Ατρόμητος-Πανιώνιος 4-0: Τον αποτελείωσε

Ενημερώθηκε: 27/10/19 - 20:47

Με εντυπωσιακή εμφάνιση, o Aτρόμητος ποδοπάτησε τον Πανιώνιο με 4-0 στο γήπεδο του Περιστερίου και επανήλθε άμεσα στις νίκες αφήνοντας πίσω του την ήττα από τον Παναθηναϊκό.

Οι Περιστεριώτες ήταν άκρως αποτελεσματικοί και εκμεταλλεύτηκαν δεόντως τα κενά στην αντίπαλη άμυνα, ενώ προηγήθηκαν στο 17’ με πέναλτι του Μανούσου.

Ο Βέλλιος έγραψε το 2-0 στο 40’, ενώ ο Ενσικουλού στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους έκανε το 3-0. Στο 69’, με καταπληκτικό σουτ, ο Ούμπιδες έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των γηπεδούχων.

Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για τους «κυανέρυθρους», που παρέμειναν δίχως νίκη για 5η σερί αγωνιστική και παραμένουν βυθισμένοι στον πάτο της βαθμολογίας. Άξιο αναφοράς το γεγονός πως οι οπαδοί του Πανιωνίου που βρέθηκαν στις εξέδρες αποδοκίμασαν έντονα την ομάδα τους, ενώ αποχώρησαν στο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Αναστασίου): Μανδάς - Γκάλο, Γούτας, Στρούγγης, Ταλόχα – Χαρίσης, Μπαένα (79’ Ρόσα) - Ενσικουλού (72’ Ουγκράι), Ανδρούτσος (60’ Ούμπιδες), Μανούσος – Βέλλιος

Πανιώνιος (Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ – Μασούρας, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς - Μανιάτης, Μαξίμοβιτς – Παπανικολάου (64’ Οικονομίδης), Μιλόγεβιτς (76’ Εμμανουηλίδης), Τσιλούλης (46’ Δούμτσιος) - Αραμπούλι