Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Περιστέρι 72-71: Και πάλι καλά να λέει... (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 07/01/23 - 21:55

Νίκησε άλλα σίγουρα δεν έπεισε ο Παναθηναϊκός. Οι «πράσινοι» επικράτησαν του Περιστερίου bwin με σκορ 72-71, γλυτώνοντας στην τελευταία φάση το κάζο χάρη σε άστοχο τρίποντο του Ντένμον στην εκπνοή.

Με αυτόν τον τρόπο, ανέβηκαν στο 9-2 στην Basket League, όμως σίγουρα δεν άφησαν θετικά μηνύματα ενόψει της «διαβολοβδομάδας» με Φενέρ και Μακάμπι στο ΟΑΚΑ!

Ο Παναθηναϊκός έλεγχε το ματς με άνεση για 30 λεπτά φτάνοντας μέχρι και στο +22, όμως έπαθε ανεπανάληπτο μπλακ άουτ στην τελευταία περίοδο, δεχόμενος ένα επι μέρους 27-7 που έφερε το Περιστέρι bwin μια ανάσα από τη νίκη!

Κορυφαίος για την ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς ήταν ο Πάρις Λι, που πέτυχε 20 πόντους όμως παραλίγο να αποβέι μοιραίος, όταν στο τέλος έχασε δύο βολές πριν ο Ντένμον αστοχήσει στο σουτ νίκης. 12 πόντους πρόσθεσε ο Νέιτ Γουόλτερς, και από 10 Καλαϊτζάκης και Γκουντάιτις.

Για το Περιστέρι bwin, που έφτασε κοντά σε μία απίστευτη νίκη όμως τελικά έπεσε στο 7-4, σε τρομερό βράδυ ήταν ο Σιλβέν Φρανσίσκο που με 18 πόντους καθοδήγησε την ανατροπή των φιλοξενούμενων, ενώ 14 είχε ο Κασελάκης και 12 με 8 ριμπάουντ ο Αλέξα Ραντάνοφ.