LIVE: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 5-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος (18:00, PAOK TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 23/12/19 - 20:20

Μεγάλη νίκη σε σημασία και έκταση πέτυχε ο ΠΑΟΚ στο τελευταίο παιχνίδι του 2019 επί του Ατρομήτου στην Τούμπα με 5-1.Το γρήγορο σκοράρισμα για τον γηπεδούχο τον απάλλαξε από το άγχος που έκρυβε ένα τέτοιο παιχνίδι με συνέπεια να φθάσει στην μεγάλη επιτυχία του. Στο 13ο λεπτό ο Αντρέ Βιεϊρίνια με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε σωστά στην εστία του Μέγερι κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του και σύντομη λύση στο σκοράρισμα. Ήταν το 64ο συνεχές παιχνίδι πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ να "ξεκλειδώνει" κάθε αντίπαλη άμυνα στο δρόμο του.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
5-1
Ατρόμητος
Ατρόμητος
  • 19:55

Οι Θεσσαλονικείς πλέον βρίσκονται μόνοι τους στην κορυφή της βαθμολογίας στο +2 από τον Ολυμπιακό, ενώ ο Ατρόμητος υποχώρησε στην ένατη θέση.

• 19:43
    86'
    Φάση για τον Ατρόμητο

Σέντρα του Γκάλο, ο Μανούσος πήρε την κεφαλιά με την εστία να είναι ανυπεράσπιστη, αφού ο Ζίβκοβιτς έκανε... βόλτα στην περιοχή του, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

• 19:39
    84'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Σέντρα του Ροντρίγκο, ο Μίσιτς πήρε την κεφαλιά χωρίς καν να χρειαστεί να κάνει άλμα, αφού ο Χαρίσης δεν μάρκαρε... τίποτα και πολύ εύκολα έκανε το 5-1

• 19:35
    79'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Εκτός ο Βιεϊρίνια, μέσα ο Εσίτι

• 19:32
    75'
    Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ!

Μακρινό σουτ του Μαουρίσιο, απέκρουσε με δυσκολία ο Μέγερι

• 19:32
    74'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Σέντρα-σουτ από τα δεξιά, ο Λάμπρου πλάσαρε προ κενής εστίας, αλλά ο Ρισβάνης απέκρουσε πάνω στη γραμμή

• 19:30
    73'
    Αλλαγή για τον Ατρόμητο

Εκτός ο Κιβρακίδης, μέσα ο Χαρίσης

• 19:29

Το ματς έχει σβήσει για τα καλά... Ο ΠΑΟΚ παίζει σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς, ενώ ο Ατρόμητος φροντίζει να μην αυξηθεί ο δείκτης του σκορ

• 19:27
    71'

Εκτός ο Λημνιός, μέσα ο Λάμπρου

• 19:23
    64'

Εκτός ο Μάτος, μέσα ο Ροντρίγκο

• 19:22
    63'

Ο Μίσιτς επιχειρεί το σουτ από μακριά, ο Μέγερι με μπόλικη προσπάθεια μπλοκάρει μία εύκολη φάση.

• 19:13
    56'
    Γκολ για τον Ατρόμητο!

Πανέμορφο γκολ από τον Ουγκράι, αλλά και μεγάλο λάθος του Ζίβκοβιτς. Ο Ούγγρος από πολύ πλάγια θέση και μακριά εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο κίπερ του ΠΑΟΚ ήταν εκτός θέσης και έγινε το 4-1

• 19:10
    54'

Ο Σφιντέρσκι κάνει το 4-0 κόντρα στον Ατρόμητο! Το πάρτι των γηπεδούχων συνεχίζεται!

• 19:10
    52'
    ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!

Δίνεται η παράβαση!

