LIVE: Ατρόμητος-ΑΕΚ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ατρόμητος-ΑΕΚ (17:15, ΕΡΤ Sports & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 02/02/20 - 19:12

Η τρίτη της βαθμολογίας ΑΕΚ δοκιμάζεται στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα, η οποία θα έχει για πρώτη φορά στην αποστολή της τον Σέρχιο Αραούχο θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την ισοπαλία κόντρα στον Ολυμπιακό.

Εκτός πλάνων του Ιταλού τεχνικού των "κιτρινόμαυρων" για την συγκεκριμένη αναμέτρηση έχουν τεθεί ο τραυματίας Όγκνιεν Βράνιες και ο τιμωρημένος Πέτρος Μάνταλος.

Όσον αφορά τον Ατρόμητο, ο οποίος θέλει τη νίκη για να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ, θα αγωνιστεί απέναντι στην Ένωση χωρίς τον τιμωρημένο Ρισβάνη, αλλά και τον Μάντσον που έμεινε εκτός αποστολής.

ΤΕΛΟΣ

Η ΑΕΚ φεύγει νικήτρια από το Περιστέρι, επικρατώντας του Ατρομήτου με 1-0, χάρη στο τέρμα του Κρίστιτσιτς.

• 19:11
    96'
    Με 10 η ΑΕΚ

Δεύτερη κάρτα ο Κρίστιτσιτς για να χάσει μόνο το ματς με τον ΠΑΟ

• 19:08
    93'
    Ευκαιρία για την ΑΕΚ!

Ο Λόπες σουτάρει, κόντρες στα σώματα, νέο σουτ του Αλμπάνη, απίθανη επέμβαση του Μέγιερι.

• 19:07
    90'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Αλμπάνης αντί του Λιβάια.

• 19:07

Ο Γιακουμάκης είναι καλά στην υγεία του, αλλά δεν συνεχίζει. Προσωρινή απώλεια μνήμης υπέστη, ο Ατρόμητος συνεχίζει με δέκα.

• 19:06
    90'

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

• 19:05

Σιμόες και Κρίστιτσιτς θα εκτίσουν αναγκαστικά με ΠΑΟ (εντός) και Άρη (εκτός), αφού από τον κανονισμό έτσι προβλέπεται, λόγω της απαγόρευσης έκτισης ποινών στα δύο τελευταία ματς

• 19:04

Δεν μετράει το γκολ

• 19:04

Οφσάιντ ο Λιβάια, ενώ σκοράρει. Θα περιμένει το VAR o Σιδηρόπουλος.

• 19:02
    85'

Σαμπανάτζοβιτς αντί Σιμάνσκι

• 19:00
    85'

Σουτ του Λιβάια, μπλοκάρει ο Μέγιερι

• 19:00
    82'

Ο βοηθός έχει δώσει οφσάιντ. Τέτοιο δεν υπάρχει αφού ο Στρούγγης καλυπτόταν, αλλά έστειλε την μπάλα έξω με δεξί σουτ από τα επτά-οκτώ μέτρα. Το γκολ θα μετρούσε με το VAR.

• 18:53
    79'

Αναίσθητος ο Γιακουμάκης στο τερέν από το φάουλ του Οικονόμου που είδε κίτρινη κάρτα

• 18:50
    75'
    Αλλαγή για τον Ατρόμητο

Ο Ντε Πο περνάει στην θέση του Νταβιώτη

• 18:49
    74'

Ο Νταβιώτης αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού.

• 18:46
    71'
    Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο

Βέλλιος αντί Ανδρούτσου και Ούμπιντες αντί Μπουσούλαζιτς

• 18:45
    69'

Κίτρινη ο Σιμάνσκι

• 18:45
    69'
    Μεγάλη φάση για την ΑΕΚ!

Ο Μπακάκης έκλεισε προς τα μέσα, πήρε την λάθος απόκρουση, σουτ με το αριστερό, δύσκολα ο Μέγιερι.

• 18:40
    64'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Πανέμορφος συνδυασμός με τον Βέρντε να πατάει στον Σιμάνσκι, ο Πολωνός έβγαλε υπέροχη σέντρα από δεξιά και ο Κρίστιτσιτς με κεφαλιά άνοιξε το σκορ!

• 18:38
    63'

Ο Σβάρνας βρίσκει στην πλάτη της άμυνας με σαραντάρα μπαλιά τον Βέρντε, αυτός με προβολή αστοχεί.

• 18:34
    59'

Κίτρινη για θέατρο στον Λόπες

• 18:31
    56'

Σουτ του Βέρντε απελπιστικά άστοχο

• 18:29
    54'
    Ευκαιρία για τον Ατρόμητο!

Ο Ανδρούτσος κάνει υπέροχη σέντρα από αριστερά, ο Γιακουμάκης καρφωτή κεφαλιά άουτ.

