LIVE: Γιουβέντους-Τότεναμ 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Γιουβέντους-Τότεναμ (21:45, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 13/02/18 - 23:36

Το Champions League επιστρέφει, με την αναμέτρηση της Γιουβέντους κόντρα στην Τότεναμ, στην πρώτο μεταξύ τους ματς για τη φάση των «16».

Ο Αλέγκρι έχει αρκετά προβλήματα με τους Κουαδράδο, Ματουιντί, Χέβεντες, Ντιμπάλα, Μπαρτσάλι, Λιχστάινερ, ενώ για την Τότεναμ θα απουσιάσει ο Αλντερβάιρελντ (τραυματίας) ενώ ο Οριέ βρίσκεται στο όριο καρτών.

Γιουβέντους
Γιουβέντους
2-2
Τότεναμ
Τότεναμ
  • 23:36

Η Γιουβέντους προηγήθηκε με 2-0, η εντυπωσιακή Τότεναμ, όμως, έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε σε 2-2, παίρνοντας προβάδισμα για την πρόκριση στους "8"

• 23:34
    90'
    Αλλαγή για την Τότεναμ

Εκτός ο Έρικσεν, μέσα ο Γουανγιάμα

• 23:34

Δύο λεπτά καθυστερήσεων

• 23:31
    88'

Έξω ο Λαμέλα, μέσα ο Λούκας Μόουρα

• 23:26
    83'

Μέσα ο Σον, εκτός ο Άλι

• 23:24
    80'

Κίτρινη κάρτα στον Μπεντανκούρ

• 23:22
    77'

Σουτ του Μπερναντέσκι και παρά τις κόντρες ο Γιορίς μπλοκάρει στη γωνιά του

• 23:20
    76'
    Αλλαγή για τη Γιουβέντους

Μέσα ο Στουράρο, έξω ο τραυματίας Μάντζουκιτς

• 23:16
    72'

Ο Έρικσεν νικάει με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ τον Μπουφόν, στέλνοντας την μπάλα στην πλευρά του. Τραγικό λάθος του Ιταλού που δέχεται γκολ στη γωνία που καλύπτει!

• 23:03
    60'

Κίτρινη κάρτα στον Ιγκουαΐν

• 23:01
    58'

Κεφαλιά του Ιγκουαΐν από εξαιρετικό σημείο, μπλόκαρε ο Γιορίς που ήταν στη σωστή θέση

• 23:00
    57'

Σουτ του Μπερναντέσκι, απόκρουση του Γιορίς

• 22:57
    50'

Ελέγχει το ρυθμό η Γιουβέντους στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου

• 22:49
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος

• 22:38
    Λήξη του α' ημιχρόνου

Η Γιουβέντους προηγείται 2-1, αλλά η Τότεναμ έχει πιέσει πάρα πολύ τους «μπιανκονέρι». Πλέον υπάρχει και ψυχολογικό ντεσαβαντάζ μετά τη άστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγκουαΐν

• 22:34
    Το έχασε ο Ιγκουαΐν!

Δυνατή εκτέλεση από τον Αργεντινό και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι!

• 22:33
    45'

Πέναλτι για τη Γιουβέντους! Ο Ντάγκλας Κόστα ανατράπηκε από τον Οριέ. Σωστή υπόδειξη

• 22:30
    45'

Κίτρινη κάρτα στον Μπενατιά

• 22:22
    35'
    Μειώνει η Τότεναμ!

Κάθετη Ντέλε Άλι στον Κέιν, πέρασε τον Μπουφόν και πλάσαρε σε κενή εστία για να μειώσει σε 2-1

• 22:18
    32'

Πλασέ του Κέιν, έδιωξε σε κόρνερ ο Μπουφόν

• 22:18
    30'
    Ευκαιρία για τη Γιουβέντους

Αντεπίθεση των γηπεδούχων με τους Πιάνιτς και Ιγκουαΐν, ο Αργεντινός πλασάρει, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι της εστίας του Γιορίς

• 22:13
    Μεγάλη ευκαιρία για την Τότεναμ

Κεφαλιά του Κέιν από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Ιταλός θρύλος είχε την απάντηση. Τρομερή αντίδραση του Μπουφόν

• 22:09
    17'

Πέναλτι ζητά η Τοτεναμ σε πτώση του Κέιν. Δεν υπάρχει κάτι

• 21:55
    8'
    Και δεύτερο γκολ για τη "Γιούβε"

Ο Ιγκουαΐν, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, διπλασιάζει τα τέρματα της "Βέκια Σινιόρα", πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά!

• 21:49
    2'
    Ανοίγει το σκορ με το... καλημέρα η Γιουβέντους!

Σέντρα του Πιάνιτς από στημένη φάση, ο Ιγκουαΐν έχοντας πλάτη στην εστία πιάνει με τη μία το σουτ και νικάει τον Γιορίς!

• 21:46
    1'

Έναρξη του ματς

• 21:42

Η Γιουβέντους "τρέχει" ένα αήττηττο σερί 26 παιχνιδιών στην έδρα της (16 νίκες), ενώ η Τότεναμ τελείωσε δίχως να χάσει, τη φάση των ομίλων (5 νίκες, 1 ισοπαλία).