Τέζαρε τον Πανιώνιο ο Ατρόμητος

Ενημερώθηκε: 10/03/18 - 21:02

Ο Ουάρντα έσωσε τον Ατρόμητο, που βρέθηκε πίσω στο σκορ 2-0, όμως με τέρματα του Κωτσόπουλου και του 24χρονου απέφυγε την ήττα (2-2).

Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, οι κυανέρυθροι άνοιξαν το σκορ στο 48ο λεπτό με γκολ του Σπιριντόβιτς, το οποίο βέβαια δεν έπρεπε να μετρήσει αφού ήταν οφσάιντ. Ο ίδιος παίκτης έφερε τον Πανιώνιο αγκαλιά με τη νίκη στο 59’, όταν από πλάγια θέση τελείωσε υποδειγματικά τη φάση έπειτα από σέντρα του Βλάχου.

Οι Περιστεριώτες επέστρεψαν στο 65’ όταν ο Κωτσόπουλος σημείωσε το πρώτο του επαγγελματικό τέρμα, με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ. Ο Ατρόμητος δεν σταμάτησε να παλεύει, οι παίκτες του Γρηγορίου δεν μπόρεσαν να «τελειώσουν» το ματς και στο 90+3’ ο Ουάρντα με υπέροχη κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Σάκιτς νίκησε τον εξαιρετικό Κότνικ και έβγαλε για ακόμη μια φορά τα κάστανα από τη φωτιά για την ομάδα του.