• 18:27
    53'

Ο Βέρντε αντί του Αραούχο

• 18:24
    48'

Χωρίς αξιόλογη φάση το πρώτο τρίλεπτο στην επανάληψη

• 18:24
    46'

• 18:14

Η δεύτερη κίτρινη που έπρεπε να δει ο Κιβρακίδης σε μαρκάρισμα πάνω στον Αραούχο στο 35', δεν βγήκε ποτέ και από εκεί και μετά το ματς έχει γίνει ροντέο

• 18:14

Οκτώ κίτρινες κάρτες. Ο Σιδηρόπουλος μόνο ξέρει πως γίνεται η ΑΕΚ να προσπαθεί να κάνει παιχνίδι, ο Ατρόμητος ν' αμύνεται, αλλά να είναι 5-3 οι κάρτες σε βάρος της!

• 18:05

Η ΑΕΚ είχε τρεις καλές στιγμές, αλλά το 0-0 παραμένει. Το ματς έχει πολλά νεύρα. Ο Καρέρα ήταν πολύ εκνευρισμένος και τώρα πάει να συμμαζέψει τους παίκτες του, που έχουν αψιμαχίες με τους αντίστοιχους του Ατρόμητου.

• 18:05
    45'
    Ημίχρονο

Στο 0-0 πάνε στα αποδυτήρια Ατρόμητος και ΑΕΚ

• 18:04
    45+1'

Κίτρινη και ο Σιμόες

• 18:02
    45'

Απειλείται σύρραξη. Κίτρινη ο Κατράνης

• 18:00
    43'

Κίτρινη στον Λιβάια για αγκωνιά στον Κατράνη. Κίτρινη και ο Γούτας

• 17:54

Μπαίνουν πολύ δυνατά οι παίκτες του Ατρομήτου στις φάσεις...

• 17:52
    34'

Ο Μπάρκας πέφτει με αυτοθυσία για να διώξει μπροστά από τον Ενσικουλού, ενώ ο τελευταίος είχε κάνει κοντρόλ

• 17:49
    32'

Από καλή θέση ο Στρούγγης μετά από κεφαλιά του Γούτα, πάνω στον Μπάρκα

• 17:48
    31'

Κίτρινη ο Κρίστιτσιτς

• 17:48
    30'
    Τεράστια φάση για την ΑΕΚ!

Ο Κρίστιτσιτς στον Λιβάια, αυτός για τον Αραούχο, που την αφήνει κάτω από τα πόδια, ο Σιμάνσκι πλασάρει, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

• 17:45
    28'

Κόρνερ για την ΑΕΚ που πιέζει ψηλά, ο Στρούγγης πετάει την μπάλα έξω, ενώ πιεζόταν από τον Λιβάια

• 17:44
    27'

Φάουλ και κάρτα ο Κιβρακίδης στον Αραούχο

• 17:43
    26'

Κίτρινη στον Αραούχο

• 17:39
    22'

Ο Μπακάκης κεφαλιά προς τα πίσω, παραλίγο αυτογκόλ, φεύγει κόρνερ η μπάλα.

• 17:39
    21'

Ο Λιβάια σεντράρει, ο Σιμάνσκι την κεφαλιά, η μπάλα κοντράρει στον Στρούγγη, ακουμπά το δοκάρι και κόρνερ

• 17:36
    18'

Δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Λόπες από τον Μπουσούλαζιτς

• 17:29

Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά, με αρκετά μαρκαρίσματα και την ΑΕΚ να θέλει να επιβάλλει το ρυθμό της.

• 17:25
    9'

Φάουλ ο Ανδρούτσος στον Σιμόες

• 17:24
    7'

Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι, φάουλ για τον Ατρόμητο

• 17:24
    6'

Από την εκτέλεση του Λόπες ο Αραούχο την κεφαλιά, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Κιβρακίδης στη γραμμή

• 17:19
    1'
    Σέντρα

Έναρξη στο Περιστέρι!

• 17:13

Oι δύο αντίπαλοι κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, με λευκά μπλουζάκια και μήνυμα κατά του ρατσισμού.

• 17:06

Απών για την ΑΕΚ ο Πέτρος Μάνταλος, που είναι τιμωρημένος, ενώ κάνει το 3ο ντεμπούτο του με την κιτρινόμαυρη φανέλα ο Σέρχιο Αραούχο

• 17:06

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος

• 17:02

Η Ένωση βρίσκεται στην 3η θέση με 38 βαθμούς, ενώ οι Περιστεριώτες υποχώρησαν στην 8η με 26 πόντους.

• 17:00

Στον πρώτο γύρο, η ΑΕΚ νίκησε 3-2 τον Ατρόμητο σε μια συγκλονιστική αναμέτρηση

• 17:00

Η ΑΕΚ έμεινε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ, ενώ έφτασε τους 3 αγώνες δίχως ήττα (2-1-0).

• 17:00

Ο Ατρόμητος έρχεται από την ήττα (1-0) στην έδρα του Πανιωνίου. Αυτό ήταν το 3ο διαδοχικό παιχνίδι του στο οποίο έμεινε άσφαιρος (0-1-2).