο

Διαιτητής: Νικολά Ριτσόλι (Ιταλία)

Γήπεδο: Allianz Arena (Μόναχο)