LIVE: ΑΕΛ-Ολυμπιακός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΛ-Ολυμπιακός (19:15, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 01/09/19 - 21:08

Οι Πειραιώτες βρίσκονται στην καλύτερη δυνατή ψυχολογία μετά την επιστροφή τους μετά από δύο χρόνια στο Champions League και, μάλιστα, με σπουδαία ανατροπή μέσα στην έδρα της Κράσνονταρ.

Τώρα θέλουν πριν από τη νέα διακοπή για τις υποχρεώσεις των εθνικών ομάδων να κάνουν το «2 στα 2» και να παραμείνουν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι της Λάρισας κατάφεραν να πάρουν ένα πολύτιμο βαθμό στο Περιστέρι, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με τον Ατρόμητο.

ΑΕΛ
ΑΕΛ
0-1
Ολυμπιακός
Ολυμπιακός
  • 21:08
    90'
    ΤΕΛΟΣ

Λήξη του ματς, με τον Ολυμπιακό να περνάει από τη Λάρισα, νικώντας με 1-0 χάρη στο πέναλτι του Βαλμπουενά

• 20:54
    80'

Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΛ, βγαίνει και μπλοκάρει ο Σα.

• 20:51
    70'

Κεφαλιά του Ντάουντα μέσα από την περιοχή, μετά το γέμισμα του Ζίβκοβιτς από αριστερά στην κόντρα, μπλόκαρε με ευκολία ο Σα.

• 20:48
    68'

Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ, τώρα από την δεξιά πλευρά, στο πρώτο δοκάρι η μπάλα, διώχνει ο Ζίβκοβιτς, ενώ στον Ολυμπιακό διαμαρτύρονται για χέρι-πέναλτι.

• 20:27
    49'

Ο Ντάουντα ξεκινάει επίθεση, όντας οφσάιντ που δεν καταλογίζεται, αλλά ο Σα βγαίνει και μπλοκάρει

• 20:24
    47'
    Φάση για τον Ολυμπιακό

Σουτ του Γκιγέρμε, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σα η μπάλα

• 20:23
    46'
    Β' ημίχρονο

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την ΑΕΛ στη σέντρα

• 20:04
    45+3 Ημίχρονο

Τέλος σε ένα επεισοδιακό πρώτο μέρος στη Λάρισα, με τον Ολυμπιακό να προηγείται της ΑΕΛ με 1-0, με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βαλμπουενά στο 8'.

• 20:03
    45+2 Απίθανη φάση για τη Λάρισα!

Ο Ντάουντα δεν μπορεί να εκμεταλλευθεί την... ασίστ του Μπουχαλάκη και αστοχεί από πολύ κοντά, σουτάροντας άουτ σε κενή εστία!

• 20:02
    45'

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος

• 19:59
    45'

Κίτρινη στον Γκιγιέρμε για φάουλ στον Μπέρτο.

• 19:58
    43'

Νέο κόρνερ για τον ΟΣΦΠ, από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο

• 19:55

Βλέπουν τώρα την φάση στο VAR. Ακυρώνεται ως οφσάιντ το γκολ του Ελ Αραμπί!

• 19:54

Ο Ευαγγέλου θέλει να περιμένει το VAR

• 19:53
    38'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Μετά την εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, ο Ελ Αραμπί κερδίζει κατά κράτος τον προσωπικό του αντίπαλο και με κεφαλιά κάνει το 2-0 για την ομάδα του!

• 19:52
    35'

Ο Ελ Αραμπί σκοράρει με κεφαλιά, αλλά το γκολ δεν μετράει, καθώς έχει υποδειχθεί ορθώς οφσάιντ.

• 19:52
    33'
    Καλή φάση για τον Ολυμπιακό!

Η συνεργασία των Ποντένσε και Ελαμπντελαουί καταλήγει σε μια προσπάθεια του δεύτερου από θέση μέσα δεξιά αλλά ο Κρίστινσον να αποκρούει με δυσκολία!

• 19:46
    29'

Προσωρινή διακοπή στο ματς, με τον Ποντένσε να είναι στο έδαφος, τραυματίας

• 19:43
    28'

Κίτρινη και στον Τσιμίκα

• 19:43
    27'

Κίτρινη στον Σεσέροβιτς για διαμαρτυρία

• 19:41

Η φάση του πέναλτι οδήγησε τον Αλέξη Κούγια στο να βγάλει ανακοίνωση εναντίον του διαιτητή VAR Διαμαντόπουλου...

Η ανακοίνωση:

Μπράβο κ. Διαμαντόπουλε!

Θα παίξεις και του χρόνου..

• 19:35
    15'

Εκτέλεση του κόρνερ από τον Βαλμπουενά, ο Ποντένσε κάνει το σουτ, η μπάλα περνάει άουτ

• 19:29
    14'

Ο Βαλμπουνεά βγάζει ωραία σέντρα από θέση μέσα δεξιά,ο Ελ Αραμπ'ί κάνει την κεφαλιά, αλλά ο Κρίστινσον διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!

• 19:27
    13'

Κίτρινη κάρτα στον Φατιόν για φάουλ στον Βαλμπουενά.

• 19:24
    8'

Ο Βαλμπουενά νικάει τον Κρίστινσον, παρότι αυτός πέφτει σωστά, στέλνοντας τη μπάλα στη δεξιά γωνία του και ανοίγοντας το σκορ για τους φιλοξενούμενους!

• 19:23
    5'

Διακοπή στο ματς με τον διαιτητή Ευαγγέλου να πηγαίνει στο VAR και τελικά να καταλογίζει πέναλτι κι ενώ στο ριπλέι φαίνεται πως υπάρχει επαφή μεταξύ τους!

• 19:23
    4'

Ο Ελ Αραμπί πέφτει στο έδαφος υπό την πίεση του Μπέρτου και διαμαρτύρεται για πέναλτι, αλλά το παιχνίδι συνεχίζεται

• 19:15
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι στη Λάρισα

• 19:14
    Τραγική η κατάσταση στο γήπεδο

αελ ολυμπιακος

• 19:14

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές

• 19:14

Τα «πέταλα» του γηπέδου είναι κλειστά, κατόπιν απόφασης της διοίκησης της ΑΕΛ, ωστόσο υπάρχει κόσμος στο γήπεδο

• 19:13

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Λάρισας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος του Συνδέσμου Αρκαδίας

• 19:13

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μπράλιτς, Μόρα, Μιχαήλ, Μπέρτο, Σεσέροβιτς, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Ζίβκοβιτς, Μπούστος και Νταούντα

Αναπληρωματικοί: Μποριβόγε, Γιάκος, Ζίζιτς, Καρανίκας, Νούνιτς, Φιλίποβιτς και Στάνκοβιτς

• 19:13
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα, Ομάρ, Σισέ, Μεριά, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Μασούρας, Βαλμπουενά, Ποντένσε, Ελ Αραμπί

Αναπληρωματικοί: Αλέν, Σουντανί, Καμαρά, Κούτρης, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης και Ρατζέλοβιτς

• 19:12

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων....

• 19:12

Δεν έχουν ισοπαλία στα 11 τελευταία, μετά το 1-1 της Λάρισας στις 13 Δεκεμβρίου 2008. Από τότε ο Ολυμπιακός έχει εννιά νίκες και η ΑΕΛ δύο. Αυτή που αναφέρουμε παραπάνω και τη σωτήρια νίκη του 2009 στο Νέο Φάληρο με το γκολ του Ζουράφσκι

• 19:12

Η ΑΕΛ νίκησε για τελευταία φορά το σημερινό της αντίπαλο στις 25 Σεπτεμβρίου 2016 με γκολ του Γκόλια στο 90’! Αυτή είναι μάλιστα και η μοναδική της νίκη στα δέκα τελευταία, έχοντας χάσει τα άλλα εννέα.

• 19:12

Οι «ερυθρόλευκοι» έχουν κερδίσει και τα πέντε τελευταία ματς με αντίπαλο τη Λάρισα, βάζοντας μάλιστα τουλάχιστον τρία γκολ σε καθένα από τα τέσσερα τελευταία!

• 19:11

Ήταν ένα παιχνίδι που οι «βυσσινί» έπαιξαν χωρίς άγχος, έχοντας εξασφαλίσει την παραμονή με τη νίκη επί της ΑΕΚ, αμέσως πριν. Η ήττα αυτή από τον Ολυμπιακό είναι η μοναδική στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους εντός έδρας

• 19:11

Η ΑΕΛ ξεκίνησε με ισοπαλία στο Περιστέρι και τώρα δίνει το πρώτο παιχνίδι στην έδρα της με τον αντίπαλο που έκλεισε την προηγούμενη, τον Ολυμπιακό.

• 19:11

Γνωρίζοντας πλέον τους αντιπάλους του στους ομίλους του Champions League, οι Πειραιώτες αγωνίζονται σήμερα στη Λάρισα, με στόχο την έβδομη διαδοχική νίκη στη σεζόν, αλλά και τη 12η για το πρωτάθλημα

• 19:11

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Ολυμπιακό, για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League 1, στη Λάρισα