LIVE: Μόλντε-Άρης (20:00, Cosmote Sport 3HD & thepressroom.gr)

Μετά την ΑΕΛ, ο Αρης καλείται να ξεπεράσει άλλο ένα εμπόδιο στο Europa League. Αυτή την φορά το εμπόδιο στον δρόμο του είναι η Μόλντε με τον βαθμό δυσκολίας να ανεβαίνει αφού η νορβηγική ομάδα είναι καλύτερη από την ομάδα της Λεμεσού.

Οι παίκτες του Σάββα Παντελίδη έχουν να αντιμετωπίσουν άλλο ένα εμπόδιο και αυτό αφορά τον αγωνιστικό χώρο ο οποίος αποτελείται κατά 70% από συνθετικό χλοοτάπητα.

Άρης
Άρης
  • 21:55
    90'

Λήξη της αναμέτρησης! Ο Άρης ηττήθηκε με 3-0 από την Μόλντε στη Νορβηγία και πλέον το έργο του για πρόκριση στα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ γίνεται πολύ δύσκολο

• 21:50
    88'
    ΓΚΟΛ για την Μόλντε!

Ο Έλινγκσεν με ωραίο σουτ στην κίνηση μετά από κακή απομάκρυνση της άμυνας των Θεσσαλονικιών, έγραψε το 3-0.

• 21:40
    81'
    Αλλαγή για τον Άρη

Λάρσον αντί Ιντέγε

• 21:28
    69'

Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση γιατί μπήκε χωρίς την άδεια του διαιτητή

• 21:25
    68'

Δεληζήσης αντί Μπάσα

• 21:24

Δεν πάει τίποτα καλά για τον Άρη απόψε!

• 21:24
    63'
    Με δέκα ο Άρης!

Ο Τζέιμς τσιμπάει την μπάλα και την πετάει μπροστά προσπερνώντας τον Βέλεθ, ο οποίος τον τράβηξε παρατεταμένα και δεν του επέτρεψε να φύγει απέναντι από τον Κουέστα. Σωστή η αποβολή του στόπερ του Άρη, δεν πήγε σε καμία στιγμή για την μπάλα αλλά για να μην επιτρέψει στον αντίπαλό του να φύγει σε θέση τετ-α-τετ.

• 21:15
    57'

Σουτ του Σάσα, έπεσε και μπλόκαρε ο Κράνινξ

• 21:12
    54'
    Τεράστια φάση για τη Μόλντε!

Ο Τζέιμς έκανε τη σέντρα, ο Ομοϊγουάνφο το μονοκόμματο σουτ ανάμεσα στο ύψους του πέναλτι και της μικρής περιοχής αλλά ο Σούντγκρεν έδιωξε την μπάλα πριν περάσει την γραμμή!

• 21:11
    50'

Ωραία ανάπτυξη των φιλοξενούμενων, ο Τόνσο έσπασε την μπάλα έξω από την περιοχή και ο Μπάσα έκανε το σουτ με την μία που βρήκε πάνω στον Ντιγκινί

• 21:11
    46'
    Σέντρα στο β' μέρος

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες

• 20:48

Η Μόλντε προηγείται με 2-0 του Άρη παρότι δεν ήταν καλύτερη, με τους Θεσσαλονικείς να πληρώνουν την κακή αμυντική συμπεριφορά τους σε διάστημα πέντε λεπτών όταν δέχτηκαν και τα δύο τέρματα.

• 20:47
    45'

Τέλος στο α’ μέρος

• 20:45
    40'
    Φάση για τον Άρη

Ωραία προσπάθεια και σουτ του Ντιγκινί με το αριστερό, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Κράνινξ.

• 20:40

Πρέπει να δείξει αντίδραση ο Άρης, να μην απογοητευτούν οι παίκτες του και να ψάξουν τουλάχιστον το εκτός έδρας γκολ που θα είναι πολύ σημαντικό ενόψει της ρεβάνς.

• 20:37

Φτάσαμε στο 35ο λεπτό, με τον Άρη να βρίσκεται ουσιαστικά από το πουθενά πίσω στο σκορ με δύο τέρματα από την Μόλντε.

• 20:36
    32'
    ΓΚΟΛ για τη Μόλντε!

Τραγικό λάθος του Κουέστα που προσπάθησε να βρει τον Μπάσα αλλά βρήκε τον Άουρσνες, αυτός πέρασε τον πορτιέρε του Άρη αλλά έκανε το... τσαφ, με την μπάλα να φτάνει στον Ομοϊγουάνφο, αυτός έκανε το σουτ το οποίο έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Βέλεθ. Ο Χέσταντ πήρε το ριμπάουντ και με εξουδετερωμένο τον Κουέστα, έστειλε με αριστερό πλασέ την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

• 20:36
    27'

Τρομερή συνεργασία των γηπεδούχων που... κρύβουν την μπάλα με τους Τζέιμς, Χάραλντσεϊντ και Χέσταντ, τελικός αποδέκτης ο Έικρεμ ο οποίος με εξαιρετικό πλασέ στην κίνηση δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Κουέστα. 1-0 η Μόλντε, παρότι δεν ήταν καλύτερη αλλά οι παίκτες της κατάφεραν να αξιοποιήσουν την πρώτη τους καλή ευκαιρία.

• 20:23

Ο Άρης πατάει πολύ καλά στη Νορβηγία, δεν έχει αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα και ο Κουέστα μέχρι τώρα είναι... θεατής!

• 20:22
    20'

Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Ματίγια, έδιωξε με υπερένταση ο Κράνινξ και στη συνέχεια κέρδισε το επιθετικό φάουλ

• 20:17

Πατάει καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο ο Άρης, έχει την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας και ψάχνει με ορισμένες βαθιές μπαλιές από την άμυνα να... τρυπήσει αυτή της Μόλντε, η οποία παίζει αρκετά ψηλά. Οι Νορβηγοί έχουν πολύ κοντά τις γραμμές τους και δυσκολεύουν το passing game των παικτών του Παντελίδη.

• 20:05
    1'

• 19:54

Οι καιρικές συνθήκες είναι εξαιρετικές αφού στη Νορβηγία έχει 15 βαθμούς Κελσίου

• 19:54

Διαιτητής είναι ο Μαουρίτσιο Μαριάνι (Ιταλία), με βοηθούς τους Ματέο Πασέρι (Ιταλία), Βαλεντίνο Φιορίτο (Ιταλία), ενώ τέταρτος είναι ο Τζιαμπάολο Καλβαρέζε (Ιταλία).

• 19:32

Υπενθυμίζεται πως ο Σάββας Παντελίδης τιμωρήθηκε με μία αγωνιστική γιατί είχε ένα διάλογο στο προηγούμενο ματς με τους οπαδούς της ΑΕ Λεμεσού και σήμερα δεν θα βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας του

• 19:32
    Άρης (Σάββας Παντελίδης)

Κουέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ, Ροζ, Κόρχουτ, Μπάσα, Σάσα, Ματίγια, Ντιγκινί, Ιντέγε, Τόνσο

Στον πάγκο οι Έμαν, Δεληζήσης, Ντουάρτε, Λάρσον, Μαρτίνες, Κωνσταντινίδης, Φετφατζίδης

• 19:32
    Μόλντε (Έρλινγκ Μόε):

Κράνινξ, Χάραλντσεϊντ, Μπιόρνμπακ, Γκάμπριελσεν Χάουγκεν, Χουσαΐν, Άουρσνες, Χέσταντ, Έικρεμ, Ομοϊγιουάνφο, Τζέιμς

Στον πάγκο οι Ράνμαρκ, Φόρεν, Σιόλσταντ, Μόστρεμ, Έλιγκσεν, Κνούτζον, Μπολί

• 19:31

Πάμε σιγά σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

• 19:31

Όποια ομάδα προκριθεί, θα αντιμετωπίσει στα πλέι οφ της διοργάνωσης τον νικητή του ζευγαριού Παρτιζάν-Μαλάτιασπορ

• 19:31

Ο Άρης στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την ΑΕ Λεμεσού, ενώ η Μόλντε πέταξε εκτός την Τσουκαρίτσκι.

• 19:29

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Άρη με την Μόλντε, για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.