Λαμία-Ολυμπιακός 0-1: Με φόρα από το Champions League

Ενημερώθηκε: 26/08/17 - 23:54

Μπορεί οι ερυθρόλευκοι να δυσκολεύτηκαν να ξεπεράσουν το εμπόδιο της Λαμίας αλλά με την φόρα από την επιστροφή στο Champions League ο Ολυμπιακός κέρδισε 1-0 τους νεοφώτιστους και σημείωσαν την δεύτερη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι σημείωσε ο Φορτούνης από την «άσπρη βούλα» στο 29', έπειτα από παράβαση που έκανε ο Αναστασιάδης στον Πάρντο, που ήταν εξαιρετικός.Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο, όπου δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με μεγαλύτερη το δοκάρι του Βουό στο 35'.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς άνοιξε αφού η Λαμία ρίσκαρε αρκετά, ενώ οι ερυθρόλευκοι έβρισκαν κενούς χώρους στην κόντρα. Στο 70' είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μίλιτς για φάουλ στον Βάντερσον, όμως οι Πειραιώτες αμύνθηκαν σωστά και δεν επέτρεψαν στους αντίπαλους επιθετικούς να φανούν απειλητικοί.