Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-2 (6-5 στα πέναλτι): Το... βουνό Ντραγκόφσκι τον έστειλε στον τελικό

Πηγή Φωτογραφίας: ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 21/02/24 - 22:35

Μετά από ένα παιχνίδι που θα θυμόμαστε για… αρκετό καιρό, ο Παναθηναϊκός έκανε μια απίστευτη ανατροπή, πήρε μια σπουδαία νίκη και ταυτόχρονα την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, με 6-5 στα πέναλτι επί του Παναθηναϊκού, στον δεύτερο ημιτελικό στο «Απόστολος Νικολαΐδης»!

Ο «δικέφαλος του Βορρά» είχε σκορ πρόκρισης μέχρι το τελευταίο λεπτό της παράτασης, καθώς προηγήθηκε με τον Ζίβκοβιτς στο 72’ ενώ ο Κεντζιόρα με κεφαλιά έκανε το 0-2 στο 105’.

Τελικά, το «τριφύλλι» ισοφάρισε στην τελευταία φάση της παράτασης με πολύ ωραίο γκολ του Λημνιού και στη συνέχεια ανέλαβε δράση ο Ντραγκόφσκι, που απέκρουσε τρία πέναλτι, με τον Σαμάτα να αστοχεί στην τελευταία εκτέλεση…

Θυμίζουμε ότι το ζευγάρι του τελικού θα συμπληρωθεί από τον νικητή του Άρης-Παναιτωλικός, με το πρώτο ματς να έχει λήξει 1-0 και τη ρεβάνς να διεξάγεται στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στις 6 Μαρτίου.