LIVE: Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος 4-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-ΝΠΣ Βόλος (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 05/12/20 - 21:40

Ο Ολυμπιακός με τρία γκολ του Ελ Αραμπί από το 67' και μετά, έφτασε σε εμφατική νίκη με 4-1 κόντρα στον Βόλο και έφτασε τους 25 βαθμούς σε εννέα παιχνίδια

4-1
ΝΠΣ Βόλος
ΝΠΣ Βόλος
  • 21:26

Ο Ολυμπιακός με τρία γκολ του Ελ Αραμπί από το 67 και μετά, έφτασε σε εμφατική νίκη με 4-1 κόντρα στον Βόλο και έφτασε τους 25 βαθμούς σε εννέα παιχνίδια. Ο Βόλος είχε προηγηθεί με εύστοχο πέναλτι του Μπαριέντος στο 11' και ο Μασούρας ισοφάρισε σε 1-1 στο 45+3

• 21:24
    Το 3-1 του Ολυμπιακού

• 21:24
    91'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Άψογη σέντρα του Τιάγκο Σίλβα και ο Ελ Αραμπί με κοντρόλ με στήθος και άψογο πλασέ γράφει το 4-1.

• 21:17
    84'

Σέντρα του Φεράρι, κεφαλιά του Δουβίκα άουτ

• 21:17
    Το γκολ της ανατροπής

• 21:15
    80'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Μασούρας, Φορτούνης και Ελ Αραμπί συνεργάζονται για να πλασάρει με το αριστερό και γράφει το 3-1 για να φτάσει τα επτά τέρματα στο πρωτάθλημα

• 20:59
    68'
    Αλλαγή για το Βόλο

Περέα αντί Ουάρντα

• 20:59
    66'

Ο Καμαρά βρήκε ωραία μέσα στην περιοχή τον Ελ Αραμπί, με τον Ντεντάκη να γλιστράει ο επιθετικός του Ολυμπιακού ντρίπλαρε τον Κολόμπο και με ωραίο πλασέ σκόραρε για το 2-1!

• 20:58
    66'

Σουτ του Μπαρτόλο, άουτ. Νωρίτερα οι "ερυθρόλευκοι" διαμαρτυρήθηκαν για το μαρκάρισμα του Κολόμπο στον Φορτούνη

• 20:54
    61'

Σέντρα του Ουάρντα, κεφαλιά του Μαρτίνες, μπλοκάρει ο Σα

• 20:54
    59'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Σισέ αντί Μπα

• 20:54
    58'

Πέπε αντί Μπουχαλάκη

• 20:46
    53'

Σέντρα του Ντεντάκη, ο Μπαρτόλο κάνει φάουλ στον Σα και το γκολ δεν μετράει!

• 20:42
    51'

Ωραία έπαιξε το ένα-δύο ο Νίνης αλλά έπεσε την στιγμή που πήγε να κάνει την τελευταία επαφή για να σουτάρει μετά

• 20:37
    46'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Σέντρα του Ραντζέλοβιτς, ο Γκαραβέλης ελάχιστα βρίσκει την μπάλα, ο Μασούρας από την μικρή περιοχή άουτ

• 20:36
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 20:36
    Το γκολ του Μασούρα

• 20:35

Ο Χολέμπας αντί του Βινάγκρε

• 20:22

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να ισοφαρίσει στην εκπνοή του πρώτου μέρους, με τον Μασούρα να δέχεται την έξοχη ασίστ του Μπουχαλάκη στο 45+3'. Ο Μπαριέντος είχε ανοίξει το σκορ από την άσπρη βούλα, όταν ο Μπα έχασε από τον Δουβίκα και στη συνέχεια τον ανέτρεψε. Πάντως για μισή ώρα οι Βολιώτες έβαλαν δύσκολα στους "ερυθρόλευκους" που ανέβασαν στο τελευταίο τέταρτο του πρώτου μέρους την απόδοσή τους

• 20:22

Ισόπαλοι (1-1) πάνε στα αποδυτήρια Ολυμπιακός και Βόλος

• 20:19
    45+3' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Έχει τραυματιστεί ο Μασούρας που βάζει ηρωικό γκολ μετά από καταπληκτική ασίστ του Μπουχαλάκη που τον βρήκε με λόμπα και ο ακραίος του Ολυμπιακού προλαβαίνει τον Γκαραβέλη που τραυμάτισε τον σκόρερ του Ολυμπιακού

• 20:16
    45'
    Μεγάλη ευκαιρία ο Ολυμπιακός

Ο Μασούρας στο τετ-α-τετ, θα τον νικήσει ο Γκαραβέλης σε κόρνερ

• 20:14
    43'

Γύρισμα του Μασούρα από αριστερά, ο Φορτούνης την προβολή πολύ άουτ.

• 20:13
    42'

Κίτρινη κάρτα ο Μπα, για τη φάση νωρίτερα και το μαρκάρισμα στον Δουβίκα

• 20:08
    Το δοκάρι του Δουβίκα

• 20:07
    Το γκολ του Βόλου

• 20:05
    32'

Κίτρινη ο Σάντσες για φράγμα στον Φορτούνη, τέσσερα μέτρα έξω από την περιοχή

• 19:57
    27'

Παίζει με τη φωτιά η άμυνα του Ολυμπιακού, με λάθος του Σα που δεν εκμεταλλεύτηκαν οι Βολιώτες

• 19:52
    21'

Η σέντρα του Βινάγκρε, η απομάκρυνση, ο Καμαρά από το σημείο του πέναλτι, αστοχεί απελπιστικά

• 19:50
    19'
    Αναγκαστική αλλαγή για το Βόλο

Ο Νίνης αντί του Μπαριέντος

• 19:50
    18'

Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο σκόρερ του ματς, ο Μπαριέντος

• 19:46
    13'

΄Σουτ του Ραντζέλοβιτς, στην κλειστή γωνία ο Γκαραβέλης κόρνερ

• 19:43
    11'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για το Βόλο!

Ο Μπαριέντος νικά τον Σα και ανοίγει το σκορ!

• 19:42
    9'
    Πέναλτι για το Βόλο!

Ο Δουβίκας κλέβει από τον Μπα την μπάλα και μπαίνει από δεξιά

• 19:39
    7'
    Δοκάρι ο Δουβίκας για τον Βόλο

Ο Μπαριέντος στον Δουβίκα που κάνει κίνηση φορ και το δεξί του σουτ τραντάζει το οριζόντιο του Σα! Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο!