LIVE: Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ (19:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 17/12/18 - 21:36

Ο ΠΑΟΚ έφυγε με το διπλό από τη Λιβαδειά επικρατώντας με 2-1 της ομώνυμης ομάδας για την 14η αγωνιστική και βρίσκεται στο +8 από τον δεύτερο Ολυμπιακό, αλλά έχασε τον Πόντους Βέρνμπλουμ. Ο Σουηδός υπέστη ρήξη αχίλλειου τένοντα και θα χάσει το υπόλοιπο της χρονιάς. Η ομάδα του Λουτσέσκου προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Πρίγιοβιτς (41') και Μπίσεσβαρ (46'), αλλά έδωσε δικαιώματα στην επανάληψη και ο Ζησόπουλος με ωραίο γκολ (75') μείωσε σε 2-1. Ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι στο 2' με τον Μπίσεσβαρ.

Λεβαδειακός
Λεβαδειακός
1-2
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 21:27
    90'
    ΤΕΛΟΣ

Λήξη της αναμέτρησης. Ο ΠΑΟΚ επικρατεί με 2-1 του Λεβαδειακού και ξαναφτάνει τη διαφορά στους 8 βαθμούς.

• 21:18
    85'

Κίτρινη κάρτα στον Τσαμπουρή για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζαμπά.

• 21:11
    76'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Λεβαδειακό!

Από εκτέλεση κόρνερ ο Ζησόπουλος κάνει το γυριστό υπό την πίεση του Ζαμπά και μειώνει σε 2-1

• 21:05

Διαδικαστικά φαντάζουν τα εναπομείναντα λεπτά

• 21:00
    70'

Πλέον, μιλάμε, για ένα διαφορετικό ματς, με τον ΠΑΟΚ να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι

• 20:59
    65'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ

Ο Ζαμπά σε τετ-α-τετ με τον Μπάγιτς στέλνει την μπάλα πάνω από την εστία. Δεν υπήρχε οφσάιντ.

• 20:58
    46'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ

Ατομική προσπάθεια του Μπίσεσβαρ που φτάνει έξω από την περιοχή και με δεξί πλασέ κάνει το 0-2! Παράσταση νίκης για τον Δικέφαλο.

• 20:22
    Ημίχρονο

Μετά τα πρώτα 45’ ο ΠΑΟΚ προηγείται του Λεβαδειακού με εντυπωσιακό τέρμα του Πρίγιοβιτς.

• 20:16
    40'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ζαμπά του πετάει την μπάλα μέσα στην περιοχή και πάνω στο γκελ και από διαγώνια θέση, ο Σέρβος κάνει το βολέ, διαμορφώνοντας το 0-1. Εκπληκτική εκτέλεση του Πρίγιοβιτς

• 20:12
    38'

Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για μαρκάρισμα στον Ζαμπά

• 20:05
    28'

Κίτρινη κάρτα στον Μάτος για αγκωνιά στον αέρα στον Γιακουμάκη

• 19:58
    22'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Στην αντεπίθεση έβγαλε την ομάδα του ο Ουάρντα, πάσαρε στον Μπίσεσβαρ που ήταν αμαρκάριστος έξω από την περιοχή, αλλά ο Μπάγιτς απέκρουσε το σουτ του Ολλανδού

• 19:51
    19'

Πρόβλημα με τον Γιακουμάκη, με τον επιθετικό του Λεβαδειακού να δέχεται το πάτημα από τον Σάκχοφ στην προσπάθεια του τελευταίου να πασάρει

• 19:50

Ο ΠΑΟΚ μπήκε εξαιρερικά στο ματς, είχε το δοκάρι με τον Μπίσεσβαρ, πίεζε, έκανε φάσεις, αλλά μετά τον τραυματισμό του Βέρνμπλουμ ο Λεβαδειακός έχει κλείσει καλά τους χώρους και δεν τον αφήνει να απειλήσει

• 19:46
    13'

Δυνατό σουτ του Μάτος, αλλά ακίνδυνο προς την εστία του Μπάγιτς

• 19:46

Στον αχίλλειο τένοντα είναι το πρόβλημα του Βέρνμπλουμ

• 19:41
    7'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του τραυματία Βέρνμπλουμ, ο Εβγένι Σάκχοφ

• 19:41

Απόντους και του Κάνιας, ο Σάκχοφ θα περάσει στο παιχνίδι εκτός απροόπτου.

• 19:40
    6'

Πρόβλημα τραυματισμού για τον Βέρνμπλουμ. Ο Σουηδός αμυντικός χαφ μάλλον θα περάσει εκτός με πρόβλημα στον αστράγαλο

• 19:36
    2'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Μπίσεσβαρ με πανέξυπνο πλασέ αιφνιδίασε τον Μπάγιτς που άφησε την μπάλα, αυτή κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν τη μεγάλη ευκαιρία με την έναρξη του αγώνα.

• 19:35
    1'
    Έναρξη

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 19:33

Όλα έτοιμα για τη σέντρα

• 19:32

Οι παίκτες των δύο ομάδων βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει το ματς

• 19:32

Διαιτητής: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης) Βοηθοί: Νικόλας Σάββας (Σερρών), Σταύρος Σίπκας (Σάμου) 4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

• 19:31

Στη βαθμολογία ο Λεβαδειακός είναι στην 15η θέση με 8 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ στην κορυφή με 35 και η μοναδική ομάδα που δεν έχει γνωρίσει ακόμα την ήττα

• 19:31
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου)

Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Τόσκα, Μαουρίσιο, Βέρνμπλουμ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Ουάρντα, Πρίγιοβιτς

Στον πάγκο: Ρέι, Ελ Καντουρί, Λημνιός, Σάκχοφ, Ακπόμ, Κίτσιου και Κάνιας

• 19:31
    Λεβαδειακός (Τζουζέπε Σανίνο)

Μπάγιτς, Καθάριος, Ζησόπουλος, Γιακουμάκης, Καραχάλιος, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Λιάγκας, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης, Στανόγεβιτς

Στον πάγκο: Ζωγράφος, Ναργκίς, Μαρκόφσκι, Μανγκά, Χατζηλάμπρος, Κρνέτα και Βίντεκερ

• 19:30

Και οι δύο ομάδες «καίγονται» για τους βαθμούς, με τους γηπεδούχους για να ανασάνουν βαθμολογικά και τους φιλοξενούμενους για να κάνουν και πάλι 8 τους πόντους της διαφοράς τους από τον δεύτερο Ολυμπιακό