Καλός ο Ηρακλής στο τελευταίο του τεστ, στην Ολλανδία

Ενημερώθηκε: 02/08/16 - 21:39

Ο Ηρακλής, έμεινε στο 1-1, απέναντι στην Κόνιασπορ (τρίτη της βαθμολογίας της φετινής βαθμολογίας της Super Ligi) στο τελευταίο του φιλικό στην προετοιμασία του στην Ολλανδία και επιστρέφει στη Θεσσαλονίκη, για να συνεχίσει την σκληρή δουλειά.

Οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου ικανοποίησαν με την εμφάνισή τους στο πέμπτο τους φιλικό στη "χώρα της τουλίπας" και άφησαν άριστες εντυπώσεις, ενόψει της έναρξης της Σούπερ Λίγκας στις 20 του μήνα.

Στο 11ο λεπτό, οι Τούρκοι άνοιξαν το σκορ με τον Μιλόσεβιτς. Στο 12’, ο Αμαραντίδης με ωραία σέντρα βρήκε τον Μοντέιρο και αυτός με διπλή προσπάθεια ισοφάρισε.

Στο υπόλοιπο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου, οι "κυανόλευκοι" έχασαν ευκαιρίες για να προηγηθούν, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, λόγω της κούρασης και της συνεχούς βροχόπτωσης, όπως και τις πολλές αλλαγές των δύο προπονητών.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Α' ημίχρονο): Χουάντερσον, Κυριακίδης, Σαραμαντάς, Ζιαμπάρης, Μπαρτολίνι, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Λεοζίνιο, Αμαραντίδης, Μοντέιρο και Πασάς

ΗΡΑΚΛΗΣ (Β' ημίχρονο):Γιαννίκογλου, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Σαραμαντάς, Κυριακίδης, Στάμου, Αγγελόπουλος, Μοντέιρο, Αμαραντίδης, Λεοζίνιο, Πασάς