Ηρακλής όπως παλιά!

Ενημερώθηκε: 25/01/17 - 19:45

Ο Ηρακλής επικράτησε 0-2 της Βέροιας στην Ημαθία σε εξ αναβολής αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League, παίρνοντας τεράστια βαθμολογική...ανάσα στην προσπάθεια για παραμονή στην κατηγορία κόντρα στην ομάδα που έχει τον ίδιο στόχο.

Ο Δημήτρης Γροντής, ο οποίος αποκτήθηκε στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, έλυσε τον γόρδιο δεσμό στο 81ο λεπτό με πολύ ωραίο γκολ και ο Λεοζίνιο με εκτέλεση πέναλτι σφράγισε τη νίκη της ομάδας του στις καθυστερήσεις του ματς.

Πλέον, οι Θεσσαλονικείς έχουν δύο νίκες και πέντε ισοπαλίες, αλλά προς το παρόν (;) είναι στους οκτώ βαθμούς, καθώς την Τρίτη του αφαίρεσε τρεις η ΕΠΟ λόγω οφειλών στον Πουρτουλίδη. Ωστόσο, αν πληρώσει το προβλεπόμενο ποσό μέχρι την πρώτη Φεβρουαρίου θα φθάσουν τους 11 και ενώ η "βασίλισσα του Βορρά" έχει 13 με ένα ματς περισσότερο και ο Λεβαδειακός άλλους τόσους με δύο παιχνίδια περισσότερα.

Βέροια (Γράφας): Καντιμοίρης, Μαλόν, Καλί, Ασίγκμπα, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Λινάρδος (70' Μπελαϊντ), Στόιτσεφ, Σαρμπόνγκ, Κάλβο (54' Άρσε), Καπετάνος (80' Τζιώρας)

Στο πάγκο των γηπεδούχων: Λόπεθ, Μελίσσης, Μίλιεβιτς, Τόμας

Ηρακλής (Παντελίδης): Χουάντερσον, Στάμου, Τζανετόπουλος, Κούρος, Σαραμαντάς, Δώνης (68' Αγγελόπουλος), Ιντζόγλου, Γροντής (85' Ρούσσος), Μοντέιρο, Λουκίνας (56' Λεοζίνιο), Πασάς

Στον πάγκο: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Κυνηγόπουλος, Κυριακίδης

Διαιτητής: Χαράλαμπος Καλογερόπουλος. Βοηθοί: Δημήτριος Βεργέτης, Γεώργιος Πασχάλης 4ος Διαιτητής: Αθανάσιος Σέζος