Εντυπωσιακός ο Παναθηναϊκός, νίκησε 3-0 τη πανίσχυρη Φέγενορντ

Ενημερώθηκε: 18/07/19 - 02:27

Στο πρώτο του φιλικό ενόψει της νέας περιόδου επί ολλανδικού εδάφους, ο Παναθηναϊκός πραγματοποίησε εμφάνιση που σε καμία περίπτωση δεν θα περίμενε ούτε ο πιο φανατικός οπαδός του!

Φέγενορντ

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 3-0 μέσα στο «Ντε Κάιπ», της πιο έτοιμης και σε κάθε περίπτωση πολύ ισχυρού αντίπαλου, αφήνοντας υποσχέσεις για τη νέα χρονιά παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο για τα δεδομένα της εποχής.

Πριν καν το καταλάβουν, οι γηπεδούχοι είχαν βρεθεί πίσω στο σκορ με 0-2 από τα γκολ των Μακέντα στο 4ο και Μπουζούκη στο 23ο λεπτό.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΛΑ ΤΑ  ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΝΕΑ

Η Φέγενορντ προσπάθησε να αντιδράσει, είχε δοκάρι και 2-3 καλές ευκαιρίες στην περιοχή του Διούδη, όμως ο Παναθηναϊκός δεν πιέστηκε ιδιαίτερα.

Το «τριφύλλι» δεν κινδύνεψε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και οι δύο αντίπαλοι κατέβασαν ταχύτητα λόγω και των αλλαγών, ενώ βρήκε ευκαιρία να διευρύνει τη νίκη του με το γκολ του Βέργου στο 73΄.

Ο επόμενος φιλικός αγώνας για τον Παναθηναϊκό είναι προγραμματισμένος για τις 20 Ιουλίου, με αντίπαλο την Μπέρσχοτ.