• 19:09
    51'

Ο Σφιντέρσκι έκανε το πλασέ, η μπάλα έφυγε άουτ. Στην πορεία της φάσης, ο Ρισβάνης βρήκε τον Πολωνό επιθετικό με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι

• 19:02
    46'

• 18:50

Ο ΠΑΟΚ έχει εξασφαλίσει ήδη τη νίκη, επικρατώντας 3-0 του Ατρόμητου. Και τα τρία γκολ από στατικές φάσεις. Στο πρώτο είναι «δώρο» του Μέγερι στον Βιεϊρίνια, ενώ στα άλλα δύο η ανύπαρκτη ανασταλτική λειτουργία των φιλοξενούμενων, χάρισε δύο γκολ του Ίνγκασον αν και σέντερ μπακ

• 18:46
    45'

Τέλος στο πρώτο μέρος στο γήπεδο της Τούμπας!

• 18:43
    43'

Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο

• 18:43

Πάρτι του ΠΑΟΚ κόντρα σε μία αμυντική γραμμή (συμπεριλαμβανομένου και του τερματοφύλακα) που είναι σε άλλο γήπεδο. Όλα τα γκολ από στατικές φάσεις

• 18:41
    41'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον απίθανο ΠΑΟΚ!

Σαρώνουν τον Ατρόμητο οι νταμπλούχοι Ελλάδος! Εκτέλεση φάουλ του Μίσιτς, ο Ίνγκασον με κεφαλιά αλλάζει πορεία στην μπάλα, ανήμπορος να αντιδράσει ο Μέγερι

• 18:40
    41'

Ακόμα ένα κόρνερ από τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε και πάλι στον Μαουρίτσιο που με σκαστό σουτ δεν μπόρεσε να απειλήσει τον Μέγερι

• 18:40
    35'

Σέντρα από τα δεξιά, τραγικό λάθος του Ρισβάνη που αφήνει την μπάλα να περάσει από μπροστά του, ο Σφιντέρσκι στέλνει την μπάλα στο δοκάρι και στο ριμπάουντ ο Ίνγκασον κάνει το 2-0

• 18:20

Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης Α' βοηθός: Χρήστος Τζιώτζιος Β' βοηθός: Δημήτριος Μαυρουδής 4ος: Δημήτριος Μαλούτας

• 18:20
    Ατρόμητος

Μέγερι – Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Γούτας, Ταλόσα – Γκάλο, Ούμπιντες, Μάντσον, Ανδρούτσο, Μανούσος – Βέλλιος

Στον πάγκο: Μανδάς, Κατράνης, Καχίλα, Χαρίσης, Ενσικουλού, Ουγκράι, Μπαένα

• 18:20
    ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα)

Ζίβκοβιτς - Μάτος, Βαρέλα, Ίνγκασον, Γιαννούλης - Μαουρίτσιο, Μίσιτς - Βιεϊρίνια, Λημνιός Πέλκας - Σφιντέρσκι

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μπίσεσβαρ, Λάμπρου, Εσίτι, Ντάγκλας Αουγκούστο, Στοχ

• 18:19

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων!

• 18:19
    14'
    Φάση για τον Ατρόμητο!

Ο Ανδρούτσος έκανε ένα χλιαρό σουτ, ωστόσο ο Ζίβκοβιτς κράτησε ζωντανή τη φάση με ασταθή επέμβαση, αλλά ο Βέλλιος στη συνέχεια έκανε φάουλ

• 18:19
    13'

Φάουλ του Βιεϊρίνια από τα 30 μέτρα, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα, έπειτα από κόντρα. Κάκιστος ο Μέγερι, που άργησε πάρα πολύ να αντιδράσει.

• 17:51

Από την άλλη, ο Ατρόμητος θα κυνηγήσει ένα θετικό αποτέλεσμα προκειμένου να επιστρέψει στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος

• 17:51

Οι νταμπλούχοι Ελλάδος έχουν τη "χρυσή" ευκαιρία με νίκη τους, να περάσουν μόνοι πρώτοι στη βθαθμολογία του πρωταθλήματος, μετά τη χτεσινή απώλεια βαθμών του Ολυμπιακού στο Βόλο. Περισσότερα ΕΔΩ.