LIVE: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Πανιώνιος (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 14/04/18 - 21:41

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Πανιώνιο στην άδεια, λόγω τιμωρίας, Τούμπα με τις δύο ομάδες να τα λένε ξανά την Τρίτη για το Κύπελλο, στον δεύτερο ημιτελικό του Κυπέλλου.

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες των Πέλκα και Μαουρίσιο που έοχυν συμπληρώσει κάρτες και τον τραυματία Μαλεζά. Με πολλές απουσίες και ο Πανιώνιος αφού εκτός έμειναν επτά ποδοσφαιριστές.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
3-1
Πανιώνιος
Πανιώνιος
  • 21:21
    90'
    ΤΕΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 3-1 του Πανιωνίου στην άδεια του Τούμπα.

• 21:16
    87'
    Φάση για τον Πανιώνιο

Ο Μπραχίμι κέρδισε μια κόντρα έξω από την περιοχή και δοκίμασε ένα τεχνικό σουτ, αλλά ο Πασχαλάκης απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ!

• 21:15
    86'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Κάμπος μπαίνει ο Λημνιός.

• 21:10
    77'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Πανιώνιο

Ο Ντουρμισάι απέφυγε με υπέροχη προσποίηση τον Κάνιας και έπιασε ένα φοβερό φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατόπιν κατέληξε στον ουρανό των διχτύων του Πασχαλάκη!

• 21:08
    78'
    Κίτρινη για τον ΠΑΟΚ

Τη βλέπει ο Μάτος για φάουλ στον Σαραμαντά.

• 21:02
    74'
    Αλλαγή για τον Πανιώνιο

Ο Μπραχίμι αντικαθιστά τον Μασούρα.

• 21:01
    73'

Στη θέση του Κρέσπο, ο Μπίσεσβαρ

• 20:59
    68'

Ο Οικονομίδης περνάει στη θέση του Σπιριντόνοβιτς.

• 20:56
    66'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Μετά από φοβερό συνδυασμό των παικτών του ΠΑΟΚ που ξεκίνησε από την άμυνα και αφού άλλαξαν 11 πάσες χωρίς να παρεμβληθεί παίκτης του Πανιωνίου, ο Μακ γύρισε την μπάλα για τον Πρίγιοβιτς κι εκείνος πλάσαρε από κοντά στα δίχτυα!

• 20:51
    63'

Ο Μακ ελίχθηκε μέσα στην περιοχή και αριστερά και δοκίμασε ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το "παραθυράκι" του Κότνικ.

• 20:49
    60'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ

Ο Κάμπος έπιασε ένα δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα βρήκε στο πόδι του Σταυρόπουλου και έφυγε κόρνερ.

• 20:45
    57'

Στη θέση του Σαββίδη μπαίνει ο Μακρύλλος.

• 20:40
    50'

Ο Ντουρμισάι έκανε ξαφνικό σουτ από διαγώνια θέση, αλλά ο Πασχαλάκης δεν αιφνιδιάστηκε και απέκρουσε στην κλειστή του γωνία!

• 20:37
    48'

Σε γύρισμα που έγινε από αριστερά, ο Κάμπος άφησε την μπάλα για τον Κρέσπο, αλλά το πλασέ που έκανε εκείνος δεν ήταν καλό και πέρασε ψηλά άουτ.

• 20:33
    46'

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

• 20:17
    45'
    Ημίχρονο

Στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να κυριαρχεί απόλυτα του Πανιωνίου και δικαίως βρίσκεται μπροστά στο σκορ, με 2-0.

• 20:14
    39'

Απόλυτη κυριαρχία του ΠΑΟΚ στο ματς, ο Πανιώνιος με δυσκολία περνάει τη σέντρα.

• 20:04
    33'
    Ακόμα μια φάση για τον ΠΑΟΚ

Σε γέμισμα του Ελ Καντουρί από δεξιά, ο Πρίγιοβιτς κέρδισε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει έξω από το δεξί δοκάρι.

• 19:59
    24'

Κι άλλο σουτ από τον Σάκχοφ, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από την γωνία του Κότνικ.

• 19:59
    23'

Ο Βιεϊρίνια έπιασε δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, αλλά ο Κόντικ κατάφερε να αποκρούσει και πάλι σε κόρνερ.

• 19:56
    22'
    Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πρίγιοβιτς σουτάρει δυνατά μέσα από την περιοχή, αλλά ο Κότνικ πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει!

• 19:54
    19'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Μακ έβγαλε νέα υπέροχη μπαλιά, αυτή τη φορά για τον Πρίγιοβιτς, αλλά εκείνος πλάσαρε άουτ.

• 19:47
    16'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ

Μετά από οργανωμένη επίθεση των γηπεδούχων, ο Μακ γύρισε την μπάλα από αριστερά και ο επερχόμενος Ελ Καντουρί την έσπρωξε με προβολή στα δίχτυα!

• 19:45
    15'

Απόλυτος κυρίαρχος στα πρώτα λεπτά ο ΠΑΟΚ, που ψάχνει εντατικά και το δεύτερο γκολ.

• 19:45
    2'
    ΓΚΟΛ με το... καλημέρα για τον ΠΑΟΚ!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βιεϊρίνια από αριστερά, ο Κότνικ δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα και στη συνέχεια ο Σάκχοφ επωφελήθηκε και την έσπρωξε από κοντά στα δίχτυα!

• 19:31
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 19:25
    Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου)

Κότνικ, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Πινιώτης, Σαββίδης, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Ντουρμισάι

Αναπληρωματικοί για τους Νεοσμυρνιώτες οι: Μπαντής, Γεσίλ, Μπραχίμι, Μακρύλλος, Βουκελάτος

• 19:25
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου)

Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Κάνιας, Κάμπος, Ελ Καντουρί, Μακ, Πρίγιοβιτς

Στον πάγκο για τον "δικέφαλο του Βορρά" οι: Ρέι, Αζεβέδο, Δεληγιαννίδης, Μπίσεσβαρ, Μουλέν, Λημνιός, Κουλούρης

• 19:25

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις με τις οποίες θα παραταχθούν οι δυο ομάδες...

• 19:13

Από την άλλη, ο Πανιώνιος έχει κι εκείνος βαθμολογικό ενδιαφέρον, καθώς διεκδικεί ακόμα την πέμπτη θέση (που θα δώσει ευρωπαϊκό εισιτήριο σε περίπτωση μη κατάκτησης του Κυπέλλου από την ΑΕΛ)

• 19:13

Ο δεύτερος στόχος της ομάδας του Λουτσέσκου, είναι η κατάληψη της δεύτερης θέσης, για να πάρει το εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League.

• 19:12

Στόχος του "Δικεφάλου του Βορρά" είναι μόνο η νίκη, καθώς σε περίπτωση που δεν αλλάξει κάτι η Επιτροπή Εφέσεων στην απόφασή της για τον αγώνα με την ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ θα πρέπει να επικρατήσει σήμερα για να μην της επιτρέψει να στεφθεί από αύριο πρωταθλήτρια (αν νικήσει τον Πλατανιά).