Επιτέλους...Άρης!

Ενημερώθηκε: 26/11/16 - 18:28

Χωρίς να καταφέρει να πιάσει ιδιαίτερα καλή απόδοση, ο Άρης πέτυχε την πρώτη του νίκη, στο πρωτάθλημα της Football League, επικρατώντας με 0-1 του Κισσαμικού, στην Κρήτη, με γκολ του Καπνίδη, στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

Στις δύο πρώτες αγωνιστικές οι Θεσσαλονικείς δεν έδειξαν, πως σκοπός τους είναι η άνοδος, με τις δύο ισοπαλίες. Αυτή τη φορά δε, έκαναν αυτό που έπρεπε και πέρασαν από την Κρήτη. Και αν στο πρώτο ημίχρονο, οι «κίτρινοι» δεν μπορούσαν να διασπάσουν την καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων, το κατάφεραν με την έναρξη του δευτέρου 45λεπτου. Δράστης ο Καπνίδης, που δέχτηκε την πάσα από τον Ίλιτς και με πλασέ πέτυχε το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του στο 51’.

Μέχρι το φινάλε, πάντως, δεν υπήρξε κάτι το σπουδαίο στο ματς, πέραν ενός σουτ του Τιάγκο Σίλβα για τους γηπεδούχους στο 86’, το οποίο πέρασε άουτ.