LIVE: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 30/10/17 - 21:20

Επιμέλεια: Μάριος Βλαβιανός

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται στο άδειο, λόγω τιμωρίας, γήπεδο της Τούμπας τον Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που ρίχνει την αυλαία του προγράμματος, της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Με στόχο την επιστροφή στα τρίποντα μετά την εκτός έδρας ήττα από τον Ολυμπιακό αλλά και με σκοπό να μειώσει την διαφορά από την κορυφή και τον Ατρόμητο παρατάσσεται σήμερα ο ΠΑΟΚ.

Από την άλλη μεριά ο Αστέρας Τρίπολης θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα ώστε να φύγει από τον... πάτο της βαθμολογίας!

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
2-0
Αστέρας Τρίπολης
  • 21:20
    93'
    ΤΕΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ με τα δυο τέρματα του Μαουρίτσιο, επικράτησε 2-0 του Αστέρα Τρίπολης και ανέβηκε στη δεύτερη θέση της Super League και ένα βαθμό μακριά από την κορυφή, με τον Αστέρα να παραμένει ουραγός. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας!

• 21:18
    91'

Σουτ του Ιγκλέσιας έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

• 21:17
    90'
    Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 21:16
    86'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Τζάλμα Κάμπος αντί Βιεϊρίνια

• 21:16
    86'
    Ευκαιρία για τον Αστέρα

Ο Καλτσάς έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, έκανε και το διαγώνιο σουτ αλλά ο Ρέι έδιωξε σε κόρνερ με τα πόδια.

• 21:12
    85'

Σουτ του Βιεϊρίνια, ο Αθανασιάδης μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια

• 21:08

Πολύ κακό το παιχνίδι μετά το 65ο λεπτό...

• 21:08
    81'

Μπίσεσβαρ αντί Ελ Καντουρί

• 21:04
    76'

Μακ αντί Πέλκα

• 21:01
    73'
    Αλλαγή για τον Αστέρα

Δουβίκας αντί Κώτσιρα

• 20:58
    72'

Φτάσαμε στο 72ο λεπτό. Παραμένει το 2-0 υπέρ του ΠΑΟΚ κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης χάρη στα γκολ του Μαουρίτσιο από το πρώτο ημίχρονο

• 20:44
    56'
    Δοκάρι για τον Αστέρα!

Ο Κυριακόπουλος με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στη συνέχεια ο Μανιάς δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα καθώς αιφνιδιάστηκε

• 20:43
    55'

Κυριακόπουλος αντί Μαδίντα

• 20:40
    52'

Καλτσάς αντί Τσουκαλά

• 20:36
    48'

Σουτ του Πέλκα στην κίνηση, η μπάλα κατέληξε άουτ

• 20:32
    46'
    Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

• 20:16
    45'
    Ημίχρονο στην Τούμπα

Ένας εντυπωσιακός ΠΑΟΚ, προηγείται με 2-0 του Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο της Τούμπας

• 20:14
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Για τον ΠΑΟΚ

Φοβερό «παστέλι» από τον Μαουρίτσιο, ο οποίος με εκπληκτικό πλασέ στην κίνηση μετά από στρώσιμο του Βιεϊρίνια δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Αθανασιάδη, στέλνοντας την μπάλα στο «Γ» της εστίας!

• 20:05

Δεν είχε καθαρό ορατό πεδίο, ο τερματοφύλακας του Αστέρα καθώς είχε πολλά σώματα μπροστά του ενώ και το σουτ του Βραζιλιάνου χαφ ήταν εξαιρετικό

• 20:05
    34'
    ΓΚΟΟΟΛ!!! Για τον ΠΑΟΚ

Μετά από -κακή- απομάκρυνση του Τσουκαλά, ο Μαουρίτσιο έπιασε το σουτ στην κίνηση λίγο έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Αθανασιάδη.

• 19:54
    25'

Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και στον Αστέρα Τρίπολης στα μισά του πρώτου μέρους, με τους γηπεδούχους να είναι ανώτεροι αλλά πέραν των δύο ευκαιριών στο πρώτο δεκάλεπτο να μην έχουν καταφέρει να απειλήσουν ξανά

• 19:40
    10'
    Nέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Πρίγιοβιτς και Βιεϊρίνια άλλαξαν γρήγορα την μπάλα, ο τελευταίος έκανε και την κάθετη στον Ελ Καντουρί αλλά το πλασέ του Μαροκινού δεν ήταν ικανό για να νικήσει τον Αθανασιάδη

• 19:39
    7'

Ο Μανιάς νίκησε στον αέρα τον Τσίμιροτ, αλλά η κεφαλιά του δεν ήταν καλή και πέρασε πολύ άουτ

• 19:39
    5'

Μακρινό σούτ του Πέλκα, η μπάλα περίπου τρία μέτρα δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας

• 19:38
    4'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Μετά από σέντρα-σουτ του Τσίμιροτ, ο Αθανασιάδης έδιωξε με τις γροθιές, με τον Eλ Καντουρί να κάνει το πλασέ στην κίνηση και τον Κώτσιρα να διώχνει με το κεφάλι πάνω στη γραμμή

• 19:34
    1'
    Έναρξη

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 19:33

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης, 3-5-2): Αθανασιάδης, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Σελίν - Κώτσιρας, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Μαδίντα, Γιαννούλης - Τόνσο, Μανιάς

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους βρίσκονται οι Καπετάνος, Κυριακόπουλος, Ιγκόρ, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μουνάφο, Γκοντό, Δουβίκας

• 19:33

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Ρέι - Μάτος, Βαρέλα, Σαμπράνο, Λέοβατς - Μαουρίτσιο, Τσίμιροτ - Ελ Καντουρί, Πέλκας, Βιεϊρίνια - Πρίγιοβιτς

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Κρέσπο, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Κάμπος, Μακ, Κουλούρης