LIVE: Παναθηναϊκός-Χίμκι (ΤΕΛΙΚΟ )

LIVE: Παναθηναϊκός-Χίμκι (21:15, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 14/11/17 - 23:44

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Χίμκι του Γιώργου Μπαρτζώκα και θέλει να εκμεταλλευτεί το καλό μομέντουμ στο οποίο βρίσκεται όπως και τις απουσίες των Ρώσων για να πάρει το θετικό αποτέλεσμα και πλέον να κοιτάζει με απόλυτη αισιοδοξία το μέλλον.

Ημίχρονο: Ένας... μαγικός Παναθηναϊκός διαλύει την Χίμκι με 46-27, μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο κλειστό των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων. Όργια από τον Μάρκους Ντένμον (17 πόντοι με 5 τρίποντα).

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ προέρχεται από την μεγάλη νίκη μέσα στο ΣΕΦ επί του Ολυμπιακού, ενώ με ευκολία έκανε το απόλυτο στο πρωτάθλημα.

Πλέον έχουν μπροστά τους την πρόκληση μιας ομάδας που βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας με μόλις μια ήττα (αυτή από τον Ολυμπιακό) και ξέρουν όλοι πολύ καλά ότι ένα θετικό αποτέλεσμα θα άλλαζε τα δεδομένα για τον Πανθηναϊκό.

Παναθηναϊκός
93-65
Χίμκι
Χίμκι
  • 22:01
    10'

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ με έναν "μαγικό" Παναθηναϊκό να βρίσκεται στο +19, (46-27) απέναντι στην Χίμκι.

• 22:00

46-27 φοβερή άμυνα Σίνγκλετον-Καλάθη στον Ρίβερς και καλάθι του ομογενούς γκαρντ στη λήξη του πρώτου μέρους

• 21:54

90'' για ημίχρονο στο ΟΑΚΑ

• 21:46

Λάθος του Παππά, φεύγουν στον αιφνιδιασμό οι Ρώσοι και ο Ρόμπινσον κερδίζει δύο βολές

• 21:33
    10'

Λήξη της πρώτης περιόδου με τον Παναθηναϊκό να προηγείται 26-16 της Χίμκι χάρη στην άμυνα και το ρεσιτάλ από τα 6,75.