Λίβερπουλ-Ίντερ 0-1: Οι Ιταλοί τις εντυπώσεις, οι Άγγλοι την πρόκριση (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 09/03/22 - 00:39

Η Ίντερ δεν μάσησε από την ήττα με 2-0 στο πρώτο ματς, προηγήθηκαν με τρελή γκολάρα του Λαουτάρο Μαρτίνες, αλλά στα… καπάκια η αποβολή του Σάντσες τους στέρησε το δικαίωμα να διεκδικήσουν την πρόκριση και έμειναν με μια τιμητική νίκη (0-1), με το εισιτήριο της πρόκρισης στα προημιτελικά να πηγαίνει στη Λίβερπουλ.

Εξαιρετική ακόμη και με δέκα ποδοσφαιριστές η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι που δεν φοβήθηκε τους «reds» και μπήκε στο χορτάρι για να διεκδικήσει τις πιθανότητές της, με την Λίβερπουλ να έχει τρία δοκάρια και ένα… άχαστο στις καθυστερήσεις, αλλά τελικά να δέχεται μια αναίμακτη ήττα που την έστειλε στους «8».

Κομβική η αποβολή του Σάντσες στο 63’, ενώ η Ίντερ είχε προηγηθεί ένα λεπτό αργότερα. Δείτε τα highlights της αναμέτρησης: