LIVE: Γαλλία-Αυστραλία 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Γαλλία-Αυστραλία 0-0 στο Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 16/06/18 - 14:53

Μουντιάλ 2018: Πριν από τέσσερα χρόνια, οι «τρικολόρ» ξεκίνησαν το… ταξίδι τους προς την δόξα με ένα 3-0 επί της Ονδούρας. Ο Ντιντιέ Ντεσάμπ έχει… αμέτρητες επιλογές στη διάθεσή του, αναφορικά με την επίθεση, για να διασφαλίσει ότι η ομάδα του θα πραγματοποιήσει ανάλογο ξεκίνημα.

Το μόνο ζήτημα είναι το ποιος θα σταθεί δίπλα στους Αντουάν Γκριζμάν και Κίλιαν Εμπαπέ, προκειμένου να «κλειδώσει» το σύστημα και ταυτόχρονα να διασφαλιστεί η επίτευξη όσο το δυνατόν περισσότερων εύκολων γκολ.

Στον αντίποδα, η αυτοπεποίθηση δεν είναι στα υψηλότερα επίπεδά της στο «στρατόπεδο» της Αυστραλίας, που προκρίθηκε στα τελικά του Μουντιάλ μέσω της διαδικασίας των πλέι οφ, με τον βετεράνο και… πηγή έμπνευσης Τιμ Κέιχιλ να προσφέρει ξανά κρίσιμα γκολ στην πατρίδα του!

Γαλλία
Γαλλία
2-1
Αυστραλία
Αυστραλία
  • 14:53
    95'

Η Γαλλία επικρατεί με 2-1 της αξιόμαχης Αυστραλίας και ξεκινά με... το δεξί, τις υποχρεώσεις της, στο Παγκόσμιο Κύπελλο

• 14:48

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

• 14:43
    84'
    Τρίτη αλλαγή για την Αυστραλία

Μέσα ο Αρζάνι, έξω ο Κρούζε

• 14:39
    81'
    ΓΚΟΟΟΛ για τη Γαλλία!

Σουτ του Πογκμπά, η μπάλα κοντράρει σε παίκτη της Αυστραλίας, παίρνει περίεργη τροχιά, βρίσκει στο δοκάρι αρχικά και μετά περνάει τη γραμμή!

• 14:28
    71'
    Αλλαγή για την Αυστραλία

Ο Ρόγκιτς έξω, ο Άιρβιν μέσα

• 14:27
    70'
    Διπλή αλλαγή για τη Γαλλία

Ζιρού και Φεκίρ στις θέσεις των Γκριζμάν και Ντεμπελέ

• 14:22
    64'

Ο Ναμπούτ περνάει εκτός παιχνιδιού και παίρνει τη θέση του ο Γιούριτς

• 14:19
    62'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Αυστραλία!

Ο Γέντινακ σκοράρει από τα 11 βήματα και απαντά αμέσως στο γκολ της Γαλλίας!

• 14:17
    61'
    Πέναλτι για την Αυστραλία!

Ο Ουμτιτί έχει κάνει τεράστια χαζομάρα και ακουμπάει τη μπάλα με το χέρι

• 14:14
    56'

Ο Γκριζμάν ευστοχεί και ανοίγει το σκορ για τους "τρικολόρ"!

• 14:13
    54'

Και κίτρινη κάρτα στον Ρισντόν

• 14:13
    54'
    Πέναλτι για τη Γαλλία!

Το δίνει ο ρέφερι! Πέναλτι για τους Γάλλους

• 14:13
    54'

O διαιτητής πάει να δει το βίντεο για τη φάση με τον Γκριζμάν που έπεσε στην περιοχή σε τάκλιν του Ρισντόν

• 14:02
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 13:49
    45'

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Στο 0-0 το ματς

• 13:39

Τα λεπτά κυλούν υπέρ των Αυστραλών που διατηρούν μια μικρή άνεση στον αγωνιστικό χώρο

• 13:31

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, η Αυστραλία έχει καταφέρει να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της

• 13:20
    17'
    Φοβερή ευκαιρία για την Αυστραλία!

Ο Λέκι έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα βρήκε στον Τολισό και ανάγκασε τον Γιορίς να διώξει με υπερένταση