LIVE: ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 1-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 1-2 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 15/09/18 - 21:02

Την τρίτη νίκη στις ισάριθμες εφετινές αναμετρήσεις του στη Super League σημείωσε ο ΠΑΟΚ και ανέβηκε στην κορυφή της κατάταξης (με παιχνίδι περισσότερο), περνώντας με ανατροπή από το Ηράκλειο απέναντι στον ΟΦΗ (3-1), χάρις στα τέρματα των Μπίσεσβαρ (37΄), Μάτος (45΄+4) και Ζαμπά (53΄). Οι Κρήτες, που παραμένουν χωρίς τρίποντο, είχαν προηγηθεί στο 21΄ με τον Παπαστεριανό.

ΟΦΗ
ΟΦΗ
1-3
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 20:25

Με δύο νίκες έχει αρχίσει τη σεζόν η ΑΕΚ κόντρα σε ΠΑΣ Γιάννινα εντός (2-0) και Αστέρα Τρίπολης εκτός (0-1)

• 20:21
    94'

Ο ΠΑΟΚ περνά από το Ηράκλειο με 3-1, επι του ΟΦΗ!

• 19:47
    63'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Βέρνμπλουμ περνάει στη θέση του Κάνιας

• 19:46
    62'

Κίτρινη κάρτα στον Μάτος

• 19:46
    61'
    Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ

Σέντρα το Βιεϊρίνια, από δεξιά, ο Καρέλης κάνει την προβολή, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει!

• 19:43
    59'
    Φάση για τον ΟΦΗ

Το τελείωμα του Αραβίδη, μέσα από την περιοχή είναι κακό και η μπάλα πέρασε αρκετά μέτρα άουτ!

• 19:39
    54'
    Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ

Αραβίδης και Πλατέλλας παίρνουν τις θέσεις των Σασί και Ντίνα αντίστοιχα.

• 19:37
    53'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Μπίσεσβαρ αφήνει τη μπάλα για τον Ζαμπά, ο οποίος με δυνατό σουτ από πλάγια θέση, δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Στρέζο, κάνοντας το 3-1 για τον "Δικέφαλο του Βορρά"!

• 19:31
    46'

Ξεκίνησε το β΄μέρος!

• 19:11
    45'

Μετά από ένα γεμάτο πρώτο μέρος, ο ΠΑΟΚ προηγείται του ΟΦΗ με 2-1, στο «Γεντί Κουλέ».

• 19:09
    48'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά, μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τα δεξιά, η μπάλα νσκάει στο έδαφος και καταλήγει στα δίχτυα του ΟΦΗ! Ανατρέπει το ματς ο ΠΑΟΚ!

• 19:05
    45'
    Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, ο Πασχαλάκης με δυσκολία, διώχνει σε κόρνερ!

• 18:57
    37'

Ο Μπίσεσβαρ συνεργάζεται ωραία με τον Ελ Καντουρί, μπαίνει στην περιοχή και με πλασέ στη δεξιά γωνία του Στρέζου, ισοφαρίζει για την ομάδα του!

• 18:43
    22'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ!

Ο Κάνιας έκανε το λάθος, ο Βουό άφησε στον Παπαστεριανό που μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και με δυνατό σουτ στην αντίθετη γωνία του Πασχαλάκη, άνοιξε το σκορ!

• 18:37

Χωρίς κάποια αξιόλογη στιγμή στα πρώτα λεπτά...

• 18:36
    Δυναμικό παρών από τον κόσμο του ΟΦΗ

Οφη κοσμος

• 18:24
    3'

Ο ΠΑΟΚ διαμαρτύρεται για ανατροπή του Ζαμπά από τον Στρέζο, που έκανε... άτσαλη έξοδο, βρήκε καθαρά τον Βραζιλιάνο, ενώ η μπάλα έχει βγει κόρνερ αλλά ο διαιτητής δίνει άουτ.

• 18:19
    1'

• 18:04

O αγωνιστικός χώρος δείχνει να είναι σε κακή κατάσταση

• 17:58

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος με βοηθούς τους Ηλία Αλεξέα και Κωνσταντίνο Ψάρρη

• 17:57
    Αναπληρωματικοί των δυο ομάδων

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κουτσιανικούλης, Πλατέλλας, Αραβίδης, Κοιλιάρας, Παπάζογλου και Μπολάκης

ΠΑΟΚ: Ρέι, Τόσκα, Σάκχοφ, Βέρνμπλουμ, Πέλκας, Ουάρντα και Ακπόμ

• 17:57
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου)

Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Μαουρίσιο, Ελ Καντουρί, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Καρέλης

• 17:57
    ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος)

Στρέζος, Κυριακίδης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Παπαστεριανός, Νάστος, Ντίνας, Νέιρα, Σάσι, Βουό

• 17:57

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 17:56

Περίπου 400 φίλοι του ΠΑΟΚ βρίσκονται στις εξέδρες του "Γεντί Κουλέ".

• 17:56

Στις δύο πρώτες αγωνιστικές, ο ΟΦΗ αναδείχθηκε ισόπαλος με 2-2 στο ματς με τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη και έχασε με 2-1 από τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο. Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ από την πλευρά του επικράτησε με 1-0 του Αστέρα στη Τούμπα και με το ίδιο σκορ του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη.