LIVE: Ρωσία-Σαουδική Αραβία 5-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ρωσία-Σαουδική Αραβία 1-0 στο Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 14/06/18 - 19:56

Μουντιάλ 2018: Η μεγάλη ώρα έφτασε. Η πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου είναι εδώ, με την οικοδέσποινα, Ρωσία να υποδέχεται τη Σαουδική Αραβία, στο στάδιο "Λουζνίκι" της Μόσχας.

Στο στρατόπεδο της Ρωσίας επικρατεί γκρίνια για τις εμφανίσεις της Εθνικής ομάδας στα φιλικά. Η απόδοσή της δεν ήταν αυτή που θα έπρεπε και στον ρωσικό Τύπο υπάρχει ανησυχία για το τι θα παρουσιάσει το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας στο γήπεδο.

Φυσικά, οι Ρώσοι είναι το φαβορί κόντρα στη Σαουδική Αραβία, η οποία τελευταία αλλάζει προπονητές συχνά, με τον 50χρονο Αργεντινό τεχνικό Χουάν Αντόνιο Πίτσι να είναι αυτός που την οδηγεί στην τελική φάση.

Ρωσία
Ρωσία
5-0
Σαουδική Αραβία
  • 19:55
    93'
    Δεν σταματά η Ρωσία!

Με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ, ο Γκολόβιν βάζει το κερασάκι στην τούρτα, κάνοντας το 5-0 για τη Ρωσία! Φοβερή πρεμιέρα για τους οικοδεσπότες!

• 19:53
    90'
    Γκολάρα για τη Ρωσία!

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, ο Τσερίσεφ από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής και με εξαιρετικό σούτ, έκανε το 4-0! Μαγικό γκολ!

• 19:50
    Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος

• 19:41

Τίτοτα ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά

• 19:36
    74'
    Αλλαγή για τη Σαουδική Αραβία

Χατάν αντί Γιαχία

• 19:34
    73'
    Φάση για τη Σαουδική Αραβία

Καλό σουτ του Αλ Νταουσαρί η μπάλα έξω

• 19:32
    71'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρωσία!

Θρίαμβος της Ρωσίας! Πάλι ο εντυπωσιακός Γκολόβιν, κάνει μια εκπληκτική σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Αρτιόμ Τζούμπα κάνει τρία τα τέρματα των Ρώσων, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα!

• 19:31
    70'
    Τελευταία αλλαγή για τη Ρωσία

Τζούμπα αντί Σμολόφ

• 19:30
    68'
    Φάση για τη Ρωσία

Κουζιάεφ το σουτ, δύσκολα ο Αμπντουλά

• 19:27
    64'
    Αλλαγές για τις δυο ομάδες

Φαχάντ αντί Οτάιφ για την Σ. Αραβία και Κουζιάεφ αντί Σαμέντοφ για τη Ρωσία

• 19:06
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 19:04

Επιστρέφουν οι δυο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

• 19:04

Γκαζίνσκι και Τσερίσεβ σκόραραν για πρώτη φορά για την Ρωσία

• 18:49
    47'
    Ημίχρονο στη Μόσχα

Η Ρωσία προηγείται απολύτως δίκαια με 2-0 της Σαουδικής Αραβίας, στην πρεμιέρα του Μουντιάλ.

• 18:47
    45'

Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος

• 18:45
    43'

Ο Τσερίσεφ "άδειασε" εξαιρετικά δύο παίκτης της Σαουδικής Αραβίας και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα! Μεγάλο προβάδισμα για τους Ρώσους!

• 18:38
    35'

Ωραία προβολή του Οσάμα σε προσπάθεια του Γκολόβιν την ώρα που ο τελευταίος ετοιμαζόταν να σουτάρει από καλή θέση

• 18:37

Ο Σεργκέι Ιγκνάσεβιτς με τη σημερινή συμμετοχή του, έγινε ο γηραιότερος παίκτης που έχει παίξει σε Μουντιάλ για τη Ρωσία 38 ετών και 335 ημερών

• 18:35
    31'

Κεφαλιά του Γιασέρ η μπάλα πολύ πάνω από την εστία του Ακινφέεφ

• 18:34
    Το γκολ της Ρωσίας και πρώτο του φετινού Μουντιάλ
  • 18:32

Προσπαθούν ν' ανασυνταχθούν οι Σαουδάραβες, τους δίνουν χώρο οι Ρώσοι

• 18:26
    24'
    Αναγκαστικη αλλαγή για τη Ρωσία

Ο Τσερίσεφ αντί του Τζαγκόεφ

• 18:25
    23'

Τράβηγμα ο Τζαγκόεφ, δεν μπορεί να συνεχίσει, πλήγμα για τη Ρωσία.

• 18:23
    21'
    Πρώτη καλή στιγμή για την Σαουδική Αραβία

Ο Αλ-Σαλάουι έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ

• 18:18
    15'

Ο τερματοφύλακας της Σαουδικής Αραβίας αποκρούει το κοντινό σουτ του Τζαγκόεφ. Οφσάιντ ο Μπρούνο Φερνάντες στο ξεκίνημα της φάσης

• 18:15
    12'

Από την ωραία σέντρα του Γκολόβιν από τα αριστερά, ο Γκαζίνσκι παίρνει την κεφαλιά και ανοίγει το σκορ για τους οικοδεσπότες!

• 18:11

Οι Ρώσοι προσπαθούν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους

• 18:08

Τίποτα το αξιόλογο στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

• 18:04
    1'

Ξεκίνησε το Μουντιάλ!

• 17:59

Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού!

• 17:59

Πανδαιμόνιο στον εθνικό ύμνο της Ρωσίας στο γήπεδο. Ένας από τους ωραιότερους ύμνους στον κόσμο.

• 17:56
    Στο γήπεδο οι δυο ομάδες

λουζνικι τελετη εναρξης

• 17:55

Και τώρα, τον λόγο πήρε ο Πρόεδρος της FIFA, Τζιάνι Ιφαντίνο.

• 17:52

Αυτή την ώρα, ο Πρόεδρος της Ρωσίας, Βλάντιμιρ Πούτιν στο βήμα.

• 17:48
    Η μπάλα του Μουντιάλ 2018

μπαλα μουντιάλ

• 17:47

Να θυμίσουμε πως τον πρώτο όμιλο της διοργάνωσης συμπληρώνουν οι Ουρουγουάη και Αίγυπτος που αναμετρόνται αύριο

• 17:46

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αργεντινός, Νέστορ Πιτάνα

• 17:46
    Σαουδική Αραβία (Χουάν Αντόνιο Πίτσι)

Αλ-Μαγιούφ, Αλ-Μπρεΐκ, Οσ. Χαουσαουί, Ομ. Χαουσαουί, Αλ-Σαρανί, Οταΐφ, Αλ-Νταουσαρί, Αλ-Φαράζ, Αλ-Τζασάμ, Αλ-Σερί, Αλ-Σαλάουι

• 17:46
    Ρωσία (Στάνισλαβ Τσερτσέσοφ)

Ακινφέεφ, Μάριο Φερνάντες, Κουτέποφ, Ιγκνασέβιτς, Ζιρκόφ, Ζομπνίν, Γκαζίνσκι, Γκολόβιν, Σαμέντοφ, Τζαγκόεφ, Σμόλοφ

• 17:45

Πάμε, όμως να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 17:44
  • 17:41

• 17:41

• 17:33

Ο Ρονάλντο, το Φαινόμενο, και ο Ρόμπι Γουίλιαμς στον αγωνιστικό χώρο του Λουζνίκι. Ένα μπορντό κοστούμι επιλέγει ο διάσημος καλλιτέχνης και ξεκινάει με το "Let me entertain you"

• 17:31
    Ξεκίνησε η εντυπωσιακή τελετή έναρξης

• 17:30

Διαβάστε ΕΔΩ, το αφιέρωμα του thepressroom.gr, για τον Α' Όμιλο του Μουντιάλ.

• 17:28
    Πλάνα από τους δρόμους της Μόσχας, το βράδυ της Πέμπτης
  • 17:27
    Από νωρίς οι Σαουδάραβες στους δρόμους
  • 17:26

Η οικοδέσποινα Ρωσία, υποδέχεται στο στάδιο "Λουζνίκι" της Μόσχας, τη Σαουδική Αραβία.

• 17:26

Η μεγάλη στιγμή έφτασε. Η πρεμιέρα του Παγκοσμίου Κυπέλλου βρίσκεται λίγα λεπτά μακριά...